Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stylizacja FJR


Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam za dual posta. W miarę możliwości proszę moda o scalenie moich postów.

 

Na razie skompletowałem bazę pod stylizację, w związku z tym mała recka.

 

Knochencack Sturma w Splinterze:

Wyhaczony na alledrogo za 150 zł. Wizualnie prezentuje się całkiem dobrze, kolory wydają się być inne niż na zdjęciach chłopaków z GRH FJR.1, ale do stylizacji jest OK. Ogólnie wrażenia pozytywne. Może kiedyś najdzie mnie natchnienie na kombi z Panther-store :)

 

Pas skórzany brązowy z Rekonstrukcji.pl

Nie mam na obecną chwilę zastrzeżeń, wydaje się być solidny. Zobaczymy z czasem. Trochę razi napis Hero Collection Poland :blink:

 

Klamra stalowa LW

Kupiona na allegro u sprzedawcy poleconego przez xxNDxx. Trochę ściorana, ale tym lepiej. W niedzielę na Muchowcu okaże się, czy nie będzie się odpinać ;)

 

Spodnie szwajcarskie

Wyglądają jak stare spodnie z garnituru. Na allegro chodzą po dwie dychy. Kupiłem je, żeby mieć w czym jechać na Twierdzę Alpejską. Na razie muszą uchodzić za spodnie LW w Blaugrau. Do wymiany.

 

W planach po pierwsze spodnie spadochronowe, hełm M38 i chlebak. W dalszej przyszłości replika z ładownicami oraz P38. A na razie musi wystarczyć emka z siatką maskującą :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Przed nadchodzącą stylizacją chciałbym polepszyć trochę małym kosztem poziom mojej stylizacji. Zamierzam obszyć knochensack. Wiem, że na bank trzeba przyszyć adlerka. Czy jednak umieszczać na rękawie szewron?

W książce widziałem rysunek z FJ, który miał na knochensacku w splinterze szewron, jednak nie spotkałem się z takim czymś na fotach chłopaków z FJR1, szewrony były tylko na kombinezonach jednokolorowych bez kamuflażu :huh:

Link to post
Share on other sites

Jest kilka fotek z szewronami na kombi w kamuflaż, ale akurat skaner mi padł, więc ich na razie nie wbiję na forum.

Tu masz np. link do ładnego szewronu ze sklepu pana Przemka:

 

http://www.rekonstrukcja.pl/product_info.php?cPath=22_42&products_id=346&osCsid=nhhbtmiailgghent

 

Jeżeli zależy ci jednak tylko na stylizacji, to są u Jajnika na Alledrogo w Splittera i Sumpfa.

Dodatkowo bawiąc się w szewrony, musisz pamietać, że przy ozdabianiu Fliegerbluse musisz zaopatrzyć się także w odpowiednią ilość mewek na patkach.

 

P.S. Jeżeli szukasz czegoś ze szpeju FJ, to napisz do mnie na priva, to coś się znajdzie.

Edited by Sepp
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Istnieje grupa ogólnopolska, "Spadochroniarze 1939- 1945". Jest to CHYBA jedyna grupa, która oprócz przebierania się w mundury rzeczywiście wykonuje skoki spadochronowe. Wczoraj miałem przyjemność pojawić się z tą grupą na małym wydarzeniu w Tomaszowie Mazowieckim; brakowało im ludzi, więc zostałem ubrany w mundur FJ i wypchnięty z czarnego terenowego Junkersa.

 

20120811170330.jpg

Hełm niestety jako że był troszkę za mały, nie dodał mi szyku ^^

Edited by Uada
Link to post
Share on other sites

Uada delikatnie mówiąc jest mały hehe, trzeba było zapodać furkę albo czapę M43 i było by pięknie albo choćbyś sobie nawet przewiesił ten hełm to fotunia i postać wyglądała by o niebo lepiej no ale jak się nie ma co się lubi :)

 

 

Poza tym jager pełną gębą :)

Link to post
Share on other sites

Phi, u nas w Sowietach to można sobie sznureczkiem elegancko dopasować hełm do głowy, a tu- monolit ^^

 

Sylwetki FJ są świetne i piękne, tylko ta cena sprzętu... Dla mnie, rekonstruktora RKKA, ceny niemieckiego szpeju i jego różnorodność są porażające. Ale przyjdzie jeszcze dzień..

Link to post
Share on other sites

Sylwetki FJ są świetne i piękne, tylko ta cena sprzętu... Dla mnie, rekonstruktora RKKA, ceny niemieckiego szpeju i jego różnorodność są porażające. Ale przyjdzie jeszcze dzień..

 

FJ to taniocha, polecam W-SS , ja już w 5 cyfrową liczbę wkroczyłem dawno dawno temu :icon_razz: .

Edited by Nanteris
Link to post
Share on other sites

Niestety pasja kosztuje a im dalej tym chcąc nie chcąc drożej i jak to zwykli mówić co niektórzy "my się nie starzejemy to nasze zabawki drożeją"

 

Wszystko zależy jeszcze od tego czy twoja druga połowa cię wspiera czy też łypie na ciebie z pod byka :)

 

Teraz korzystając z okazji ja się pochwalę :P

 

Moja szanowna małżonka wspiera mnie nie od dziś i nie zapomnę jak swego czasu kupiła mi Fallschirmjager hose.

Życzę każdemu takowej kobiety !

Link to post
Share on other sites

 

Moja szanowna małżonka wspiera mnie nie od dziś i nie zapomnę jak swego czasu kupiła mi Fallschirmjager hose.

Życzę każdemu takowej kobiety !

 

Moja otworzyła przede mną Świat ASG, z którego istnienia jeszcze półtora roku temu nie zdawałem sobie sprawy.

:maniak_luzik:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...