Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Guest Rengi

Tak jak napisał AnR ,ktoś Cię chce naciągnąć (fajnie by bło jakbyś napisał kto ,żeby trzymać się od takiego osobnika/sklepu z daleka) , albo jeśli to Twoja "radosna twórczość" , to lepiej sam planu tuningu nie konstruuj.

 

 

Z tego co tam ,żeś wypisał zostaw tłok (bardzo dobry) gumkę kup G&G zieloną (jest dostępna w cytadelaasg) resztę wywal do kosza , tyle fps powinna dać Ci m125 i robota serwisanta znającego się na rzeczy (AnR / Poldeck).

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat - bo tak się akurat składa, że posiadam LMT Defender RIS (od ASG) i po uczestnictwie w kilku strzelankach doszedłem do wniosku, że fajnie by było poprawić zasięg repliki i przy okazji wymienić gumkę co by hop-up zaczął działać. Co do samej gumki - stockowa - niezależnie od tego jak podkręcę Hop-up'a nie widzę różnicy w locie kulki, wniosek zatem taki, że hop-up nie działa bądź jego regulacja.

Chciałbym od razu wymienić lufę na preckę (najlepiej dłuższą + tłumik żeby ją przykrył) Możecie mi coś polecić w rozsądnych pieniądzach i powiedzieć o ile może się zmienić zasięg repliki oraz ilość uzyskanych FPS'ów po takiej wymianie.

Z tego co wiem w mojej replice na lufie jest gwint 14mm a jej końcówka zabezpieczona jest imbusem (1,5) pytanie tylko jaki posiadam gwint? Lewy czy prawy?

Byłbym wdzięczny za informację jaki najlepiej zestaw kupić (gumka hop-up, lufa precka, tłumik dźwięku)?

Czy wymianę wymienionych podzespołów mogę wykonać sam, nie tracąc przy tym gwarancji?

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No to tak.

 

Regulacja hopa ci nie działa,bo pokrętła się nie zazębiają,gumka uszkodzona,lub nie masz dystansera.(ewentualnie jeszcze możesz mieć zasyfioną gumkę smarem).

Wg.mnie stockowa lufa jest bardzo dobra,i wymiana jej ma tylko sens,jeżeli ładujesz tam coś na poziomie promyka.Gwint masz lewoskrętny 14mm.Gwarancja nie dotyczy,lufy,gumki i akcesoriów.Możesz wymieniać bez obawy.

Link to post
Share on other sites

Co do gwintu to chodziło mi o kierunek gwintu końcówki lufy a nie tego małego imbusika ;) Co do samego hop-up'a widzę, że nie ja jeden posiadam ten problem. Skoro twierdzicie, że wymiana lufy na dłuższą preckę nie polepszy zbytnio osiągów- to nie zamierzam się w to bawić. Wymienie tylko samą gumkę hop-up.

Jaką gumkę polecacie do repliki o osiągach z rzędu 390-400 fps? W jakimś wątku wyczytałem kiedyś, że polecane najczęściej są guardera i systemy, ale nie pamiętam jakiego koloru.

Druga sprawa, w jaki sposób dobrać się do tej gumki? Muszę wyciągać gearbox z korpusu ? Czy może wystarczy zdjąć RIS'a i samą lufę z gumką w ten sposób wydostanę ?

Doświadczenia zbytniego nie mam w rozbieraniu replik ( z wyjątkiem rozbiórki ak beta specnaz os ASG) stąd moje pytanie.

Link to post
Share on other sites

Polecane gumki to guarder przezroczysty,g&g zielona i systema energy(czarna).Aby dobrać się do hopa,łamiesz replikę,i wyciągasz lufę razem z komorą hu.Na youtube masz trochę filmów jak wymieniać gumkę etc.

 

 

Przy okazji polecam zrobienie teflonfixa :) Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Można powiedzieć, że standardem jest słaba gumka hu. Zabrudzenie smarem to mały odsetek. Wymiana gumki to niemal obowiązek przy tej replice. Oczywiście jak już wspomniano wyżej, jeśli chcesz preckę, to w rachubę wchodzi Promyk. Na inne szkoda kasy. U siebie wsadziłen czarną systemy i Promyka. Znaczącą różnica do stocka.

Link to post
Share on other sites

U siebie wstawiłem springa guardera m120, promyka do psg-1 590mm oraz zieloną gumkę G&G. Zasięg jest niesamowity. Dość powiedzieć, że na ostatniej strzelance miałem większy zasięg niż wiele replik "Parasnajperskich" z wsadzonymy 140-150 (wiem, bo pytali co mam w środku, że nosi dalej od ich replik).

Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam, że narobiłeś mi apetytu na ten tuning.

Jaką replikę dokładnie posiadasz? 590 mm to chyba sporo więcej aniżeli siedzi w stocku ? Dołożyłeś do tego tłumik żeby przykryć preckę? Możesz podać odnośnik do takiej precki bo nie mogę znaleźć chyba, że ten promyk to skrót myślowy od innej nazwy (Prometheus)?? Ciężko się dobrać do tej lufy w LMT Defender RIS od ASG?Zacząłem się rozglądać po sklepach za tymi częściami, i chyba tylko na allegro można tego prometheus'a dostać.

 

Miszak, co myślisz o tym zakupie:

http://allegro.pl/Ca...FQLAAFUHAU0ZGY4

 

Lufa sporo dłuższa od oryginału (411mm) czyli różnica niemal 18cm zatem pozostaje zakup długiego tłumika dźwięku (myślę o czymś takim: http://www.specshop....ny#!prettyPhoto )

Co o tym myślisz?

Wymiany springa raczej bym nie planował w najbliższym czasie, bo rozumiem, że wiąże się to z rozbieraniem gearboxa?

Link to post
Share on other sites

a) Precka: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3371 - wykupiłem ostatnią, z tego co widze :)

b) Replika: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4240 - Masz zapewne wersję m4, moja to m16, więc miałem mniej do zakrywania ;)

c) Tłumik: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2300 - mogłem sobie pozwolić na taki krótki, bo dłuższy nie był potrzebny

Wydaje mi się, że troche sie nie opłaca kupować takiej długiej precki + tłumika skoro masz m4. Prometheusa wszystkie lufy są cudowne, a w przeciwieństwie do broni ostrej, długość lufy nie wpływa AŻ tak znacząco na zasięg.

Żeby wymienić springa, trzeba rozłożyć GB. To jest jakies 40 zł u serwisanta + cena sprężyny ofc. ]

 

Btw. Proszę, nie podawaj tak linka do allegro. Bo od razu wtedy wrzucasz ludziom do koszyka.

Edited by Miszak
Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odp. i przepraszam za tego linka, nie wiedziałem, że tak to działa z tym dorzucaniem do koszyka u innych.

Byłem przekonany, że jak ja posiadasz m4a1 z risem a przy tej replice to faktycznie trochę za długa ta precka od psg :biggrin:

Pomyśle nad czymś nieco krótszym (ok 500mm) i przykryje to tłumikiem. Zastanawia mnie tylko, czy wszystkie lufy mają takie samo zakończenia na gumkę hop-up, że dopasuje każdą do emki, tylko będę musiał ewentualnie tłumikiem przykryć wystającą część lufy? Czy może są jakieś większe różnice uniemożliwiające montaż lufy przewidzianej do innej repliki ?

Po jakiej średnicy lufę najlepiej sięgnąć ? 6.03 chyba mniej podatna na zacinanie się kulek ?

Link to post
Share on other sites

Porównując zasięg m16 kolegi (promyk 509mm, zielona G&G, 490fps i kulki 0,28G&G) i moją m4 (promyk 407mm, systema energy, 487fps i 0,28G&G) to zasięg był taki sam (moja miała może 4-5m przewagi), a celność na 50-60m praktycznie identyczna. Niema sensu pakować długiej lufy i przykrywać jej tłumikiem, to tylko ogranicza Twoją mobilność.

Link to post
Share on other sites

Szymucha2353, w jaki sposób uzyskałeś tyle fps ?? Sama wymiana lufy i gumki dała takiego kopa (ze stockowych 390-400 fps) ?? Chyba, że masz inną replikę aniżeli ja posiadam :zastanawia:

Dzięki za podpowiedź z tą długością lufy. Chyba pora wybrać się na zakupy :icon_razz2:

 

Jeszcze takie pytanko jedno mam odnośnie tego promyka: jaki przekrój w środku ? 6,03 czy 6,04 ?Ponieważ jest spory problem z dostępnością tych promyków, zastanawiam się czy nie zakupić tej lufy:

http://allegro.pl/lu...2392780264.html

która jest o niespełna 5cm za długa i przykryć ją tym tłumikiem:

http://allegro.pl/tl...2392042985.html

pod warunkiem, że gwint będzie pasować (niestety nadal niewiem czy w replice posiadam lewy czy też prawy gwint)

Gumka hop-up:

http://allegro.pl/gu...2387639683.html

O tłumiku myślałem już wcześniej ze względów estetycznych tak więc nieco dłuższa precka mi specjalnie nie przeszkadza.

Co myślicie o takim zestawieniu chłopaki?

Dużo jest pracy z wymianą tych komponentów (chodzi mi głównie o preckę i gumkę)?

Link to post
Share on other sites

ano. przepraszam. Zapomniał wół jak cielęciem był. Nie wiem jak z systemą, ale z zielona GG jest problem. Mianowicie: komora w kwa jest BARDZO ciasna i trzeba sie troche namęczyć. Ponadto trzeba ją przyciąć z 3 mm od strony końca lufy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...