Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Next-Gen Combat Helmet


Recommended Posts

Witam.

 

Przeglądając z nudy w googlach za jakimiś fajnymi obrazkami z EndWar czy jakiś Next-Gen Assault Rifle, znalazłem przez przypadek coś, co kiedyś projektowałem pod potrzeby Airsoftowe. Dokładnie mi chodzi o hełm na całą głowę, w podobie do kasków motocyklowych czy hełmów dla pilotów bojowych myśliwców.

Pierwsze takie zastosowanie bojowe pojawiło się w filmie Equilibrium (2002), gdzie żołnierze nowej populacji posiadali takie hełmy jak kaski na motocykl i płasz skurzany jak z Matrix'a (stąd moje zainteresowanie takim zastosowaniem w ASG).

 

Link:

http://popularairsoft.com/revision-batlskin-next-gen-helmet-finally-gets-shown-world

 

Ciekawe kiedy takie coś wejdzie w zastosowanie airsoftowe :D

 

One-77

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem pare minut po wrzuceniu tego tematu, filmik z targów Shot Show 2011 (materiał z wrzesnia 2011), gdzie już był taki patent. Jednak ja teraz dopiero zacząłem to zauważać, a na forum nie ma tego tematu, więc napisanie nowego tematu o tym chyba nie zaszkodzi? ;)

 

One-77

Edited by One-77
Link to post
Share on other sites

Ten Revision wygląda "Pr0-kozacko". Sam bym sobie kupił, bo nie dość, że fajnie wygląda, to chroni całą twarz, a pod tę szybkę pewnie weszłyby moje okulary korekcyjne i nie byłbym uzależniony od soczewek (no chyba, ze ta szybka nie wytrzyma postrzału z repliki...).

Ciekawi mnie tylko jak z wentylacją i wszelakimi zestawami słuchawkowymi. No i oczywiście cena :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Generalnie to te maski typu Stalker można przerobić na taki wynalazek, trzeba by pokombinować z velcro po zewnętrznej stronie maski i wewnętrznej stronie hełmu, reszta to kwestia dopasowania. Moim zdaniem, już coś takiego wystarczy aby fajnie chronić paszczę i w jakiś sposób wyglądać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...