Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

KWA ma chyba najlepsze stockowe osiągi, ale jeśli na siłe:

-Tłok, ale zwykły shs. Na m130/lipo 11.1 w końcu zmielisz stockowy

-Silniki kwa są tez takie sobie. Potrafią się mocno grzac. Do wymiany prędzej czy później.

-Z głowica mozna zrobic taki myk, ze jesli tuningujemy to wystarczy rozwiercic i miec w ten sposob wentylowaną albo można kupić nową

-Kable, jak w każdej replice..

 

Ale jeśli 410 fps to dla Ciebie wystarczająco, to nic poza gumka hop-upa nie ma co zmieniać

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dodam tylko że te 410fps z połączeniu ze stockową półprecką 425mm w SR10 daje bardzo ładny zasięg i skupienie. Wystarczy jednak zmienić spężynę na M120 dowolnego producenta i już masz 470 fps (stockowa sprężyna to wbrew pozorom nie M120). Sprawdzone.

Edited by KonradMK
Link to post
Share on other sites

mhm dzięki za szybką odp, jeszcze mam 1 pytanko :icon_smile: jest jakiś sposób na te straszne luzy na szynach ris ? przednich.

 

przy zakupie repliki kazalem założyć im sp120 to podwiedzieli mi że głowica cylindra nie wytrzyma lub z założeniem gumki G&G zielonej był by problem,co bym musiał wymienić zeby tam wsadzic sp 120 z tego co wyczytałem to tłok SHS tylko jaki z pełnymi stalowymi zebami czy jaki ? + hu bo zauważylem przy strzelaniu ze kulki po 30m skręcają w lewo gwałtownie i wgl zasięg repliki wydaje się być mały 40m jaki powinien być w stocku ?

Edited by Dawido95
Link to post
Share on other sites

W swojej KWA posiadam spężyne Guarder M150 i mam 570fps. Używam zielonej gumki G&G i cholernie trudno ustawić hop up. Mam wrażenie, że ta gumka nie nadaje się na tą ilość fps gdyż kręcenie kulek to loteria. Czasem uda się ustawić i 3 kulki lecą jak po sznurku na odległość 60m w sylwetkę człowieka a czasem następuje niespodziewany skręt w bok jakby kulka natrafiła na pole siłowe. Czy w tym przypadku nie lepiej byłoby wymienić na czarną Systema?

 

@edit:

 

Używam kulek Madbull 0,36

Edited by RikK
Link to post
Share on other sites

Mhm bo planuję założyć narazie na stock lufę tylko ta głowica cylindra mnie martwi ze trzeba ja wymienic tak mówili mi w sklepie na jakąś guarderowską bo nie da rady z sp120 (podobno) i tłok wiadomo reszta da radę ?

 

strzelam kulkami 0.25

Edited by Dawido95
Link to post
Share on other sites

Dawido95 ,ja mam w swojej stokową głowice cylindra i na M160 core 615 fpsów i przemieliłem jak nic 15K kulek i nic się z nią nie stało ale strzelam tylko na semi, więc przy m120 nie trzeba wymienić nic oprócz tłoka i głowicy tłoka na wentylowaną

Edited by k-dudzio
Link to post
Share on other sites

Mnie rozbroiła akcja gdyż dałem kumplowi do wsadzenia guardera sp120 i mi wyskakuje że spring nie pasuje ;/ .

Ile wyciskacie fpsów na m140 guardera bądź innych ?

 

Co to znaczy że nie pasuje? Kwadratowa jest? Na m120 mam 470 fps. m140 da ci grubo ponad 500.

Link to post
Share on other sites

Za długa o 3 zwoje . zamontował strzelił pare razy stwierdził że to ledwo wylatuje z lufy i wstawił starego springa i śmiga normalnie .

 

 

Oryginalne sprężyny KWA są krótsze niż niektóre aftermarketowe bo są fabrycznie uklepane i utwardzone.

 

na m120 tyle fpsów no nieźle ;O

 

Dlatego nie rozumiem dlaczego niektórzy twierdzą że trzeba wymieniać cylinder, tłok itd skoro szczelność jest megahiperdobra i to przy bezuszczelkowej dyszy.

Edited by KonradMK
Link to post
Share on other sites

Dlatego nie rozumiem dlaczego niektórzy twierdzą że trzeba wymieniać cylinder, tłok itd skoro szczelność jest megahiperdobra i to przy bezuszczelkowej dyszy.

Zarabiać chcą albo zwyczajnie nie wiedzą zbyt wiele o KWA :icon_biggrin:

 

@ Driver2503 - w tym temacie było to już kilka razy jak nie kilkanaście wyjaśniane. Niestety by założyć SP120 do KWA trzeba usunąć łożyskowanie głowicy tłoka i wszystko będzie śmigać bez problemu. ;)

Link to post
Share on other sites

Zarabiać chcą albo zwyczajnie nie wiedzą zbyt wiele o KWA :icon_biggrin:

 

@ Driver2503 - w tym temacie było to już kilka razy jak nie kilkanaście wyjaśniane. Niestety by założyć SP120 do KWA trzeba usunąć łożyskowanie głowicy tłoka i wszystko będzie śmigać bez problemu. :icon_wink:

 

Moja m120 akurat ma długość oryginalnej sprężyny KWA więc nie było problemu. Wymiana na niełożyskowaną to nie najlepszy pomysł.

Link to post
Share on other sites

Panowie z tego wszystkiego zrobił się lekki misz masz czyli jeżeli chciałbym uzyskać około 450fps+ muszę wymienić:

sprężynę tylko która nie bedzie za długa jeżeli guarderek nie podjedzie :< tłok i głowicę tylko czy nie stracę szczelności przez to

 

I pytanko z innej beczki czy te oto podzespoły podeszły by pod moja KM4 RIS bo juz nie zniose tych luzów na froncie :icon_razz: :

 

http://www.specshop...._Lite_Rail_12.0

 

http://www.specshop....'_FSP_Lite_Rail

 

http://www.specshop....ske_Recon_-_16"

Edited by Dawido95
Link to post
Share on other sites

Zarabiać chcą albo zwyczajnie nie wiedzą zbyt wiele o KWA :icon_biggrin:

 

@ Driver2503 - w tym temacie było to już kilka razy jak nie kilkanaście wyjaśniane. Niestety by założyć SP120 do KWA trzeba usunąć łożyskowanie głowicy tłoka i wszystko będzie śmigać bez problemu. :icon_wink:

 

Czytałem cały temat 2 razy i no mętlik w głowie się pojawia heh ;D wybacz .

No to będzie czas walczyć znowu dzięki za informacje.

Link to post
Share on other sites

Panowie z tego wszystkiego zrobił się lekki misz masz czyli jeżeli chciałbym uzyskać około 450fps+ muszę wymienić:

sprężynę tylko która nie bedzie za długa jeżeli guarderek nie podjedzie :< tłok i głowicę tylko czy nie stracę szczelności przez to

 

Jak chcesz 450 to tylko m120 i wsio. Nic wiecej nie musisz zmieniać chyba że masz wersję CQR to tak jak napisałeś.

Link to post
Share on other sites

Ok poradziłem już sobie z problem luzów taśma z pianki załatwiła sprawę :icon_smile:, czyli mam stocka i chce tam 450 fps:

jaki spring Madbull ? m120 czy jaką, najbardziej to bym chciał Sp120 ale podobno trzeba łożyskowanie usunąć bo nie wejdzie i tłok wiadomo :icon_smile:

 

I zauważyłem w hopku że jeden ząbek jest wyżej od drugiego może to powoduje skręcanie kulek

Edited by Dawido95
Link to post
Share on other sites

@ Dawido95 - kulki skręcają ponieważ lufa jest lekko przekrzywiona w komorze. Aby poprawić ten stan wystarczy, że przekręcisz lufę o 0,5 do 1 mm w przeciwnym kierunku niż skręcają kulki. Oczywiście robisz to bez wyjmowania lufy z komory.

 

Aby uzyskać te 450fps wymieniasz lub nawiercasz głowicę tłoka, sprężynę na M120/SP120 i dla świętego spokoju tłok.

Link to post
Share on other sites

@ Dawido95 - kulki skręcają ponieważ lufa jest lekko przekrzywiona w komorze. Aby poprawić ten stan wystarczy, że przekręcisz lufę o 0,5 do 1 mm w przeciwnym kierunku niż skręcają kulki. Oczywiście robisz to bez wyjmowania lufy z komory.

 

Aby uzyskać te 450fps wymieniasz lub nawiercasz głowicę tłoka, sprężynę na M120/SP120 i dla świętego spokoju tłok.

 

A po co nawiercać czy wymieniąć głowicę tłoka? Ja mam więcej fpsów na stocku z tą sprężyną.

Link to post
Share on other sites

czy srpring nie jest za długi łatwo sprawdzić, kładziesz prowadnicę zakładasz na nią springa , tłok z głowicą i łożyskowaniem potem ściskasz jak się schowa cała prowadnica w tłoku to spring jest ok, a jak nie to wyjmujesz łożysko z tłoka i próbujesz jeszcze raz

Link to post
Share on other sites

Ja w swoim KWA CQR wymieniłem cylinder na typ 2 głowice cylindra na metalową jakąś i głowice tłoka na wentylowaną gp i szczelność jest bardzo dobra. Wstawiłem tłok shs ze wszystkimi metalowymi zębami, sprężynę jakąś chińską m130 która już sporo przestrzelała kulek, gumke g&g zieloną i silnik element ultra torque no i wymiana okablowania i śmigam na lipo 7,4 lub 11,1 i jestem jak najbardziej zadowolony. Nic się nie psuje wszystko działa a nie powiem mam ciężki palec. Strzelam tą repliką od sierpnia. Na chrono pokazuje mi stabilne 425-430 fps. Wydaje mi się że to odpowiedni wynik. Z całego serca mogę polecić:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...