Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe mundury USA już w służbie (?)


Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja wiem z jednego ze źródeł że nie da się ich juz kupić

w sklepikach na terenie baz w niemczech. Kumpel miał

kontakt do jednej kobiety (żony żołnierza) która kupowała

różne bajery US Army dostępne w slepie na terenie bazy.

Woodlandów już nie mają, ostatnia dostawa była kilka

miechów temu i teraz już ich sie tam nie kupi. Myśle że to

dość wiarygodne źródło ;)

 

US Army pewnie stwierdziło że teraz wojny będą toczyć się na pustyni bądź w miastach....

Do lasu się wyśle Marines ;)

Link to post
Share on other sites

co wy macie za problem w ogóle?

 

moze byscie wyjasnili, skoro z was tacy specjalisci i znawcy tematu, guru, super extra mega spece.

 

widac jednak niekoniecznie mozna sie tu zapytac o wszystko o co sie chce, bo ktos ma pozniej jakies problemy

Link to post
Share on other sites

Osobiście ja mam ACU i sobie chwalę. Świetnie się w tym chodzi.

Bardzo dobrze zlewa się w terenie zurbanizowanym i suchym terenie (nasze pola wyschnięte). Co do szczerego lasu to jeszcze nie sprawdzałem.

 

Zresztą jak US Army powiedziało że "w dzisiejszych czasach walki prowadzone są najczęściej w terenie miejskim gdzie szybko zostajemy przetransportowani śmigłowcami, a walki odbywają się o każdy budynek albo akcje zawężają się do zdobycia jedynie kluczowych miejsc strategicznych" zresztą ACU nieźle się wpasowuje nawet w klimat mroźny (śnieg).

 

Samo ACU jest wykładnią kolorów z 4 różnych typów terenów zpixelowaniu i zaokrągleniu do 3 kolorów.

 

Ps. bardzo dobry sklep jeśli chcecie coś zakupić z orygilnalnych rzeczy to www.uscav.com w tym jest tam link do standardu munduru ACU.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Czy ja dobrze rozumiem że Marpat jest przypisany do USMC (i tylko oni go noszą, nikt inny!), a ACU to mundur regularnych jednostek?

 

Bo jesli tak, to (imho) marpat jest bardziej lesny niz ACU i tam bedzie lepiej krył. Wiec imho przypisywanie na stale camo do jednostek to troche lipa, czyz nie lepiej miec jakies komplety mundurow i jednostki ubieraja co trzeba zaleznie od potrzeby?

Link to post
Share on other sites
Czy ja dobrze rozumiem że Marpat jest przypisany do USMC (i tylko oni go noszą, nikt inny!),
Tak (jeszcze noszą Navy przypisani do jednostek USMC.

 

a ACU to mundur regularnych jednostek?
ACU jest mundurem US Army.

 

Bo jesli tak, to (imho) marpat jest bardziej lesny niz ACU i tam bedzie lepiej krył. Wiec imho przypisywanie na stale camo do jednostek to troche lipa, czyz nie lepiej miec jakies komplety mundurow i jednostki ubieraja co trzeba zaleznie od potrzeby?
Wydaję mi się, że masz niewielki wpływ na wybór mundurów przez jakiekolwiek siły zbrojne, więc co Twój post wnosił konstruktywnego co tłumaczyłoby reaktywację wątku martwego od 3 miesięcy?
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...