Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Teoretycznie zbliżyłeś się do granicy zasięgu repliki (można to wyliczyć ze wzoru), moim zdaniem wymiana gumki w tym wypadku nic ci już nie da.

 

Wyliczony zasięg

70,88m

dla

m= 0,3g

v= 515ft/s = 156,97m/s

1ft/s = 0,3048m/s

 

Można wiedzieć, w jaki sposób wyliczyłeś ten zasięg?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podwójny post, bo chciałbym odświeżyć. U mnie efektu strzykawki na stockowej głowicy tłoka nie ma. Zamieniałem na wyciszaną Ultimate i jest totalna strzykawka, nie idzie w zasadzie upuścić powietrza, dopiero jak się naprawdę porządnie pozapieram... Niestety jestem trochę zasmucony, bo wyciszana głowica cylindra Ultimate nie ma tak dobrej szczelności(na dyszy) dosłownie minimalnie gorzej, wciskająć mocno tłok lekko upuszcza powietrza. Myślicie że jest tam aż takie ciśnienie, że będzie zauważalna różnica? Nie mam chronografu, najbliżej dopiero w Łodzi a średnio uśmiecha mi się sprawdzać, przekładać i znów sprawdzać :icon_razz:

 

Chciałem koniecznie zmienić tą głowicę cylindra, a tu się okazuje, że chyba niestety nie znajdzie się nic na poziomie szczelności co stock. Szkoda, że dysza nie jest uszczelniania, wtedy problem z głowy bo i tak by się doszczelniała i nie byłoby żadnej różnicy. Jakaś podpowiedź ? Zostanie mi chyba sprzedanie zestawu wyciszonego i kupienie tylko płaskiej, wentylowanej głowicy tłoka.. Albo budżetowo przerobić stocka.

 

P.S. Wyciszenie jest niewielkie, naprawdę nie ma większej różnicy z pozycji strzelca, nawet brzmi ciekawiej moim zdaniem. Myślałem, że będzie tylko jęk silnika i popierdywanie, tego bym nie zniósł..

Edited by piotrekltk
Link to post
Share on other sites

Tu znowu nie pasuje mi budowa z tworzywa. Pozatym jednak ten niby stabilizatorek napewno daje większą powtarzalność strzałów, w końcu dysza wchodzi zawsze w tej samej pozycji.. Dyszy nie chciałbym ruszać, a znowu ten wyciszony zestaw bardzo mi przypadł do gustu.. Przydałby się chronograf kurcze:/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Silnik może nie wyrobić.Reszta nie ma sprawy.FPS to odpowiedzialność. Świeżak nie Świeżak nie gra to roli.Jak jest głąb to nie powinien do reki dostać widelca, jak normalny przewidujący człowiek to może mieć 1k fps bo zdaje sobie sprawę co mogą dokonać.

Link to post
Share on other sites

Kurcze, podoba mi się takie przekomarzanie. :icon_mrgreen:

 

To może ktoś mi odpowie dlaczego u mojego kumpla w SIRce, który posiada identyczną konfigurację jak ja, po kilku dłuższych seriach silnik się nie grzeje, a w mojej 16-ce i owszem robi się gorący ? Oczywiście to wszystko na li-po 7.4V i springu M130.

 

Wychodzi na to, że dostawca silników dla KWA ma problem z utrzymaniem jakości na stałym poziomie i wszystko zależy od tego na jaką partię się trafi.

 

Zamiast spamować temat, może zwrócilibyście uwagę na fakt, że Dawido95 chce przy M150 używać płaskiej głowicy tłoka.

 

@ Dawido95 - przy tej mocy powinieneś zamontować stożkową głowicę tłoka i pasującą do niej głowicę cylindra. Dla świętego spokoju wymieniłbym również silnik na coś pokroju ICS'a http://madonion.eu/S...dlugi_p515.html

Edited by Malvin
Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

Ja miałem dwie repliki KWA i żaden z silników nie dałby rady m150, najwidoczniej Twojemu koledze trafił się wybitnie udany egzemplarz.U nas w teamie jest kilka replik KWA i w żadnej takowy się nie trafił :icon_smile:.Widocznie chłopaki mieli wyjątkowego pecha trafiając na nieudane egzemplarze , ponieważ repliki te były kupowane w dość sporych odstępach czasu :)

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Witam, niebawem będę zakupował LMT Defender Patrol RIS i od razy chce wymienić tłok na Ultimate (SHS nie ma w sklepach gdzie dostępna jest replika) oraz głowicę na jakąś wentylowaną- jakąś dlatego, że polecacie POM-ową m.in. Ultimate lecz tej własnie nie mają ale maja za to ALU wentylowana też Ultimate...jaką głowicę lepiej wybrać do sp130/sp140 (jeszcze zastanawiam się który wariant wybrać na para snajperkę by było dobrze ale żeby nie przedobrzyć ) ?

Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

Bierzesz stockową głowicę , nawiercasz kilka otworów i voila masz wentylowaną aluminiową głowicę tłoka , serwisanci nie-zdziercy tak robią i działa wybornie.

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

tak, tylko bym chciał zachować gwarancję :icon_wink: czy na sp140 i alu głowicy będzie jakoś wybitnie mocno obciążony GB ?

 

GB jest na tyle mocny że wytrzyma sp140 tylko po co komu tyle mocy w szturmówce? :)

Moim zdaniem zainwestujcie w preckę i gumę.

Link to post
Share on other sites

Jak dla Mnie w szturmówce 450fps to za dużo,a co dopiero te ponad 500 na springu140.Z taką mocą musisz się kontrolować,a gdy cię podejdą na 30-40m to już masz problem.W szturmówce wymień gumkę i lufę w ostateczności i masz git karabinek. Jak już chcecie mieć w KWA tyle mocy to bierzcie M16 Defender RIS.Przynajmniej gdy podepniecie lunetę to będzie to jakoś wyglądać poważniej :]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...