Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zdecydowałem się jednak na takowy zestaw:

 

Poliwęglanowy tłok z 15 stalowymi zębami [super Shooter]

Zestaw stalowych zębatek 13:1 - high speed [sHS]

Sprężyna M120 [sHS]

Wzmocniona aluminiowa głowica tłoka z łożyskowaniem [super Shooter]

 

Wszystko to będzie zasilane pakietem Li-po 11,1V 25C 2200mah, przekładka Mosfetu, kabelki niskooporowe.

 

I teraz pytanie, czy wzmocnienie szkieletu Geraboxa to wytrzyma??, Przewidywany ROF będzie w granicach 35-40k/s, jak nie większy. Proszę o konkretne odpowiedzi. Oczywiście w przyszłości mam zamiar zainwestować w zestaw cichych głowic "SYSTEMA", tak więc to rozwiązanie, obciążające szkielet, będzie chwilowe. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zębatki mógłbyś sobie odpuścić, stockowe bardzo ładnie dają radę.

Jeżeli zależy Ci na rofie, to bierz tłok z 14 zębami.

SP120 od guardera bym polecał.

Stockowa głowica cylindra jest plasticzana, mógłbyś od razu wziąć aluminiową, ale to tak na marginesie :)

Link to post
Share on other sites

Boże... po co taki rof. Jesteś pewien, że przy tak małym stażu nie stworzysz zbytniego zagrożenia dla otoczenia? Te zębatki trzeba dobrze wypodkładkować w szkielecie KWA, inaczej ROF... spada.

 

 

Dziś w SR5 zmieniłem stockowy cylinder, który sztucznie zaniżał fpsy (na m110 340) na jakiś chinolski od MP5 (lufa w SR5 ma długość lufy MP5tkowej, a nie 263mm, jak błędnie podają na stronkach, z resztą ekipa KWA przyznała się do błędu) i fpsy skoczyły do 367.

Jeszcze ciekawostka - na cylindrze od mp5 między lufą ~229mm, a 509mm jest różnica 8 fpsów (na stockowym cylindrze KWA różnica wynosiła 50 fpsków)

Link to post
Share on other sites

Co do mojego stażu, to myślę że 7rok w "Ersofcie" :D zdecydowanie wystarczy, a raczej młody już nie jestem, więc i dobrze wiem jaka jest to odpowiedzialność, i również wyzwanie dla przeciwnika. :D Czyli odradzacie mi zębatki, oraz troszkę innych podzespołów, zatem wpierw zainwestuje jednak zamiast w zębatki, to w zestaw wyciszonych głowic "Systema", i tu pytanie, czy i cylindra wymienić nie będę musiał, do takowego zestawu?. A na pytanie o wytrzymałość szkieletu, przy Rofie rzędu 40k/s, wraz z aluminiową (płaską) głowicą tłoka, zdobędę odpowiedź.., dziś trudna noc dla mnie. :D

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o zestawie wyciszonej głowicy tłoka, oraz cylindra "Ultimate"??, jest troszkę tańszy od Systemy, łącznie wychodzi jakieś 85zł za zestaw. więc bardziej skłaniałbym się ku niemu.

 

Nie miałem z nim do czynienia, ale reszta części Ultimate, które widziałem, była bardzo wysokiej jakości. Myślę, że będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę już edytować...

 

Wkrótce zamówię z Azteko części:

 

Tłok SHS 14 zębów

Zintegrowany zestaw cylindra z głowicą SHS

Głowica tłoka CNC SHS jest na razie nie dostępna więc zamówię ją za jakiś czas.

Lufa KM 509/534/550 - w zależności która będzie dostępna, w jakiej cenie i jaki tłumik dobiorę...

 

Sprężyna - myślę o SP130 Guardera jednak waham się czy nie kupić SP140 ?

Jak z wytrzymałością na auto ?

Link to post
Share on other sites

Zmieniałeś coś jeszcze ?

Robiłeś pomiar na chrono ?

 

Aha planuję zrobić teflon fix

Wsadzić gumkę KM

Zmienić jeszcze kable na silikonowe (troszkę grubsze)

W planach mosfet ale to dopiero styczeń/grudzień (finanse)

 

Rozważam również montaż ładownicy na baterie na kolbie i poprowadzenie tam kabli. Gdyby ktoś mógł mi podesłać zdjęcia w jakiś sposób wychodzą kable z kolby do ładownicy - byłbym wdzięczny - szukałem na forum dokładnego opisu - prawdopodobnie "gdzieś jest lecz nie wiadomo gdzie" nie znalazłem konkretnych danych

Edited by Żółwik
Link to post
Share on other sites

Rengi, szczerze powiedziawszy przy sprężynie m130 (GUARDERA!) i zmianie cylindra na zerówkę to strasznie mało... O,o

Chyba, że chronowałęś na 0,28 lub cięższych. :]

 

Nie, tam była zmieniana dysza na VFC podobno. Stąd wynik. Ty tak swoim nie szpanuj. :)

Link to post
Share on other sites

I dobrze :P , wcale nie chciałem mieć 500fps:).

Popełniłem błąd oddając ta replikę do kogoś na serwis , AnR musi mi wszystko co ten gośc mi robił doprowadzić do porzadku -zostały jeszcze mosfet, gumka i ta dysza, czekamy na wypłatę :S

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Napiszę więc parę słów o moim KWA. Jest to wersja; USA GX2 KM4, zatem lufa jest w miarę precyzyjna tuż na starcie, a moje gusta jak najbardziej tolerują piękny, wypaśny napis KWA umieszczony na korpusie. Zboczeniem mym, od jakiegoś dłuższego czasu było zrobienie broni laserowej do ASG, i muszę przyznać że z pomocą Ślepego, udało się dopiąć swego, za co (jak na razie) jestem mu bardzo wdzięczny.

 

Ot co wymieniłem w mojej M'ce:

 

- sprężyna M120 (SHS), wcześniej zamontowana była M130 Guardera.

- zębatki 13:1 (SHS)

- tłok (stalowa szczęka) 14 ząbków (SHS)

- zestaw cichych głowic (Ultimate)

- doszczelniona dysza (Ultimate), lecz pozostała chyba stokowa, jako że nie było widać różnicy w szczelności.

- gumiak hop-up (SYSTEMA energy)

- silnik mocowy (SHS), stokowym ogrzewałem sobie dłonie podczas niskich temperatur.

- mosfet MERF 3.2 programowany spustem.

- zasilanie: 2 x lipo 11,1V (1100mah, 20C), (2200mah 25C)

 

Zasięg i moc repliki stoi na bardo wysokim poziomie, a szybkostrzelność wynosi w przedziale 35-38, w porywach 40k/s, wszystko zależne od użytego zasilania, oraz ustawień mosfetu, a sama reakcja na spust jest natychmiastowa (smart trigger). Jak na razie KM'ka dopiero co odebrana od Ślepego, więc nie miałem okazji nacieszyć się nią w boju, lecz na wszystko przyjdzie czas. Na niedzielę postaram się dodać filmik przedstawiający pracę repliki. :D

Link to post
Share on other sites

Co do dysz i niestandardowej komory, to zawsze można wymienić i dyszę, ale to wiąże się z utratą słynnej szczelności KWA. Ale przecież, da się dostać (jeśli nie w polsce, a w polsce chyba tylko casg kiedykolwiek je miał, to za granicą) części zamienne, więc to nie jest NAJWIĘKSZY problem, poza tym to nie komora jest kiczowata, a gumka, bo po 1 - zamarza, po 2 nie najlepiej kręci nawet w normalnej temperaturze. Choć być może KWA USA jest rzeczywiście lepsze. Ja miałem do czynienia tylko z rebrandami od ASG (własny + mnóstwo innych), od Colta (znajomy w teamie ma, poza tym że body ma kolor wręcz granatowy, to niczym sie nie różni od ASG) i Cyber Guna (również przegrywa wyglądem body, a tak to chyba to samo, bo nie strzelałem, ale słyszałem podobne opinie), natomiast użytkownicy wszystkich 3 narzekają na gumki HU :)

 

A co do wyglądu, IMO emki które mają np. kolbę, panele, rączkę, chwyt pistoletowy, kolimator itp. w np. TANie czy OD bardzo ładnie wyglądają.

Edited by Śliwa
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam KWA LMT Defender 4 RIS stock+lufa Promyka 509mm i według chrono ASGShopu wyszło 402 +/- 3fps. Gumka słabo kręciła zapewne z powodu tego ,iż jest to nowa replika lecz temperatura również była w granicach 3-6*C Zasięg też nie był zbyt powalający. Jestem ciekaw ile fps i jaki zasięg będzie to miało na springu 120 G. lub SHS + tłok SHS+gumka zielona G&G.

Głowicę warto by było wymienić,czy ta stockowa jest w miarę dobra?Bo tak teraz po przeczytaniu co wstawiacie rozkminiam to.

Edited by BlackShaman
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam nierozwiązany od dawna problem- replika nie działa na midcapach - powstaje rozrzut na 40 m. Na hicapach wszystko jest ok. Lufa precyzyjna kmhead, gumka g&g zielona. Teraz ma 500fps, wczęśniej, przed tuningiem było to samo. Nie ma rozrzutu fpsów.

 

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/120610-m4-kwa-gx2/page__view__findpost__p__1637655

 

to samo zauważyłem u tego użytkownika.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To częsty problem w ogóle na midcapach i replikach M4. W M4 przez konstrukcję komory, patrz dwu częściowa, trudno ustabilizować gówna połówką, aby jeszcze zachować możliwość w miarę swobodnego rozbijania na pół. To samo się dzieję w wypadku normalnych M4, gdzie komora ma spore luzy na wielu płaszczyznach. Mid-capy mają na tyle mocną sprężynę najczęściej, że podnoszą komorę ku górze przez co dysza krzywo w nią wchodzi i jest nieszczelność.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...