Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zachęcam do pisania w tym temacie wszystkiego na temat produktów firmy GATEE.

:icon_exclaim: Rady/Problemy/Naprawa/Opinie :icon_exclaim:

verb007

 

 

 

 

 

Witam!

 

Mam problem z moim MERFem 2. Otóż wszystko jest podłączone w trybie rozszerzonym ( kable silnikowe do układu + cieńki do kostki stykowej). Poprzednim razem miałem zacinkę GB i wszystko działało elegancko. Teraz po ponownym złożeniu nie mogę strzelać z podłączonym układem. Cały czas pozostaję w trybie programowania i nic nie mogę zrobić z tym fantem. Jest ktoś w stanie pomóc?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podłącz batkę na wciśniętym spuście - wtedy resetują się ustawienia. I spróbuj na początek ustawić go jak najbardziej "defaultowo" i zobacz ,czy w ogole bedzie działać. Jak tak to baw się dalej z ustawienieami - jak nie. To slij na gware, jak jest.

Over.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam

 

Mam podobny problem. także mam zmienione okablowanie na opcję "rozszerzoną z wymianą instalacji" po podłączeniu do mosfetu baterii zapalają się 4 diody 2 zielone i 2 pomarańczowe później gasną i spust nie reaguję, problem jest o tyle ciekawy że przed serwisem replika działała. Kupiłem nawet specjalnie MERFA 3.2 bo myślałem ze to wina mosfetu ale nic to nie dało.

Pilnie potrzebuję pomocy.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam podobny problem. także mam zmienione okablowanie na opcję "rozszerzoną z wymianą instalacji" po podłączeniu do mosfetu baterii zapalają się 4 diody 2 zielone i 2 pomarańczowe później gasną i spust nie reaguję, problem jest o tyle ciekawy że przed serwisem replika działała. Kupiłem nawet specjalnie MERFA 3.2 bo myślałem ze to wina mosfetu ale nic to nie dało.

Pilnie potrzebuję pomocy.

Pamietajcie ze w Merfie 3.2 MUSIMY ustawić rodzaj baterii zasilającej układ przed jego 1-wszym uruchomieniem !!!
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Witam! mam problem z tym mosfet-em i nie wiem za bardzo jak go rozwiązać. Gdy strzelam bez mosfetu, rof jest całkiem przyzwoity i silnik chodzi bardzo ładnie. Problem zaczyna się gdy go podłączę, wtedy już silnik ledwo naciąga SP120 a z SP140 już nie daje rady. Ustawiłem rof control na 100%, rodzaj baterii na lipo 11,1v, tak więc nie wiem co jest tego przyczyną. Czy trafiła mi się trefna sztuka, czy po prostu ja robię coś źle? proszę o pomoc.

 

Rodzaj montażu to:

Montaż rozszerzony bez wymiany instalacji, a silnik to SRC Ultra HT(ale nie wiem czy to ma znaczenie).

 

@Edit: Zapomniałem dodać, że batka to Lipo Turnigy 11.1v 2200 mah 20-30C

Link to post
Share on other sites

A widzisz, teraz taka ciekawostka. LiPo Turnigy 3S, jedna cela uszkodzona, replika strzela normalnie, podpinamy Merfa i lipa. Merf ma zabezpieczeń pełno itd. Podobna przypadłość wystąpiła na słabym silniku i próbie ustawienia bursta.

LiPo mam nadzieje że naładowane ?

Link to post
Share on other sites

No niestety miernika nie posiadam, ale lipo 3s 11.1v z uszkodzoną celą nie odpowiadałoby lipo 2s 7.4v? Na 7.4 mosfetu nie sprawdzałem, ale replika bez mosfetu śmiga na 11.1 duużo lepiej niż na 7.4, tak więc wątpię w teorię o uszkodzonej celi (niestety także nie mogę jej podważyć bez innej batki 11.1).

 

A tak poza tym to uszkodzona cela nie byłaby spuchnięta?

Link to post
Share on other sites

Jeśli do uszkodzenia doszło przez jej przeładowanie to tak, była by spuchnięta. Jeśli doszło do uszkodzenia mechanicznego to by się kopciła. U mnie poszły blaszki w celi oraz kabelek balansera, nie dało się tego zlutować w celu naprawy a ładowarki dalej ładowały pakiet.

Miernikiem można by było sprawdzić też pakiet.

Skoro nie masz pakietu 7,4V to czemu rof porównujesz do 7,4V ? Na pamięć ?

 

Generalnie możesz się pokusić o zrobienie nowej instalacji dla pewności, wykluczysz ewentualne zwarcie na kablach.

Link to post
Share on other sites

Tzn nie to, że nie działo, ale czasem był 1 strzał, a czasem 3. Zużyte blaszki, styki czy przebicia nie wchodzą w grę bo bardzo często grzebię w GB i sprawdzam stan okablowania. Wcześniej za brak semi odpowiedzialny był przerywacz, a teraz za mocna batka. Może po prostu na mocniejszej batce silnik jeszcze kręci po odpuszczeniu spustu?

Link to post
Share on other sites

Też tak sobie mówiłem, a się okazało co innego, ale jak uważasz. Nie ruszaj okablowania.

Na mocniejszej batce bez mosfeta jest taka opcja że silnik naciągnie jeszcze sprężynę po spuszczeniu spustu. Z merfem nie ma takiej opcji bo masz aktywny hamulec w nim.

Link to post
Share on other sites

No tak, w merfie tak. I tak nic nie poradzę dopóki nie będę miał innej batki 11.1v. No to nawet gdyby ta cela była uszkodzona to co w związku z tym? Przecież na merfie replika strzela, ale słabo, a bez merfa bardzo dobrze. Z tego co mówisz to możliwe, że merf wykrywa 2S i dlatego chodzi słabo, dlatego sprawdzę jeszcze na 7.4v i powiem czy to coś dało.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...