Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M 733 - kto oprócz Delty?


Recommended Posts

Witam!Czy może ktoś z Was wie jakie inne jednostki uzywają M 733? Wiem jeszcze tylko o kanadyjskich-policja chyba.Jestem posiadaczem ww. sprzętu (w wersji airsoftowej oczywiście :wink: ) i poza zabawą chciałbym coś rekonstruować. Z góry THX za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Na jakimś zdjęciu w necie widziałem oficera jednostki amerykańskich rangersów z M733. Jako broń stosunkowo krótka dobrze nadaje sie jako "cięższy" oręż dla starszych stopniem oficerów jednostek desantowych, którym pistolet nie starcza do obrony, a taszczenie długaśnego M16 się nie uśmiecha (zazwyczaj biorą jednak M4, bo M733 prze krótką lufę ma niewielki zasięg skutecznego ognia)

Link to post
Share on other sites

Sorki super, źle się wyraziłem. Chodziło mi o wypowiedź Brymera (bez obrazy :wink: ) co do M 933. Nie mam ww. modelu tylko M 733 a nie mam na razie kasy aby przerabiać go na "933" - z tego co mi wiadomo to musiałbym wymienić body na M4 albo coś z tej rodzinki i foregripa na RIS. I chciałbym się skoncentrować na obecnym typie.

 

P.S. Jeśli ktoś poczuł sie urażony tym bądź wcześniejszymi tekstami - serdecznie go przepraszam :)

 

Pozdro for All :!:

Link to post
Share on other sites

Myślałem że mówimy o wojskowych odziałach spec, nie o Żandarmerii. Widzisz tak się składa, że Żabojady mają sporo "specopsów", M773 nie spotkasz pewnie wśród Komandosów Marynarki i SF sił powietrznych ale już w lądowych SF możesz na nie liczyć. Jak masz chęć to złóż taki zestaw:

 

overkill.jpg

 

Ewakuacja cywilów z Wybrzeża Kości Słoniowej, grudzień 2004.

 

PS. Zagadka dla Dzikkiego i Andrzeja - skąd jest ten pan? :)

Link to post
Share on other sites

 

PS. Zagadka dla Dzikkiego i Andrzeja - skąd jest ten pan?  :)

 

Może gość jest z jednej z podległych COS jednostek,a może z 1 RCP czyli Régiment de Chasseurs Parachutistes ?

Szczerze mówiąc dokładnie nie jestem pewien kto ewakuował ludzi z Abidjan i tak dalej.

Ale jeśli nie będziemy zwracać uwagi wogóle na to, że mają być tylko z wojsk lądowych to może być ktoś z RICM czyli Régiment d’infanterie-char de marine, ktoś z 43 BIM (tyż marines).

Tak wrzucam bo to właśnie ich można było na Wybrzeżu spotkać.

 

Ale przyznaje, że jak do tej pory wszystko mi pasuje (M733 mam, Remingtona używanego przez francuzików mam tylko "trąbki" brak).

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Co do pyt.2 :

Tak isteje coś takiego w realu. Bodajże jest to protoplasta M4(a właściwie M16A2 Carabine) o symbolu M727. Jego historia jest dosyć ciekawa :wink: Był on robiony na zamówienie dla Adu-dabi a dopiero dla wojsk własnych :D

EDIT: Sorry to jest M720 i był on oferowany przez Colt'a z trybami ognia pojedyńczy/seria jak i pojedyńczy/ogranicznik serii(burst).

 

Co do pyt.1 :

Tak. Na pewno używali. Ale czy obecnie... :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 1 month later...

M733 uzywaja jeszcze bodaj saperzy U.S.M.C/U.S.Army oraz artylerzysci tych formacji...a pozatym to DELTA FORCE istnieje i jest formacja podlegla U.S.A.F....liczy bodaj kilkudziesieciu [ok 1 plutonu]najlepszych zolnierzy w U.S.A....tyle ze ich misje polegaja defacto na opanowywaniu porwanych samolotow na ziemi oraz czasem maja szybkie akcje w stylu dolot smiglowcem,porwanie/unieszkodliwienie celu i rownie szybko zmiataja z miejsca akcji...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...