Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Granat ASG Własnej Roboty .


Recommended Posts

Witam , na pewno wielu z was widziało już granat asg , na stronach internetowych a ogólnie sklepach można kupić takie granaty , ale po co ? jeżeli możemy zrobić to sami .

1.Potrzebne nam będą

-Kulki zwykłe pomarańczowe , lub kulki z farbą możemy je dostać na "rynku" bazarach.

-Tektura

-Taśma

-około 10min roboty .

-Petarda Wybuchowa .

Zaczynamy

 

Tworzymy korpus , z tektury ucinając tekture na wymiary np wysokość 10cm szerokość 8,5cm w zależności od petardy. Następnie skręcamy naszą tekture w rulonik , po czym sklejamy taśmą , korpus jest już zrobiony następnie bierzemy kawałek tektury i wycinamy tak aby pasowało pod dół korpusu by petarda nie wylatywała , gdy już zrobimy to wkładamy petardę do środka korpusu ale przed tym smarujemy dół petardy klejem np . Vicol , gdy petarda jest już włożona najlepiej by była to petarda z lontem wymiary korpusu robimy tak by lont wystawał , po za petarde , następnie bierzemy dobry klej , i smarujemy całkowicie korpus i do niego po przyklejamy kulki , odkładamy na około 10/20min , po wyschnięcu podpalamy lont wystający z korpusu i wywalamy granat daleko .

Mały Schemat.

Schematpn_rwpqars.png

Edited by AdrianSML
Link to post
Share on other sites

Nie no, jeszcze o tym nie słyszałem... :bialaflaga:

 

A wrzucił Ci ktoś kiedyś w budynku taki granat pod nogi ? Dostałeś kiedyś odłamkiem ? Piszczało w uszach przez parę dni ?

Jeśli chodzi o granaty odłamkowe z grochem czy kulkami, jestem totalnym przeciwnikiem takich rozwiązań (sam się w to kiedyś bawiłem- bardziej polecam "granat" z mąką, pudrem, pociętymi drobno gazetami czy czymś w tym rodzaju- wizualnie fajny efekt, jest ciut cichszy i na pewno bezpieczniejszy).

Link to post
Share on other sites

Zieeew, stare i oklepane. W dodatku bez zawleczki, tylko z lontem.

 

BTW. Jacek GROT, jaki jest zasięg takiego "mącznego" granatu? Bo szczerze mówiąc sam się nad takim rozwiązaniem zastanawiałem, a tu widzę, że już jest stosowane :icon_razz2:

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

@ wiciok- kup paczkę petard (najlepiej FP3 small), zbieraj rolki od srajtaśmy (chociażby od sąsiadów) i kombinuj. Opracujesz swoją "recepturę" która wyda Ci się najodpowiedniejsza. Ja zawsze dość mocno mąkę ubijałem, dzięki temu pochłaniała ona część energii wybuchu- ale nie tyle, by zupełnie nic z tego nie było. Efekt ogólnie taki, że w promieniu 2m na chwilkę robiło się naprawdę sporo "syfu". Podobnie z porozcinanymi gazetami- tylko też trzeba mocno ubić... Oberwanie mąką czy pudrem, nie było specjalnie miłe (no w końcu syfi szpej :D), jest dość efektowne, ale na pewno nie zrobi nikomu krzywdy. Chyba że ktoś uczulony jest :P

 

Jak jeszcze dobrze pokombinujesz, to z lontu, czterech zapałek i draski z pudełka da się zrobić prowizoryczna zawleczkę- nie tracisz czasu na szukanie zapalniczki itd. Ale to ogólnie kiedyś robiłem, jak chciało mi się w to bawić i był na to czas...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Jak jeszcze dobrze pokombinujesz, to z lontu, czterech zapałek i draski z pudełka da się zrobić prowizoryczna zawleczkę- nie tracisz czasu na szukanie zapalniczki itd. Ale to ogólnie kiedyś robiłem, jak chciało mi się w to bawić i był na to czas...

 

Znam tę metodę, znam. Wystarczą 2 zapałki :icon_razz2:

 

Ale dzięki za całe info, najdzie mnie na granaty to pokombinuję z mąką i gazetami :happy:

Link to post
Share on other sites

Zależy jeszcze jaki pył. Szanse na eksplozję/zapłon czegokolwiek przywiązanego do petardy są nieduże.

 

A sprawdzałeś? Bo ja niestety tak, co prawda kula ognia nie pojawiała się za każdym razem, ale wystarczająco często, żebym się przekonał jak wyglądam bez brwi :>.

Link to post
Share on other sites

A sprawdzałeś? Bo ja niestety tak, co prawda kula ognia nie pojawiała się za każdym razem, ale wystarczająco często, żebym się przekonał jak wyglądam bez brwi :>.

 

Próbowałeś. Także w świetnie wyposażonym laboratorium chemii fizycznej.

Link to post
Share on other sites
Wiadomość automatycznaTemat został zamknięty przez moderatora.Powód: Temat naruszający regulamin.Jeśli uważasz, że wątek został zamknięty niesłusznie, zaraportuj go, a rozważymy jego ponowne otwarcie. Pozdrawiamy,Forum WMASG.PL Załoga WMASG
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...