Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe mundury USA już w służbie (?)


Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak juz ktos napisal ACU na pustyni wyglada calkiem calkiem. Na razie amerykanie glownie walcza na pustyni i raczej tam moga byc ich przyszle teatry dzialan. Nie wydaje mi sie zeby mieli plany inwazji na zalesione tereny bialorusi lub francji ;)

 

Poza tym jesli bedzie taka potrzeba kontyngent jadacy na tereny lesne najpierw pojedzie w starych woodlandach a potem dostanie opracowane awaryjnie szybko i szybko wyprodukowane (np. w ciagu 1-2 tygodni) wdostosowane ACU do terenow lesnych. Mysle ze dzisiaj to naprawde zaden problem logistyczny jest.

Link to post
Share on other sites

No i znam juz dokladna date wprowadzenia ACU w stanach - 17 maja. Inne kolory ACU nie zostana wyprodukowane. Mundur zmienia kolor w zaleznosci od oswietlenia i produkowanie roznych kolorow raczej mijaloby sie z celem wprowadzenia tego munduru.

Link to post
Share on other sites
Holman, o ile pamietam w Korei Pln jest dziwny nieurodzaj na pustynie.

Dziwnym byloby gdyby armia przesiadala sie na jeden tylko wzor munduru dedykowanego dla jednego scisle okreslonego srodowiska.

 

Po zrzucie taktycznych ladunkow jadrowych w Korei Pln niejedna pustynia sie znajdzie ;)

 

Nigdzie nie powiedzialem ze sie przesiadaja na mundur dedykowany do 1 srodowiska ale raczej to ze sie lepiej spisuje w pustynnych niz zielonych terenach, i to jest akurat fakt.

Link to post
Share on other sites

Wiem już dlaczego ten mundur wygląda jak piżama - nie dość ze brak dolnych kieszeni w bluzie, to jeszcze nie ma stosownych pasów - jedno że wrażenia estetyczne są nagatywne to jeszcze praktyczność munduru mniejsza.

 

edit: chodzi mi o pas taktyczny (pawnie alice nie stosują bo się kolorystka nie zgadza, dlatego napisałem stosownych).

Link to post
Share on other sites

Brak dolnych kieszeni jest OK - gdy biegam w BDU, mam na nim kamizelkę, pas, ładownice itd. to żeby dostać się do dolnych ( a nawet górnych) kieszeni muszę się sporo nagimnastykować.

Kieszenie na spodniach i ramionach wystarczają w zupełności, gdy ma się na sobie oporządzenie, w którym da się pochować wszystko co trzeba.

Link to post
Share on other sites

Q.1 What is the Army Combat Uniform?

It is the Army's universal pattern uniform that will replace the Temperate/Hot Weather Battle Dress Uniforms and the Desert Camouflage Uniform.

 

 

Czyli leśne zostają jakie były ???

 

Ps. Mi to sie ten mundur nawet podoba, można uzyskać niezłą halo-łódke w barze :lol:

Link to post
Share on other sites

Oj Martinku ty mnie nie ucz oryginalwo rozpoznawac :twisted: :twisted:

 

http://usmilitary.about.com/od/army/a/armyacu.htm

 

The ACU will consist of a jacket, trousers, moisture wicking t-shirt and the brown combat boots. It will replace both versions of the BDU and the desert camouflage uniform. The black beret will be the normal headgear for the ACU, but there is a matching patrol cap to be worn at the commander's discretion.  

 

At $88 per uniform, about $30 more than the BDU, Soldiers will eventually reap gains in money and time by not having to take uniforms to the cleaners or shine boots.

 

A po ile sa kopie to tez dobrze wiem ;)

Link to post
Share on other sites

Tam wyżej się źle wyraziłem:

 

...że żołnierze nie mają pokrowców, kapeluszy itd. w...

 

Chodziło mi o pokroce na hełm. Przepraszam za to niedociągnięcie. :D

 

A żeby nie było OT:

 

 

Wiem że nie oto chodziło logistykom w USA :D , ale strasznie mi się ten kamuflarz nie podoba. Raczej nie sprawdzi się w Polskich lasach :?. Może być dobry do czarnej, ale do zielonego lasu wogóle nie pasuje. Lepszy jest pomyśł marines. Wiecie może co żołenierze us-army (oni najlepiej to wiedzą) sądzą o tym kamuflarzu. Ciekawe co oni o tym sądzą.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...