Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Silnik HT Tornado na użytkowanie z lipolem 11 i sprężyną m120-130 jest za mocny. Na singlu strzela dubletami, czasami burstem, rof jest tak duży, że hopek nie nadąża podkręcać kulek i lecą na 15 metrów. Zdecydowanie został on stworzony z myślą o sprężynach min 140 do 170.

 

Na m120 bierz silnik high speed i lipo 11, nie powinno być takiego efektu jak przy silniku HT.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli na HT rof jest tak duży, do na HS i to neodymowym będzie jeszcze większy ;)

Wcale nie Hop-Up nie nadąża podkręcać kulek, ale podczas strzału dysza zostaje cofnięta przez co ciśnienie ucieka i efektem jest 15m zasięg. rozwiązaniem tego problemu będzie opóźniacz popychacza.

Jaką chcesz mieć szybkostrzelność?

Link to post
Share on other sites

Szymucha czy Twoje teorie na temat wymiany dyszy w KWA są poparte doświadczeniem z tymi replikami czy z palca wyssane?Bo moje są zupełnie inne ;).Prosty przykład na dyszy uszczelnionej standardowej M4 miałem 460 fps, po powrocie do dyszy KWA 500+ (na sp130).

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Mam pewien problem z moją KWAczką. Wszędzie pisze się o znakomitej szczelności tych replik itp, a moja replika od nowości (kupiona rok temu na zbrojowni, ostatni egzemplarz, najpewniej z wystawy) miała ok 370-380 fps zamiast 400. W naszej ekipie repliki to istne potwory mocowe, więc chcąc nie chcąc chciałem wymienić sprężynę na m130 Ultimate'a. spodziewałem się wyniki zblizonego do 500fps. Podczas składania gejboxa sprawdzałem tą genialna szczelność repliki i jakie było moje zdziwienie gdy na stockowym tłoku i głowicy efekt strzykawki nie występował w ogóle. Tłok chodził tak jakbym wcale nie zatykał końcowki głowicy cylindra. Zero szczelności. Na tłoku i głowicy SHS strzykawka 100% na głowicy oraz na dyszy. Z pośpiechu nie sprawdziłem szczelności na łączneiu dysza-komora. Gumka zielona G&G, założona poprawnie. Na nowej sprężynie replika na kulkach 0.28 ma 360-370fps, co w przeliczeniu daje ok 430-440 fps. Teflon-fixu nie zrobie, bo nie wcisnąłbym lufy do komory hopa. Co może byc powodem tak niskich wartości od nowości? Kombinowac ze zmianą gumki, sprężyna innej firmy itp? Oczywiście nie odrzucam możliwości, że po prostu coś źle złożyłem, bo robilem to w pośpiechu zeby zdążyc na jutrzejszą strzelankę. Jutro na spokojnie po zabawie usiądę i złoże na nowo i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jest również możliwość, że chrono przekłamuje (aczkolwiek wątpie - Virtec V3) a nie mam możliwośći sprawdzenia na innym. Na co zwrócic szczególną uwage podczas składania>?

 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zmień stockową głowicę na jakąś wentylowaną (z dziurkami), wtedy otrzymasz efekt strzykawki w cylindrze.

 

Do ultimate'a nie mam zaufania, więc wziąłbym m130 guardera i poprawnie wszystko złożył, później zmierzył.

 

Jest napisane, że wymieniłem tłok i głowicę na SHS, co ten brak szczelności na stockowym tłoku i głowicy zlikwidowało ; ) więc to nie tutaj uciekają FPSy. Jesli jutro nie uda mi się rozwiązać problemu zamówie sprężyne Guardera.

 

Jesteś pewien co do gumki ? ja jak w swoją wsadziłem m130, poszedłem na mierzenie było 430 fps, rozebrałem wsadziłem jeszcze raz gumkę g&g zielona i jest 490fps.

 

W zasadzei gumka ma troche ponad 8 miesięcy, więc może pora na nową, mimo, że przebieg repliki nie jest jakoś szczególnie wielki (8-9k kulek).

Link to post
Share on other sites

Aktualnie posiadam stockowe KWA (w gearboxie stock, bo tak to lufa promyk 363 i gumka hu systema) chciałbym zwiększyć fps'y ze względu że to będzie replika typowo leśna, myślicie że jaką sprężyne opłacało by się wstawić ? 120 czy 130 ? Do takiego tuningu wystarczyłoby zmienić tylko tłok na shs'a ?

Link to post
Share on other sites

Aktualnie posiadam stockowe KWA (w gearboxie stock, bo tak to lufa promyk 363 i gumka hu systema) chciałbym zwiększyć fps'y ze względu że to będzie replika typowo leśna, myślicie że jaką sprężyne opłacało by się wstawić ? 120 czy 130 ? Do takiego tuningu wystarczyłoby zmienić tylko tłok na shs'a ?

 

Ponawiam :)

Link to post
Share on other sites

Myślę że 450-470 fps by stykło.

Czytałem żeby wymienić głowicę na jakąś wentylowaną np. ta http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_259&products_id=7710&name=Ultimate_-_Glowica_tloka_-_POM_-_16610

lub ta http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_259&products_id=7688&name=Ultimate_-_Glowica_tloka_-_ALU_-_16609

 

 

(Czym będą różnić się w praktyce owe głowice ? )

 

@maciu - dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Na pom'owej masz mniejsze obciążenie dla gb i mniejszy hałas. Alu jest głośniejsza ale wytrzymalsza. Ale wystarczy jak stockową nawiercisz żeby było lepsze sprężane. Podsumowując : tłok shs + kable (polecam dodatkowo mosfet) , sprężyna m120 guardera +dobre uszczelnienie i powinno być koło 460 : ) nawierć głowice i git malina.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...