Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Dnia dzisiejszego złożyłem mój gb od m4 po instalacji mosfetu nano ssr od gate. Wszystko podłączyłem i zaskoczenie, brak reakcji na spust, a kiedy zmierzyłem miernikiem napięcie na kablach od silnika wyniosło 0 (bateria sprawdzona miernikiem pokazuje 8.1v)tak samo na stykach i na mosfecie(oczywiście mierzone przy naciskaniu spustu). Czemu się tak dzieje i jak to naprawić?

Z góry dzięki za pomoc

edit.:Mosfet nie wygląda na uszkodzony ani spalony

Edited by wawi08
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o mosfety GATE to już w swojej karierze widziałem 3 spalone. Żaden z nich nie przetrwał nawet pół roku. Użytkowane były jak należy, zaprogramowane też(MERF3.2). Mam zamiar zakupić NanoAAB, bo niby są poprawione. Tym razem ze strony producenta(gwarancja) i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Mam pytanie, wam też mosfet na AB stosunkowo mocno rozgrzewa baterię? Chodzi o Warfeta, ale podejrzewam że inne opcje z AB powinny działać podobnie.

Działa to na Tornado F2, M120, solidnych kablach 1,5mm2 i przeróżnych lipo. Silnik grzał się od nowości, niezależnie od tego na czym była poskładana replika, więc go pomijam. Po przerobieniu na mośka, doszło niepokojące rozgrzewanie baterii, nie parzy ale jest zdecydowanie ciepła, na tyle, że po zabawie na szybkim semi/długim auto włącza się protekcja w układzie. Podkładkowanie jest ok, regulacja silnika niewiele daje, w skrajnych pozycjach przestaje pracować, na całym pozostałym zakresie nie słychać zmian, rof wręcz kosmiczny, a praca bez słyszalnych jęków i zgrzytów.

Nigdy nie byłem zwolennikiem elektroniki w AEGu, bo uważam to za piętę achillesową jeśli chodzi o niezawodność repliki, ale mocny konfig wymusił zastosowanie czegoś co zabezpieczy styki i poprawi wydajność precockingiem. Także średnio ogarniam zjawiska fizyczne jakie zachodzą podczas ich użytkowania. Tak więc to norma, czy coś tu nie bangla?

Link to post
Share on other sites
Zależy jaka bateria, tornado F2 jest silnikiem pobierającym dużo prądu, ok. 30-35A więc akumulatory mogą się lekko nagrzewać.

 

Dzięki wielkie. Popaczyłem na testowane baterie i faktycznie użyłem akurat tych słabszych do prowadnic emek. Na starym klocu od Zippa trzepie równo.

Tylko intryguje mnie to, że dopiero z mośkiem zaczęły się takie grzania. Chociaż bez niego długo z tym silnikiem nie strzelałem... no i baterie były schowane w prowadnicy, nie miałem z nimi kontaktu, więc może zwykłe przeoczenie.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie wcześniej nie zwróciłeś uwagi, z reguły tak jest, że jak wkładasz silnik nowy, to podłączasz baterię i strzelasz, a dopiero jak wkładasz mosfet to zaczynasz sprawdzać co się grzeje a co nie.

 

Szelma1981, Wątpię aby wprowadzenie takiego układu było planowane ze względu na trudność w sprawdzeniu kiedy magazynek jest pusty.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o magazynek to myslałem nad prostym obwodem wywołujacym zwarcie które by dawało informację MERFowi o zatrzymaniu silnika. Dwie blaszki w kanale kulek i popychacz kulek przewiercony z wklejonym drocikiem zamykającym obwód. To wszystko wyprowadzone na zewnątrz na skorupe magazynka. a odbiór sygnału na blaszkach wklejonych w gniazdo maga.

Link to post
Share on other sites

Możecie zagadać do Szumiego, zrobił taki patent już z dobre 6-7 lat temu, więc na pewno się da.

 

Co do grzania się mosfetu, to też posiadam ten z AB, używany z silnikiem Tornado F1 na sprężynie M140, zębami STU Ultimate i nie zauważyłem nadmiernego nagrzewania się układu.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...