Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

6 i 8 mm Najcięższy arsenał na świecie + przelicznik prędkości i mocy


Recommended Posts

Ostatnio na wikipedi (ang.) natknąłem się na pewną ciekawostkę względem amunicji ASG

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Airsoft_pellets

 

 

Poza niestandardowymi wagami (.135 .17 itd.) zadziwia to:

 

0.66 g - For extreme long range, not used against human targets. This is a ceramic CNC machined BB made by BB Bastard.

0.90 g - Nickel-plated steel BBs sold by Abacus Claysports of the UK.

 

Poszukałem obu tych firm i napisałem maila względem dostępności i możliwości zakupu (nie do ładowania w ludzi tylko w przedmioty martwe oczywiście)

 

 

jeżeli chodzi o 8mm to nie ma wielu informacji o firmach je produkujących

 

0.48 g

0.50 g

0.90 g Heaviest mass

 

 

Gdzie 0.43g to nie problem i można je dostać choćby na allegro w 3 różnych smakach, to znalezienie cięższych to wyzwanie typu "atlanta"

 

 

Dam znać jak tylko któraś z firm odpisze, ale jeżeli ktokolwiek wie gdzie dostać 6mm cięższe niż 0.43 i 8mm cięższe niż 0.45 to proszę napisać w odpowiedzi (choćby odlewane ołowiane kulki od Pana Zbyszka z piwnicy, z tolerancją +/- 20metrów)

 

 

Jako gratis wrzucam link do świetnego przelicznika, który porównuje od razu moc i prędkość na innych kulkach

 

http://msed.bbbastard.com/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=57

 

:)

Link to post
Share on other sites

Msed stary jak świat podawany na forum kilkukrotnie, łożyska stalowe mają 0,88g z tego co pamiętam a nie 0,9g. Nie wiedzę sensu ściągania kulek do łożysk z UK czy z USA... Można u nas kupić... Tematy o ceramikach już są, chyba nawet dwa.

Link to post
Share on other sites

Powiedz to snajperom ;) Takim z maksymalnymi Upami, bo jak by to powiedzieć waga ciężka w kulkach to żenada, po prostu nie ma ciężkich kulek dobrej jakości. A taki ceramik nie dość że waży sporo co zapewnia dobry tor lotu to JEST POWTARZALNY i wykonywany z określoną dokładnością która o lata świetlne przewyższa nasze kulki. Taki jest sens, dla snajperów jak znalazł.

Link to post
Share on other sites

Gościu odpisał:

 

"I buy these in large bulk and repack. Currently I'm sold out and not intending to buy more, but if a larger quantity was needed I could get for you especially and export.

5,000 were £45-00 plus carriage costs, which would be about another £40-00.

If paying up to £100 to get a large supply is OK I can sort this for you."

 

Czyli

 

"Kupuję je w dużych paczkach i przepakowuje. Aktualnie są wyprzedane i nie mam zamiaru kupować więcej, ale jeśli byłaby potrzebna większa ilość to specjalnie dla Ciebie mogę je wziąć i wysłać.

5000 szt. kosztowało 45 funtów plus koszty przesylki, które wyniosiły by kolejne 40 funtów

W przypadku wpłaty do 100 funtów by zdobyć dużą pakę to OK. mogę to dla Ciebie zrobić."

 

tak mniej więcej

 

teraz zapytałem jakiej są jakości i z jakiego materiału i czy nadają się do prec luf

 

A te ceramiki ile ważą?

Powiedz mi proszę jakie są najcięższe kulki które można dostać, nadające się do takiego Dan'a Wesson'a (on prec lufy chyba nie ma)

No chyba że w Danie da się wymienić lufę na preckę, bo gumki HU raczej się nie doda ;p

 

znalazłem 4 firmy produkujące 0.43 (od najtańszych)

 

MadBull (2000szt = 60zł)

Guarder (1000szt = 35zł)

Blaster Devil (3000szt = 110zł)

Degicon Straight (1000szt = 60zł)

 

Które są najlepsze (najdokładniejsze) jakościowo ?

 

 

Z tego co wiem kulki zrobione z twardych materiałów (jak metal) przy uderzeniu w miękkie partie nie wyrządzają większych szkód, inaczej sprawa ma się gdy trafią w coś twardego (jak np. ochrona oczu) bo zamiast się ładnie odbić to mogę zrobić goglom czy okularom kuku i jeżeli atakowany nie ma balistyków tylko jakieś ryneczkowe za 30zł to może być kolorowo

Link to post
Share on other sites
Powiedz mi proszę jakie są najcięższe kulki które można dostać, nadające się do takiego Dan'a Wesson'a (on prec lufy chyba nie ma)

Strzelałem z Dana Wessona 8'' od ASG kulkami 0,88g, o których mowa. Poza jedynym fajnym efektem, jaki daje łuska, w której z przodu zamiast plastikowej widnieje metalowa kulka, to mija się to trochę z celem, gdyż lepsze rezultaty osiągałem na standardowych kulkach o znacznie mniejszej masie, wykonanych z tworzywa.

Link to post
Share on other sites

To ciekawe :) czyli zasięg drastycznie spadł, a sianie zniszczenia na jakie liczyłem ograniczyło się do pierdnięcia? :C

no ok. dzięki za odp.

 

przy okazji w kwestii kulek niekonwencjonalnych

 

http://paintball-great.en.alibaba.com/product/298516125-209937009/tournament_paintball_0_68_0_50_0_43_6mm.html

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/BBs_Tools_BBs_Hellfire_6mm_Paintball_BBs_Green_500rds.htm

 

kuli paintball 6mm ;p tzn. nie te chińskie pestki, ciekawe jak sobie radzą i czy nie pękają w lufie

Jeszcze wiem, że są kulki fluorestencyjne i jak sie ma (bądź samemu zmontuje) naświetlacz np. w magu czy tłumiku to świecą, ale są bardzo lekkie

 

A tak z ciekawości, to gdzie te kulki dostać (0,88)?

 

 

I czysto teoretycznie najcięższe kulki 6mm jakie można zrobić byłyby ze złota i obliczając masę złota i objętość kulki wyszłoby, że 1kulka 6mm waży około 1,625g

 

jednak przy tym 1 strzał (zakładając koszt samej kulki) kosztowałby ok. 191zł i 36gr

 

 

 

 

 

apropo gościu z Anglii odpisał

 

"TNT express is £34 + tax = £40-80

 

TNT economy is £30 + tax = £36-00

 

Our std charge of £40 includes tax and for our time and materials to pack securely for export.

 

I see UPS is offering an economy service at £16 + tax = £ 20 + packing would be £24-00.

 

If you wanted the products shipped on this lower cost service we can do so for £24 total P & P

 

If you want more than 5000, no problem and lower prices. I bought 500,000 last time myself.

 

I do not know the tolerances - these are sold for use in airpowered and springer BB pistols to replace plastic or ceramic 6mm ammo, and as catapult ammo. - however, I have sold 1,000,000 + over 3 yrs and not ever had anyone not like what they got, so they seem to serve peoples intended purpose.

 

The large size makes them suitable for knocking cans over, hitting spinners and drop downs etc.

 

People wanting accuracy don't buy 6mm, they use 177 ( 4.5mm) guns - but whatever gauge is used round pellets are never considered the choice for accuracy as the flight dynamics of shaped pellets is always better."

 

 

tego już tłumaczyć mi się nie chce xD

Edited by Dejv
Link to post
Share on other sites

Ty albo nie czytasz co ludzie piszą albo jesteś totalnym ignorantem, temat o ceramikach już jest, znajdź i poczytaj ile ważą...

 

Kulki stalowe 6mm kupisz w Polsce, drożej bo drożej ale wiesz że nie są to odpady produkcyjne które niekoniecznie muszą trzymać wymiary. Jak kupisz z pewnego źródła o wymiarach 6mm lub 5,953mm to będziesz zadowolony.

 

Logan ja strzelałem 0,88 tylko ze sprawdzonego źródła i powiem że przy odpowiednim zapasie mocy i męczarni z wyregulowaniem HU to byłem bardzo zadowolony z wyników. MB czy guarder się chował ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o te moje 0,88g, to jest to mała paczuszka, którą 5 lat temu dostałem gratis z pompką od DE, także nie sądzę, żeby były one ze sprawdzonego źródła ;).

 

A jeśli chodzi o Dana Wessona od ASG, to on hopka nie ma, to i jak sprawdzić nie miałem. Przy czym domyślam się, że przy odpowiednim zapasie mocy, takie kulki mogą być bardzo skuteczne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...