Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK47 CM.028 /A /C /S /U [CYMA]


Recommended Posts

Podczepiam się pod temat. Ostatnio chronowałem swoją cymkę i po zimie pogubiła trochę fpsów (spadek do 330). Zastanawiam się co zrobić aby uzyskać pierwotne ~370, proszę o poradę (wymiana gumy i teflon fix wykonane, komora hopka jest w miarę szczelna), pod uwagę, póki co, biorę następujące opcje:

 

*wymiana dyszy na doszczelnioną("Bore-up"),

 

*wymiana głowicy tłoka,

 

*wymiana głowicy cylindra (opcja "na bogato").

 

Jestem otwarty również na inne warianty :icon_smile:.

 

P.S. Nie, nie sprzedam cymki i nie kupię nowej. Po pierwsze - sentyment, po drugie, wolę grzebać w tej póki zbieram pierwsze szliwy w airsoftowej mechanice :icon_razz:. Sprężyny wymieniać nie chcę, przynajmniej na razie.

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites
  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bez wymiany sprężyny nie wrócisz do 370 fps. Ubiła się po prostu i tyle już nie wyciągnie.

Bore up to nie to samo co doszczelniona część. Sprawdź co to znaczy to zrozumiesz dlaczego wymiana samej dyszy na bore up da efekty odwrotne do oczekiwanych (spadek fps).

Jeśli głowica tłoka i dysza są nieszczelne to warto je wymienić, ale bez zmiany sprężyny nie licz na duży wzrost fps. Głowicę cylindra można doszczelnić teflonem, nie musisz wymieniać.

Link to post
Share on other sites

Kolego Tomciaz osiągniecie zamierzonych przez Ciebie fps bez wymiany sprężyny jest wykonalne .

Aby używac dyszy BU musisz zakupic tą głowicę cylindra http://www.asgshop.p...ukt.php?id=3745 i zamontowac dzióbek BU.

Tłok należy ponawiercac aby zminiejszyc jego wagę.

Głowicę tłoka np. tą http://azteko.pl/shs...pom-p-6381.html jeżeli musisz wymienic

ogólnie szukaj coś lekkiego nie koniecznie z łożyskowaniem nawet stockową głowice z cymy mozesz użyc byle by zmniejszyc wage tej ala nakretki mieszczącej sie w tłoku i zastosowac odpowiedni oring 18,7x2,6 mm

Link to post
Share on other sites

Sprężyny, jak mówiłem, wymieniać nie chcę, zależy mi na żywotności podzespołów, stąd wolę bardziej finezyjnie podejść do tematu ;). Kolego Snipernr1, myślę że wymiana głowicy tłoka i dyszy na BU będzie najbardziej efektywna i racjonalna ekonomicznie (pozostanę przy starym tłoku). Dzięki wielkie za poradę, pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanko: czy do głowicy cylindra typu bore up należy zastosować również cylinder i głowicę tłoka tego typu, czy nie ma to znaczenia?

 

 

Oj oj :( .

Jak masz BU to wszystko musisz mieć do BU- czyli dysza, głowica, cylindra oraz tłoka,cylinder.

Głowicę cylindra co Ci podałem w linku jest do cylindrów NB czyli taki jaki masz obecnie w replice.

Zmieniasz w tej głowicy tylko dzióbek jak chcesz używać dyszy BU- reszta bez zmian.

S1

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Fuck the guarantee, projekt frankencyma postępuje :icon_smile:. Policzyłem koszty i poprzestałem na zwykłej, uszczelnianej, mosiężnej dyszy. Stara, plastikowa, cóż... gubiła fpsy jak B-17 bomby nad Niemcami. Pytanko - czy dyszę trzeba naoliwić olejem silikonowym? Pozdrawiam.

 

 

Olej zaraz Ci wydmucha, lepiej daj smar silikonowy.

S1

Link to post
Share on other sites

Postrzelane. Użyję alegorii interpunkcyjnej: jeżeli wcześniej seria była widziana jako wielokropek, teraz bliżej jej do myślnika :icon_smile:. Fruwają kulasy, aż miło, Pany, zysk ~25 do fps kosztem minimalnego, ledwo zauważalnego spadku ROFa (dysza swoje jednak waży, jak to mosiądz). Za cenę 35 złotych i utratę gwarancji na gejboksa, Cymka zyskała drugie tyle animuszu :icon_biggrin:. Szczodra aplikacja ŁT-43 na zębatki wyciszyła też replikę. Więc ogólnie rzecz biorąc, jak ktoś mi powie, że tuning CM.028 się nie opłaca, odrzeknę mu: LOOOOL :icon_lol: .

 

Mała dygresja - zrobłem sobie mały test na ścisk tłoka w cylindrze. Zaznaczam, Cymka intensywnie eksplatowana przez sezon zimowy, niemal tydzień w tydzień, smar fabryczny, nie zmieniany. Przebieg na pułapie ok. 12k kulek od nowości. Rezultat - strzykawka. Dziękuję, dobranoc :icon_mrgreen:.

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, żeby nie tworzyć nowego tematu, napiszę tutaj.

 

Chciałbym zrobić DOWNGRADE w cm028 poprzez wymianę sprężyny na słabszą w celu przystosowania ją do CQB. Czytałem artykuły o tuningu i wypadałoby wymienić na sprężynę m110 lub m100. Ale są części różnych firm i mają zawyżone lub zaniżone wartości, a na tajwanie czy gunfire jest tego dużo. Którą sprężynę muszę kupić, być mieć fpsy w okolicach 340-350?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Podczepię się do tematu ;)

 

 

Moja cm'ka (nie używana przez 2 lata) potrzebuje pewnego tuningu wewnętrznego jak i zewnętrznego (na zewnętrzny tuning pewnie trzeba nowy temat zakładać , więc jakby ktoś mógł to niech odpowie także na to pytanie). Co do tuningu wewnętrznego , nie widzę żadnego sensu żeby robić armatę która będzie lepsza niż L85 (hyhy) , więc postanowiłem że 400 fps powinno starczyć. Z tego oto tematu dowiedziałem się że taki tuning dużo nie wymaga (wymiana gumki i lufy) , tyle że to nie koniecznie podniesie ilość fps'y do tego stopnia co ja chcę. Możliwe że batka przez ten czas straciła swoje właściwości co najprawdopodobniej oznacza że pora zakupić lipola i ładowarkę do niej. Opłaca się to w jakimkolwiek stopniu i jaki będzie tego wynosił koszt?

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam! Robiłem koledze malutki tuning jak to już bywało, ale jego cm028 nie chce współpracować. Na stocku miała to swoje 360 fps. Zmieniona została gumka na Systemę Energy, sprężyna na Guarder SP120 i dobre kable od skorpiona oraz mosfet GATE PisoSSR 2. Po złożeniu chrono pokazało 320-350 fps. Podczas strzelania na wolnym powietrzu kulki latały we wszystkie strony świata. Rozłożyłem i poskładałem wszystko jeszcze raz i dalej to samo. Potem próbowałem stockową gumkę od M4 EvolutionAirsoft, stockową lufę 509mm z AUGa, stockową sprężynę i zawsze był problem. Już nie mam siły do tej cymy. Na koniec kiedy po 3 lub 4 zamykaniu gearboxa podłączyłem batke, to zaczął sam strzelać bez użycia spustu, poskładałem jeszcze ze dwa razy i dalej to samo, wszystko wskazywało na spalony mosfet. Zmierzyłem go więc miernikiem, tak jak ktoś kiedyś tutaj pisał (symbol diody) i pokazywał, że jest "otwarty" cały czas.

Chciałbym więc zapytać Was, czy nie wiecie skąd nagle wzięły się te skoki fps i masakryczny rozrzut? Dodam, że szczelność zespołu cylindra to prawie strzykawa, test papierka w miarę też wyszedł, bo papierek podskoczył, ale nigdzie nie poleciał. Kolega chce swoją replikę z powrotem, a jak na razie robota jest spartaczona. Nie jest to pierwszy ani trzeci gearbox, który otwieram, a sobie i innym jakoś umiałem zrobić, nie mam już siły do tej repliki, więc proszę o sugestie, co jest nie tak :)

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jakbyś czytał to napisałem jaką gumkę bym brał i jakbyś czytał dokładniej pytałem co można zrobić nie tylko wewnątrz tej broni a może też na zewnątrz hmmmm??? Po drugie pytałem o instrukcje krok po kroku co i jak zrobić żeby nie zepsuć tej broni więc proszę zachowaj te swoje głupie komentarze dla siebie.

 

 

 

 

Kolega wyhamuje z tym tonem bo ledwie się zalogowałeś a zaczynasz pyskówkę.

Proszę używać odpowiedniego nazewnictwa, my tu mam do czynienia z replikami broni.

S1

Link to post
Share on other sites

Te głupie komentarze pisze człowiek, który zamiast pytać o rzeczy milion razy poruszane na forum i w internetach sam szukał i znajdował, a Cymkę ma już zdaje się trzy lata. Gdybyś więc przeszukał chociażby TEN temat na bank znalazłbyś odpowiedzi na ponad połowę Twoich pytań (swoją drogą nie zadanych bo nie raczyłeś postawić ani jednego pytajnika), a resztę znalazłbyś w pozostałej części internetu.

Ale znaj "łaskę" osoby piszącej głupie komentarze. Lufy wewnętrznej nie opłaca się wymieniać (bo albo kupisz szajs albo coś na tyle drogiego, że będzie to przerost formy nad treścią - to tak jakbyś z komórki pod schodami chciał zrobić salę kinową - niby można to zrobić, ale nie warto), do tej repliki oprócz zmiany gumki poleca się zrobić teflon-fix i to wszystko (sam oprócz tych dwóch rzeczy zrobiłem jeszcze tylko usztywnienie lufy wewnętrznej i body). Jeśli chodzi o tuning zewnętrzny to najbardziej odpowiednie akcesoria to latarka (jeśli będziesz miał gdzie użyć) i kolimator, ale najpierw od kogoś pożycz i go sobie przymierz na swojej replice bo szyny w Cymce są daleko od oka i niektórym to nie pasuje. Jaką latarkę i jaki kolimator to sobie sam znajdziesz. Jeśli już tak bardzo chcesz inwestować w tą replikę to kup dobre LiPo i porządną ładowarkę.

Tutaj znajdziesz jak rozkładać Cymkę - sam brałem informację z tej strony i nic nie zepsułem w replice.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Usztywnij sobie taśmą klejącą luzy body, zmień gumkę HU, zrób teflon-fixa, jeśli lufa wewnętrzna ma luzy to też usztywnij. Jak Cie stać to kup batkę LiPo i odpowiednią ładowarkę.

Sam mam CM 028 i nic ponad to, co powyżej nie zrobiłem bo uważam, że byłoby to nieopłacalne - lepiej kupić lepszą replikę niż ładować forsę w 028.

Link to post
Share on other sites

Usztywnij sobie taśmą klejącą luzy body, zmień gumkę HU, zrób teflon-fixa, jeśli lufa wewnętrzna ma luzy to też usztywnij. Jak Cie stać to kup batkę LiPo i odpowiednią ładowarkę.

Sam mam CM 028 i nic ponad to, co powyżej nie zrobiłem bo uważam, że byłoby to nieopłacalne - lepiej kupić lepszą replikę niż ładować forsę w 028.

1. Baterie mam 11.1 ale cyma pewnie nie pociągne. Pewnie dymek poleci xD

2. Mam ładowarkę MIKROPROCESOROWĄ.

3. Mam KWA M4 i w niej G&G zielonkę. Właśnie próbuje znaleźć czas żeby dać zielonkę do cymki bo mam systemę ale wolę ją dać do M4.

4. Replikę kupiłem żeby akurat władować w nią trochę forsy gdyż fajna cena (250 zł) i jak bym miał jakiegoś ak w przyszłości to bym nauczył się już rozbierać.

5. Opłaca się kupić Lufę Precyzyjną guardera i tłumik?

 

W dodatku zastanawiałem się nad baterią.

Lecz mam 7.4 do m4 firmy GFC i jak już to sobie przełożę z m4 do AK lecz na razie ciągnę na stockowej aż do zepsucia. Też wygląda że będę musiał dać z cm028a szyny ris i chwyt pistoletowy bo chwyt pistoletowy jest nie wygodny i muszę jakiś chwyt przedni dać.

Edited by gtsaplayer
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...