Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mocniejsze gazy


Recommended Posts

Tlen jest nie bezpieczny w użyciu. Często zdażały się przypadki groźnych poparzeń wynikłych : palisz papierosa a tu nagle zapala się na tobie ubranie - widziałem coś takiego. Jak miałem praktykę w Technikum, na Tlenowni pracownikowi zapaliły się rękawy od bluzy, paliły się jak polane benzyną - to był efekt "NASYCENIA" materiału tlenem - słowa BeHaPowca.

Kolejna sprawa gaz jest w magazynku przechowywany w postaci ciekłej, wiesz jakie ciśnienie musi mieć tlen aby się skroplić ? Można teżtln schłodzić poniżej -180 stopni C i też się zrobi płynny.

 

Po co tak strasznie kombinujesz? Znajdź sobie parametry fizyko-chemiczne gazów. Ja znalazłem na stronie firmy LINDE GAZ. Odrobina pomyślunku.

 

PROPAN jest jednym z najlepszych rozwiązań, ma jedną wadę jest PALNY. Ideałem jest zastosowanie CZYNNIKÓW CHŁODNICZYCH tzw FREONÓW w katalogu LINDE GAZ noszą oznaczenia R134a i R22 - są nie palne ale i droższe. 11 KG butla R22 kosztuje około 130 - 150 zł, a 11 KG butla propanu 20 - 40 zł. Ceny, otrzymane od dystrybutorów.

Kolejna sprawa : jak zamierzasz "przelewać" gaz z dużej butlli ?

PROPAN w małych butelkach jest idealny.

 

Małe info : wczoraj kupiłem butlę z propanem o zapachu CYTRYNOWYM. :D :D :D Jest to taka sam butla tyle, że ZIELONA, najciekawsze jest to że sprzedawca zarządał ode mnie 2 zł - słownie DWA ZŁOTE - na mój protest, że się pomylili sprawdził i powiedział, że cena jest OK. Niestety miał tylko jedną :( :( bo wykupił bym cały nakład. :D

Ma mi sprowadzić 100 szt :D jak będzie w takiej cenie (sprzedam za 10 zł - chętni się znajdą a ja troszkę zarobię :D :D )

W domu sprawdziłem - Berettka BB od Marui strzela tak samo jak na zwykłym Propanie, różnica to zapach, przyjemna cytrynka. :D :D

Link to post
Share on other sites

Małe info : wczoraj kupiłem butlę z propanem o zapachu CYTRYNOWYM.  :D :D :D Jest to taka sam butla tyle, że ZIELONA, najciekawsze jest to że sprzedawca zarządał ode mnie 2 zł - słownie DWA ZŁOTE - na mój protest, że się pomylili sprawdził i powiedział, że cena jest OK. Niestety miał tylko jedną  :(  :(  bo wykupił bym cały nakład. :D  

Ma mi sprowadzić 100 szt :D jak będzie w takiej cenie (sprzedam za 10 zł - chętni się znajdą a ja troszkę zarobię :D :D )

W domu sprawdziłem - Berettka BB od Marui strzela tak samo jak na zwykłym Propanie, różnica to zapach, przyjemna cytrynka.  :D  :D

 

:shock: zartujesz ze za 2 zlote butla, a ile ma butla ? :> fajnie by bylo jak 2 litry :P to nawet trzy bym wzial :P

Link to post
Share on other sites

Sony napisał:

Ma mi sprowadzić 100 szt

Sony, to ja się piszę na parę opakowań. Daj znać na priva. A czynniki R134 i R22 są do kupienia w każdym serwisie chłodziarek. W każdym razie z serwisantami daje się dogadać. :D

Link to post
Share on other sites

Witam.

Ciekawi mnie jak wpłynie "Citropane" po dłuższym użytkowaniu w naszych gaziakach. Oprócz propanu zawiera on jakiś olejek, który własnie daje nam tą cytrynową woń -

"It is a mixture of propane and citronella oil."
Link to post
Share on other sites

Ja czyszczę po każdym strzelaniu, kupiłem to ze wzgledu na cenę. Osobiście nadal twierdzę, że sklep się rąbną. I cena będzie wyższa. Ten propan jest wykożystywany w takich ogrodowych "bajerach" - płonie i jest fajnie, na dodatek ładny zapach. :) A olejek jest na bank syntetyczny - może to rozwiąże problem smarowania ? :D :D :D

Link to post
Share on other sites

Jest freon R22, zamiennik dawnego R12 (dziura ozonowa). H22 - nie istnieje A w każdym razie o takim nie słyszałem. Z innych czynników chłodniczych używany jest też freon R134, i z tego co gdzieś mi dzwoni, to ten jest red gazem. Ale ta ostatnia informacja jest niepotwierdzona, więc prosiłbym o weryfikację, bo mogę się mylić. W chłodnictwie jest jeszcze w chłodniach przemysłowych używany amoniak, ale do airsoftu to raczej bym go nie polecał... :lol:

Link to post
Share on other sites

To zależy od producenta, Red Gaz to także R134. Podobnie jak Green Gaz to R22. Generalnie słabsze gazy to R134, natomiast mocniejsze to R22. Niestety kosztują, dlatego producenci przesiadają się na Propan, czy CO2. Są też różne wynalazki, sam miałem "chiński" gaz do "chińskich" :D replik, który był mieszanką Propanu z Butanem - tyle że nie w stosunku 60-40 jak w gazbutlach tylko 80-20. Generalnie wszystko co się odpowiednio rozpręża i jest tanie można wsadzić w magazynek. :D

Najtaniej wychodzi jednak Propan.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...