Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabin wyborowy TOR (WKW WILK)


Recommended Posts

Cześć jestem nowy w temacie robienia customów i chciałem zaczerpnąć porady czy według was zrobienie karabinu tor LINK mogło by być wielkim problemem???? osobiście narzędzi mam dośc sporo wiec zewnętrznego wyglądu nie było by aż tak trudno wykonać (nie mówie aby było łatwo) ;) ale co do wnętrza. Czy według was zrobienie takiego karabinu było by ciekawym pomysłem???

Link to post
Share on other sites

Najtrudniej będzie przenieść spust, ja w Jantarze zrobiłem dość prosto a wytzrzymale :) Najlepiej jak to będzie AEG bo spriga raczej nie zrobisz. Reszta typu kolba itp. jak masz talent to nie problem :)

Pozdro i życze powodzenia.

Link to post
Share on other sites

No WKW był by ciekawą odmiana od tych wszystkich m82 i m107 i Polski to się liczy :P Ale ostry waży ok.15kg wiec będzie trochę ciężki i o ile pamiętam jak źle to poprawcie to WKW nie jest półautomatem tylko po każdym strzale ręcznie przeładowujemy .

Edited by mossad1234
Link to post
Share on other sites

właśnie najbardziej mnie zastanawia jaki mechanizm spustowy chciałem wstawić ten z specshopa za 160 zł jesli sie nie myle. a karabin miał by byc sprężynowy najbardziej mne zastanawia właśnei mechanizm spustowy i magazynek z tłokiem jak to zrobić aby normalnie działało :p może jakieś propozycje karabin do zmontowania wyglada prościej niż alex. a jak w tym jantarze mechanizm spustowy zrobiłeś???

Link to post
Share on other sites

Generalnie ja bym zaczął od zakupu jakiejś dobrej sprężynowej repliki, dajmy na przykład VSR. Od razu zakładam że magazynek z tyłu to by był fake, a co do spustu to wystarczy dorobić popychacz ze stali, który przekazywał by ruch przedniego języka spustowego na tylny.

Edited by 50zyt
Link to post
Share on other sites

Generalnie ja bym zaczął od zakupu jakiejś dobrej sprężynowej repliki, dajmy na przykład VSR. Od razu zakładam że magazynek z tyłu to by był fake, a co do spustu to wystarczy dorobić popychacz ze stali, który przekazywał by ruch przedniego języka spustowego na tylny.

Jak w bulp-up'ach, np.L85 (mechanicznie) albo po prostu elektronicznie jakby miał być AEG...

Link to post
Share on other sites

preferowałbym sprężynę i zastanawiałem się nad właśnie fakiem magazynka z tyłu który miałby byc jednak wymienny ;) tak dla bajeru musiałbym też wymienić rączke do napinania ale to wiem a jakis konkretny mechanizm spustowy warto kupić i co do lufy precyzyjnej lepiej u tokarza czy kupic jakąś???

Link to post
Share on other sites

preferowałbym sprężynę i zastanawiałem się nad właśnie fakiem magazynka z tyłu który miałby byc jednak wymienny ;) tak dla bajeru musiałbym też wymienić rączke do napinania ale to wiem a jakis konkretny mechanizm spustowy warto kupić i co do lufy precyzyjnej lepiej u tokarza czy kupic jakąś???

Ja bym się skłaniał w stronę AEG, jak będę miał czas to opisze jak w Jantarze zrobiłem. Ruchomy rygiel bym sobie odpuscił, chyba że się da. Lufe precyzyjną bym kupił: najlepiej PDI albo Prometheus lub KM-Head. Moją koncepcją było by wsadzenie GB od Cm.057 i trochę przedłużyć i zmienić kształt kolby.

Link to post
Share on other sites

o oparcie sie na replice mb wella??? karabinu 1 wersje chcialbym zrobic jak najtanije aby nie stracić za duzo kasy następna zrobił bym juz na jakims m24 classic army. tylny mag fake, zamek by sie ruszał troche bym go przerobił a magazynek z przodu wkładany. Dobry pomysł???

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o narzędzia to spawarka to wzmocnienia niektórych miejsc ,sporo szlifierek wiertarek wiertarka stołowa frezarka parę innych a jakie najwazniejsze narzedzia powinny być??? chciałem zrobic z aluminium lub stali. co lepsze???

Link to post
Share on other sites

Ale aluminium gorzej sie spawa. Za to latwiej sie obrabia skrawaniem. Musisz miec naprawde porzadna frezarke zeby tak skomplikowane ksztalty uzyskac ;)

 

Sprawdz czy przypadkiem dlugosc lufy WKW nie jest porownywalna z dlugoscia lufy do M24. To by zalatawilo sprawe frezow na lufie i ogolnie lufe. Wystarczylo by to ladnie poskladac.

 

3mam kciuki!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...