Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe mundury USA już w służbie (?)


Recommended Posts

Nie od dziś wiadomo o nowym wzorze kamuflażu armii amerykańskiej. Niedawno trafiłem na foty frontowych US-manów w nowych ciuszkach:

 

ft4bp.jpg

 

griffinsoldiers20lj.jpg

 

camo2pp.jpg

 

Wiadomo czy, kiedy i jaka część wojsk ma być uwundurowana w te wdzianka? Marpat się pięknie sprawdza jak dotąd, ale szare camo jako basic camouflage to już chyba lekka przesada :?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To jest ACU a nie szare camo ;) czyli armijna wersja marpata bo armia tez chce byc modna hehe. ACU od jakiegos czasu wchodzi juz do jednostek liniowych. Cos mi sie zdaje ze juz byla dyskusja o tym, ale przede wszystkim polecam wpisanie ACU na militaryphotos.net - tam temat byl juz walkowany kilka rzy i jest kilka ciekawych topicow. Wlaczajac topic jak ktos tam opisuje ze armia pracowala nad nowym camo od jakiegos czasu a wszedl 1 general i powiedzial ze ma byc takie bo on tak chce - nie wiadomo ile w tym prawdy ale oddaje to pewien klimat wokol sprawy nowych mundurow w armii ;)

Link to post
Share on other sites

ano ma, nebieskie tigersy pixele.

 

Nie, nie będzie woodlanda. Za to i tak 40% swiata chodzi w tym kamuflarzu.

Zawsze mozesz robić południową koree czy filipińczyków, oni maja w sumie sprzęt US z końca lat 90tych :)

 

Navy ma niebieskiego woodlanda, USMC< marpat, AF tigersy a Army ACU.

Link to post
Share on other sites

Kurde krój to mi się nie podoba. Na tym ostatnim zdjęciu widać dobrze kieszeń. Pod niezłym kątem jest :wink: Chyba zrezygnowali z dolnnych kieszeni (nie przyglądełem się) ale z resztą i tak z nich się skorzystać niedało. Aha powiedzcie mi co to jest za naszywka(o ile to naszywka) przy zapięciu( ta na środku samym) 8O ?

Link to post
Share on other sites

Pomijając kryterium "podoba się/nie podoba się", to ciekawe jak sprawdzi się taki armijny kamuflaż w walkach w lesie czy dżungli (bo w miastach czy na pustyni chyba nie najgorzej).

Drobne szare ciapki raczej dosyć słabo kryją delikwenta na tle ciemnozielonej kępy drzew :wink:

 

Dlatego podejrzewam, że woodland nie zostanie całkowicie wycofany, na pewno zaś pozostanie w jednostkach specjalnych (to taka moja mała spiskowa teoria 8))

Link to post
Share on other sites

Zerknij na militaryphotos.net, jak już ci radzono. Są tam, kiepskie bo kiepskie, zdjęcia z "testu" przeprowadzonego przez jakiegoś airsoftowca (zapewne kopii ale pojęcie jakieś dają).

 

Camo kiepskie, podobnie jak i Multicam (też są, ciekawsze, foty)

Link to post
Share on other sites

Faken siet sas kogo teraz bedziesz rekonstruowal? Kupiles juz szelki i pas a tu ci zrobili taki chamski numer :D Kroj munduru zostal zaprojektowany po to zeby bylo wygodniej. Zapewniam cie ze nikt nie zrobil tego przypadkiem z tymi kieszeniami. Sam zalozysz kiedys to sie przekonasz.

 

Jednostki specjalne to raczej sobie same dobieraja umundurowanie na akcje i pewnie sila ich nie zaciagniesz zeby poszli w ACU do lasu. Wybiora to co beda chcieli - i niekoniecznie bedzie to woodland tylko raczej multicam w chwili obecnej.

 

Wszystko do obejrzenia i poczytania takze na militarymorons.com

Link to post
Share on other sites

Być może armia stwierdziła, że działania w lesie, dżungli odchodzą do lamusa...us army kiedyś brała pod uwagę głównie walki z sowietami w lasach europy zachodniej, więc woodland był podstawą - teraz podstawowy mundur, to ten który dobrze spisuje się w terenach miejsko-pustynnych :)

Link to post
Share on other sites

I tak woodland kupie :wink: Najlepiej będe rekonstruował potocznego świadka z tanim winem w ręku. Nie trzeba rzeczy szukać i taniej wyjdzie :) Wiem, że skośne kieszenie są lepsze i łatwiej się do nich "dostac" poprostu się przyzwyczaić nie mogę. Ale jak poprzednik napisał w lesie to nie najlepiej się bedzie sprawdzało(tylko przypuszczam). Albo zostawią woodland albo skorzystają z innej opcji tzn. opracuja wersję leś ną tego wdzianka.

Link to post
Share on other sites

Poczytałe poprzednie tematy o tym kamo i ktos dał tam linki do stron gdzie stoi żołnierz w kompletnym umundurowaniu i wyposażeniu, które ma wejść. I właśnie to jest to czego się najbardziej spodziewałem- żołnierz wygląda jak kosmonauta. Jak o tym myślę :cry: Dobrze, że Polska armia jest zacofana, tylko chyba za mocno. 8) :wink:

Link to post
Share on other sites

Patrząc na fotki w necie i topicu http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=7985 można dojść do wniosku, że armia dała cielska i nie wiadomo czemu wprowadza jakieś szaro-bure ciapki, skoro multicamo jest o wilele bardziej uniwersalny i efektywniejszy... chyba historia Holmana z generałem, co wszedł i na "widzimisię" kazał wziąć ACU nie jest calkiem bajką :?

Może żona mu powiedziała, że lepiej mu ACU niż sraczkowato-zielonych kropach ;)

 

Coś sprawiło, że ten szary shit został uznany za lepszy od:

multicamo0bk.jpg

(fotka z topicu linkowanego powyżej)

Link to post
Share on other sites
chyba historia Holmana z generałem, co wszedł i na "widzimisię" kazał wziąć ACU nie jest calkiem bajką :?

Może żona mu powiedziała, że lepiej mu ACU niż sraczkowato-zielonych kropach ;)

tu pare fotek ACU jeszcze

http://www.militaryphotos.net/forums/viewt...ce2a22bda613812

 

a tu akcja z generalem, post mikebox'a

http://www.militaryphotos.net/forums/viewt...ce2a22bda613812

Link to post
Share on other sites
Poczytałe poprzednie tematy o tym kamo i ktos dał tam linki do stron gdzie stoi żołnierz w kompletnym umundurowaniu i wyposażeniu, które ma wejść. I właśnie to jest to czego się najbardziej spodziewałem- żołnierz wygląda jak kosmonauta. Jak o tym myślę :cry: Dobrze, że Polska armia jest zacofana, tylko chyba za mocno. 8) :wink:

bo taki jest trend w kamuflowaniu sie sił zbrojnych USA (a i nie tylko kamuflowania ale i uzbrojenia i wyposarzenia) by wyglądać jak astronauci(kosmonauci są w Rosji). Jeśli jestesmy zacofani to czemu jesteśmy w NATO?? To raczej kompromis miedzy potrzebami a możliwosciami finansowymi to co noszą nasi żolnierze (polski wz. 93 całkiem fajnie maskuje jeszcze). A co do zacofania to chyba ty jesteś zacofany skoro nierozumiesz nowych trendów mających ułatwić walke pojedyńczym żołnierzom na polu walki (gps'y, elektroniczne kompasy, elektroniczna łącznosć na każdym szczeblu, skuteczniejsza broń mniejszych rozmiarów i kalibrów) i to nie SF ale realnia kilku lat.

Link to post
Share on other sites

Patrząc na te fotki mogę stwierdzić że to się będzie nieźle kamuflowało na określonych terenach. Zresztą, mimo iż nie przepadam za Ameryką (ostatnio modna jest amerykanofilia), to jedno muszę im przyznać jako narodowi: są praktyczni, dlatego myślę że jeśli zdecydowali się zastąpić takim wzorem standardowe camo to pewnie mają po temu swoje powody

(tu mi się nasunęła anegdotka o tym jak amerykanie mieli problemy z długopisami w stanie nieważkości, ale to wyjątek :) ).

 

Poza tym poprawcie mnie jeśli się mylę: "wzór" to układ tych plamek, ale czy także kolor? Bo jeśli nie, to przyjmując taki kamuflarz za oficjalny, US army mogło mieć na myśli wszystkie jego przyszłe wariacje (co za problem wyprodukować mundury w kolorystyce woodland, i tym ich najnowszym układzie "plam")?

 

Co do woodlanda to myślę że nie zostanie on całkowicie wycofany z armii, dopóki nie zastosowane zosatnie coś lepszego (choćby to o czym pisałem wyżej).

 

Poza tym jest jeszcze jedna korzyść: stare mundury pójdą do demobili, po niższych cenach ;) może nawet wraz z oporządzeniem :) .

Link to post
Share on other sites

W pierwszym linku widać na fotkach, że o ile ACU ładnie kryje kolesia na tle szarych kamyków, to już na tle lasu tylko daltonista miałby trudności z jego zauważeniem...

 

A Multicamo o wiele lepsze, tyle że trochę za jasne do lasu (ale na pustynię jak znalazł)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...