Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Latarka taktyczna do 100 zł (LEDowa)


Recommended Posts

Witam.

 

Chce zakupić jaką pożądniejszą latareczkę do 100 zł.

Najważniejsze żeby była LEDowa, by mało pobierała energii z bateryjek i starczyłą na długo. Czym więcej światła daje tym lepiej. Jakieś widziałem na allegro, które walą światłem jak samochód na światłach drogowych, ale nie wiem czy to jest pic na wode czy co.

 

Potrzebuje latarki do ersoftu jak i do roweru.

Mile widziane linki.

 

One-77

Link to post
Share on other sites

Mam zwykłą latarkę na diodzie cree za bodajże 30-40zł z allegro.Jest genialna.Funkcja zoom się świetnie spisuje.W nocy w lesie sprawdzała się również świetnie.Tylko nie kupuj tych z 3 trybami,bo przełączanie pomiędzy nimi naprawdę długo trwa.Kup z 1 trybem 100%.Na dniach będę pracował nad włącznikiem a'la żelowym.Mam ją zamontowaną na zwykłym montażu lunety z allegro.

 

Foty mojej byłej emki z tą latareczką nr1 , nr2

Link to post
Share on other sites

Dokładnie coś w tym stylu.Tylko,że w tych obudowach są różne diody,i radzę na to zwracać uwagę.Jest kilka rodzajów diod cree,no i jak już wyżej mówiłem,polecam te latarki z tylko jednym trybem.

 

No i czy warto?

Jak za te pieniądze to na pewno.Moja już trzyma rok,a była użytkowana w deszczu,śniegu,no i działa nadal dobrze.Oczywiście możesz też wydać majątek na jakieś mactronic,surefire itd,i tu pojawia się pytanie,czy warto.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem jakoś dwa lata temu latarkę "Power Style Cree Led 180 Lumens" i jest zasilana akumulatorkiem 3,2V który jest w zestawie i daje naprawdę ładnie. Zasięg wyliczam na 50-80m na właśnie akumulatorku. Ale też mogę ją zasilić zwykłym paluszkiem 1,2V czy 1,5V i fakt jest że świeci słabiej ale również nadaje się na rower czy w wędrówki w podziemia.

Konkretnie to kupiłem taką: http://www.miniinthebox.com/fx-sk68-3w-cree-q5-led-1-mode-focus-flashlight-1xaa-14500-black_p187670.html

Wraz z montażem na szynę RIS.

 

A tak prezentuje się na emce: https://lh5.googleusercontent.com/-tPq82-ZbBy4/T2tq9qcvxqI/AAAAAAAAA5o/EndLWlIbcPQ/s500/strona%2520M4%2520APS.jpg

Link to post
Share on other sites

Popieram przedmówców - chińska latarka na diodzie CREE (najczęściej XR-E Q5) z możliwością regulacji skupienia światła (funkcja ZOOM/FOCUS) wraz z montażem typowym dla lunet (o odpowiedniej średnicy) powinna się bardzo dobrze sprawdzać. Jeśli jest taka możliwość - brać wersję z tylko jednym rodzajem świecenia.

Link to post
Share on other sites

Nie da sie połaczyc tego żeby dobrze świecila i miała niski pobór prądu.

Ze swojej strony proponuje skupić sie na latarkach zasilanych akumulatorami 18650 - to już troche eliminuje najtańszy badziew, potem poczytać o typach diód i ich możliwościach.

Jeśli nie chcesz za duzo szukać, wpisz w google "bocialarka" - wyskoczą Ci linki gdzie bedziesz mógł troche poczytać.

Nie jest to produkt który zmieści się w Twoim budżecie, ale na pewno będziesz wiedział na co zwracać uwagę przy wyborze światełka.

Edited by W2o
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/latarka-zoom-cree-q5-led-akumulator-500-lumen-moc-i2372035827.html <- tutaj jest właśnie akumulatorek 18650, ale nie wiem jak kolega napisał to czy to jest dobrze, że jest ten typ akumulatorka czy też źle.

 

A ciężko mi znaleźć taką latareczkę bez tych 3 trybów pracy (max., eco., sos). Niby piszą, że te CREE Q5 to najwyższy szczyt inżynierski, ale czy to prawda? :P

 

One-77

Link to post
Share on other sites

Polecam popytać o latarkę z jednym trybem,lub czy jest możliwość odłączenia tych trybów w tym sklepie. neolux .Ja tam swoją kupowałem :) .

 

Co do latarek z jednym trybem jeszcze,to wpisz w allego cree 1tryb w szukajce,zaznacz,żeby szukał haseł też w opisie.

 

Tu masz ciekawą http://allegro.pl/latarka-ultrafire-c1-r2-op-250lm-promocja-i2388400624.html ,z tym,że zooma nie ma.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

W sklepie mi napisali, że jest możliwość latarki z 1 trybem, także fajnie. Jak przyjdą to je tutaj wyraże swoją opinię :)

Jak już Drogi @LogaN tutaj zawitał, to mógł by dać poradnik o latarkach, czy też celownikach laserowych jesli ma w tym jakieś doświadczenie, gdyż o oświetleniu na wmasg mało jest napisane, a w zasadzie w ogóle nie ma konkretów.

 

One-77

Link to post
Share on other sites

Aku 18650 to jedyny sensowny wg mnie wybór.

Popatrz jeszcze na włącznik (chyba jednak lepiej z tyłu) i średnicę tubusa (tak żeby typowy montaz ja złapał). Na body nie powinno być zadnych innych mocowań, klipsów itp.

Odbłyśniki są do wyboru gładki lub teksturowany - oba maja zalety i wady.

Aku powinno być "protected" czyli nie pozwalać na nadmierne rozladowanie (poznasz po napisie na akku i innym wyglądzie styku "-".

Typowa (teraz) pojemnośc takich akumulatorków to 2800- 3000mAh czyli ponad 4 h świecenia.

Właczniki żelowe raczej bym sobie darował.

Część latarek (np produkcji Ultrafire, czy Trustfire) maja standaryzowane moduły świecące (tj diodę, driver i odbłyśnik). W przyszłości gdy pojawia sie nowe moduły, bedziesz mógł sobie wymienić na nowszy lub wymienic upalony.

Trzy tryby to wg mnie optimum.

Link to post
Share on other sites

Ja używam tego Ultrafajera (znaczy między innymi tego) http://allegro.pl/latarka-ultrafire-502b-cree-xm-l-t6-xml-1000lm-i2374523740.html

Nieteksturowany odbłyśnik daje mocne skupienie punktowe plus halo o średnicy ok 3m na 10 metrze. Wymienny odbłyśnik teksturowany daje pokrycie światłem równomiernie nasyconym. Zasilana i z baterii (i cr123 i cr123a pasują) jak i z akumulatorów. Latarka ma półtorej wady. Półwadą jest obecność blaszanego klipsa, którey da się w prosty sposób zdemontować. Wadą główną jest brak pamięci ostatniego trybu świecenia ( więc trzeba się naklikać żeby ustawić właściwy tryb).

Do latarki oczywiście da się dokupić włączniki żelowe.

Link to post
Share on other sites
Wadą główną jest brak pamięci ostatniego trybu świecenia ( więc trzeba się naklikać żeby ustawić właściwy tryb).

Naciskaj przycisk lekko - tak, żeby obwód został przerwany, a przycisk nie klikał - znacznie przyspiesza to zmianę trybów :).

 

to mógł by dać poradnik o latarkach, czy też celownikach laserowych jesli ma w tym jakieś doświadczenie, gdyż o oświetleniu na wmasg mało jest napisane, a w zasadzie w ogóle nie ma konkretów.

Pracuję w sklepie, gdzie mamy spory wybór latarek, jednakże brak mi wiedzy technicznej by napisać o tym rzetelny poradnik. Niemniej jednak, moje osobiste odczucia związane z użytkowaniem różnej maści latarek próbowałem już opisać tutaj:

http://forum.wmasg.pl/topic/108419-chinskie-latarki-led-jako-latarki-taktyczne/page__hl__led

 

Parę rzeczy, jeszcze z własnego doświadczenia. Jeśli masz możliwość kupna latarki z regulowaną ogniskową - zdecydowanie właśnie taką wybierz. Jest to naprawdę olbrzymia zaleta - możesz w jednej chwili zmienić latarkę w dalekosiężny szperacz, albo w latarkę o bardzo szerokim (i wciąż mocnym!) strumieniu światła. Latarki z wymiennymi modułami, z którymi miałem do czynienia - były dużo mniej funkcjonalne i najrozsądniejsze było... zamontowanie na replice dwóch latarek - jednej z szerokokątną soczewą i drugą punktową. A to najwygodniejsze nie jest, choć też ma swoje zalety.

 

Chińskie latarki na CREE (Q5 to nie jest szczyt technologiczny, ale wciąż jest to bardzo wydajna dioda patrząc przez pryzmat pozostałych latarek dostępnych na rynku w tej cenie) są dostępne również w wersjach z akumulatorami 18650. Mało tego - duża część z nich ma w komplecie akumulator, ładowarkę, a także koszyk na 3 standardowe AAA, co można użyć jako alternatywy dla akumulatora. Ceny takich latarek nie przekraczają 60 złotych, a najczęściej spotykana średnica tubusu to 25mm lub 30mm - a więc bez problemu da się używać ich z montażem na optykę.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za Waszą pomoc, gdyż mam nadzieje, że mi pomoże. Nie mam doświadczenia technicznego w latarkach czy oświetleniu. Wiem tyle, że najlepsze światło które jest najlepsze dla oka (jeśli chodzi o reakcje i takie tam), to jest 3000-4000 K – barwa neutralnie biała.

 

Wczoraj zakupiłem taką latarkę -> http://neolux.pl/index.php?products=product&prod_id=115 . Poprosiłem o jeden tryb pracy (wysoki - 100%), gdyż była taka możliwość.

 

A można się dowiedzieć czym się różnią te latareczki co kosztują w sklepach airsoftowych nawet grubo ponad 200 zł, od tych tutaj omawianych?

 

One-77

Link to post
Share on other sites

Różnią się zastosowaną diodą, co wpływa na całą resztę, czyli:

- kąt świecenia

- "zasięg" latarki

- pobór prądu

- rodzaj drivera

- jakość włącznika

- odprowadzenie ciepła

itp.

Dodatkowo różnice są w zastosowanym materiale tubusa i szkiełka przedniego.

Najmniej różnic jest w akumulatorach :-) (choć niektóre światełka pracują na dwóch, lub więcej akku)

Inna sprawa, czy te różnice są aż tak widoczne w zastosowaniach ASG.

Jedni uważają, że warto wydać parę zł więcej, inni że niekoniecznie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...