Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty firmy Demar (?)


Recommended Posts

Witam, nie znam tej firmy, możecie mi coś o niej powiedzieć (bubel czy dobre?) głównie do lasu, ZHP, może kiedyś do ASG, ogólnie będą często używane jak już je kupię. http://allegro.pl/letnie-buty-wojskowe-demar-47-rabatu-latarka-r-45-i2339629827.html btw. skóra welurowa (?) czy chodzi o to że jest z tym meszkiem?

Podobają mi się też te: http://allegro.pl/buty-wojskowe-demar-47-rabatu-latarka-roz-45-i2341446058.html

Swoją drogą zastanawiam się czy to nie tylko taki chwyt marketingowy z tą przeceną, tak czy siak co myślicie o tych butach? Może są jacyś posiadacze tychże?

Edited by Mycroft23
Link to post
Share on other sites

Firma jedna z najlepszych na polskim rynku. Mój tata ma dwie pary z tej firmy, chociaż takich jak podałeś nie ma akurat, sam chodziłem w nich parĘ razy i muszę powiedzieć że są bardzo wygodne. Przy dobrej konserwcji posłużą bardzo długo.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Tak? Cieszę się, ale mimo wszystko podejrzane to: rabat 40-coś % latarka gratis... Zdam się na twoją opinię, znalazłem też inne pozytywne opinie na temat tej firmy, mignęło mi tylko coś o rozklejaniu się butów ale to było bodajże o Wojasach. Pozostaje pytanie czy kupić letnie, welurowe deserty, czy normalne czarne które trzeba pastować?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o samą firmę Demar, to mam pozytywne odczucia z używania ich produktów. Aktualnie biegam w Demarowskich "kupczakach" (model 928) i sprawują się bardzo dobrze.

Z butami do których podałeś link nie miałem do czynienia, ale jeśli firma trzyma podobny poziom we wszystkich swoich produktach to powinny być ok.

Link to post
Share on other sites

Sam mam 2 pary butów kontraktowych na zimę, nie chcę mi się szukać jaki wzór. Buty bardzo dobre zero obtarć, krwi i czego innego. Dobrze przygotowane buty zniosą -25C mrozy. Ogólnie polecam. Na strzelankach też w nich chodziłem i było git.

Link to post
Share on other sites

Mam te od dwóch miesięcy.

Jedną parę użytkuje ja, drugą moja dziewczyna, oboje jesteśmy zadowoleni. Tym bardziej że kupiliśmy je po 100zł.

 

Z tym rabatem to chyba trochę ściema. Bo dwa miesiące temu też były "w promocji" -40% czy nawet -50% również z gratisową latarką. Kosztowały wtedy bodajże 108 zł.

 

Oczywiście kupiłem u tego samego sprzedawcy bo buty z Twojego linku.

Edited by Vespi
Link to post
Share on other sites

Gratuluję Powała - polecać zwykłą pastę do butów z membraną.

 

Według mnie ta membrana Demarowska jest na tyle lipna, że śmiało można pastować. Z początku nie pastowałem tych butów. Później, jak już się troszkę podniszczyły zacząłem i nie zauważam różnicy.

Link to post
Share on other sites

Demary wz 926, czyli tzw. trzewiki letnie są warte polecenia. Mam, użytkuję i polecam. I co najważniejsze, nie zeżerają tak nóg jak desanty. W sumie to ani razu mnie nie pogryzły :D

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Kolego Nersa i inni użytkownicy letnich butów DEMAR. Używam tzw. letnie trzewiki Demara. Wszystko było ok do momentu wpadnięcia w błoto, membrana ok. Nie przepuściła, za to buty zaczęły pić jak ta lala, skurczyły się o jakieś 2 nr. Poza tym żenujący jest bieżnik podeszwy buta, takie podeszwy miały tzw. zuchy, śmiech na sali, producent ma w d..ie najlepsze rozwiązania, ale w końcu MON łyknie wszystko. Buty są ok, do pierwszego poważnego zamoczenia. Ch....a z patatujnią jak się u nas mawia. Wolę w tej cenie buty trekingowe.

Link to post
Share on other sites

Gratuluję Powała - polecać zwykłą pastę do butów z membraną.

Jest to pasta używana przez Bundeswehr-ę, używam jej do HAIX-ów, a w naszej grupie również do GROM-ów i jest doskonała! Tylko trzeba ją umiejętnie stosować, zgodnie z instrukcją!

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Kolego Nersa i inni użytkownicy letnich butów DEMAR. Używam tzw. letnie trzewiki Demara. Wszystko było ok do momentu wpadnięcia w błoto, membrana ok. Nie przepuściła, za to buty zaczęły pić jak ta lala, skurczyły się o jakieś 2 nr. Poza tym żenujący jest bieżnik podeszwy buta, takie podeszwy miały tzw. zuchy, śmiech na sali, producent ma w d..ie najlepsze rozwiązania, ale w końcu MON łyknie wszystko. Buty są ok, do pierwszego poważnego zamoczenia. Ch....a z patatujnią jak się u nas mawia. Wolę w tej cenie buty trekingowe.

 

Należy dodać do tego, że w przypadku zasyfienia buta od środka (bagno, woda z syfem) membrana zostaje kompletnie zapchana, a buty zamieniają się w istne łaźnie parowe. Czyli są do wyrzucenia.

 

Jest to pasta używana przez Bundeswehr-ę, używam jej do HAIX-ów, a w naszej grupie również do GROM-ów i jest doskonała! Tylko trzeba ją umiejętnie stosować, zgodnie z instrukcją!

 

Nie wiem, jak HAIXy, ale stawiam, że zarówno Haixy jak i (tu mam pewność) Protektory GROM nie mają membrany... więc możesz tą pastą pory skóry zapychać do woli, cieszyć się i polecać ją do butów bez membrany.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...