Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria a FPS/Zasięg


Recommended Posts

Cholera, bo miałem nadzieję, że to przez baterie JG098 (g3) strzela słabiej i bliżej od gazowego m9 (teoretycznie 320fps). Nie mierzyłem na chrono, tylko testowałem na kartonie tj g3 kulka (0.2g) zostaje pomiędzy warstwami, a m9 przebija na wylot. Pośle ją do serwisu, dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Niby nie powinno miec znaczenia ale ja dzisiaj tez to zauwazylem. Na 9.6v lata dalej noz na 8.4v. A teraz jeszcze znalazlem ten temat :). Jest oczywiscie wyraznie krotszy cykl gb ale to raczej noe powinno miec zwiazku. Trzeba by sprawdzic na chrono a nie mam..

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie, możliwe jest, że poprzez większy ROF, zwiększa się tarcie gumy z głowicy tłoka z cylindrem- jeśli jest większe tarcie, jest większa temperatura. A jeśli zwiększa się temperatura, zwiększa się rozszerzalność cieplna ciał. Guma jest na to dość podatna- zwiększając swoją średnicę, może zwiększyć szczelność mechanizmu. Jednak wydaje mi się że mogło by to mieć sens, jedynie w replice która nie jest na 100% szczelna.

 

W moim Berylu, wszystko jest na 99% szczelne. Dlatego obojętnie jaką baterię podłączę, prędkość się nie zmienia.

 

Ale niech wypowiedzą się więksi "znawcy", ja fizykiem nie jestem.

Link to post
Share on other sites

Może ma to związek z ilością zasysanego powietrza do cylindra w czasie naciągania sprężyny. Gdy tłok cofa się szybciej, uszczelka jest podciśnieniem odciągana od scianek cylindra. Trochę to naciągane :). Wydaje mi się też że nie na każdym aegu będzie taki efekt bo możliwe że jest to zależne od większej ilości czynników.

Nie mniej jednak czekam na opinie fachowców :D

 

ps.A wcześniej już zauważyłem że na auto strzela dalej niż na singlu.

Edited by Gilmour
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie, możliwe jest, że poprzez większy ROF, zwiększa się tarcie gumy z głowicy tłoka z cylindrem- jeśli jest większe tarcie, jest większa temperatura. A jeśli zwiększa się temperatura, zwiększa się rozszerzalność cieplna ciał. Guma jest na to dość podatna- zwiększając swoją średnicę, może zwiększyć szczelność mechanizmu. Jednak wydaje mi się że mogło by to mieć sens, jedynie w replice która nie jest na 100% szczelna.

 

W moim Berylu, wszystko jest na 99% szczelne. Dlatego obojętnie jaką baterię podłączę, prędkość się nie zmienia.

 

Ale niech wypowiedzą się więksi "znawcy", ja fizykiem nie jestem.

 

Bez jaj, tak temperatura jak i rozszerzalność cieplna powietrzna w warunkach "bojowych" to jakieś wartości pomijalne :D:D:D. W zasadzie nie ma powodu, żeby sądzić, że ROF jakoś wpływa na fpsy. Liczy się sprężyna i szczelność układu.

Edited by zuczek
Link to post
Share on other sites

Przy zwiększeniu drastycznym ROf'a, prędkość wylotowa kulki spada o kilka - kilkanaście FPS. Dzieje się to z powodu:

1 kulka jeszcze nie opuściła lufy a jest już pobierana 2 kulka i zasysane powietrze przez lufę. Powoduje to efekt "odkurzacza" przez chwilę. Przez co ciśnienie wywierane na pierwszą kulkę spada i cofa, raczej spowalnia pierwszą kulkę.

Link to post
Share on other sites

Esus... Internetowi specjaliści. :D

 

Generalnie zastosowana bateria nie ma wpływu na FPS... Ale... To wina tego, że 99% gnatów z fabryk chińskich jest poskładana tak jak jest poskładana. Nie mamy praktycznie żadnej kompresji jeśli chodzi o sam układ cylindra. To nie ma związku z ciepłem, bo rzaaaaaaaaadko kiedy w stockowym gnacie uszczelka w ogóle dotyka cylindra. Najczęściej lata sobie intensywnie. Jedno co zauważyłem. Weźcie sobie z chińczyka układ cylindra, nie modyfikowany. Spróbujcie uzyskać efekt strzykawki. Na początku powoli poruszając - nic prawda? To teraz szybciej proszę ruszać. Łapie, co? Ot cała magia. W momencie jak ktoś porządnie poskłada gnata, ale nie tak, że będzie miał powiedzmy 450-470 fps jak to widzę często w komisach, ale 450-453 to ten efekt zniknie. Ot cała magia.

Link to post
Share on other sites

Esus... Internetowi specjaliści. :D

 

Generalnie zastosowana bateria nie ma wpływu na FPS... Ale... To wina tego, że 99% gnatów z fabryk chińskich jest poskładana tak jak jest poskładana. Nie mamy praktycznie żadnej kompresji jeśli chodzi o sam układ cylindra. To nie ma związku z ciepłem, bo rzaaaaaaaaadko kiedy w stockowym gnacie uszczelka w ogóle dotyka cylindra. Najczęściej lata sobie intensywnie. Jedno co zauważyłem. Weźcie sobie z chińczyka układ cylindra, nie modyfikowany. Spróbujcie uzyskać efekt strzykawki. Na początku powoli poruszając - nic prawda? To teraz szybciej proszę ruszać. Łapie, co? Ot cała magia. W momencie jak ktoś porządnie poskłada gnata, ale nie tak, że będzie miał powiedzmy 450-470 fps jak to widzę często w komisach, ale 450-453 to ten efekt zniknie. Ot cała magia.

 

 

Od strony technicznej jestem słaby, więc potraktujcie to jako pytanie laika. Producenci zalecają do replik baterie o danym napięciu np. 8,4V. Do tej samej repliki nie polecają już 9,6V i wzwyż, ponieważ coś może się rozwalić, coś nie wytrzymać. Tak więc na chłopski rozum, przy większym napięciu, coś działa ,,silniej i mocniej". Czy ta ,,siła i moc" pracy poszczególnych elementow nie mają jakiegoś pośredniego przełożenia na prędkość wylotową kulki?

Link to post
Share on other sites

Większe napięcie to szybsza praca silnika. Im szybciej silnik się obraca, tym szybciej naciągana jest sprężyna, a co za tym idzie zwiększa się prędkość oddawania strzałów (ale również siły na zębatkach/tłoku także są większe).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...