Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Warto wziąć spodnie Helikona ?


Recommended Posts

Co za dramatyczne wypowiedzi.

 

Najwyraźniej mój mundur, który kupiłem 1,5 roku temu jest szyty przez jakąś renomowaną firmę i Helikon tylko dorobił metki :D

 

Jest to jedyny mundur, którego używam - przeżył już chyba z 50 imprez, od -20 do +30 stopni, od śniegu przez deszcz, błoto, po palące słońce. Czołganie, krzaki, jeżyny, CQB, lasy, beton - z kamizelkami pełnymi, pasoszelkami, ochraniaczami - pełne spektrum targania szpeju.

 

Prałem go kilkanaście razy, zwyczajnie, w pralce, nie cudując z szarym jeleniem, samym płukaniem i suszeniem o północy przy użyciu suszarki antystatycznej.

 

Kolory, porównując z nowym mundurem są faktycznie troszkę mniej intensywne.

I co? Urwał mi się jeden guzik jak zaczepiłem o siatkę ogrodzeniową w czasie biegu. Faktycznie - Helikon to paździerz.

 

Kumpel z teamu kupił taki sam mundur w tym samym czasie co ja - strzelamy w większości wspólnie, więc jego mundur przeszedł mniej więcej to co mój. Także zero problemów.

Link to post
Share on other sites

Co za dramatyczne wypowiedzi.

Faktycznie dramatyczne.

Mam komplet SFU w pustynnej panterze. Uzytkowany byl dosyc intensywnie i w codzinnym zyciu i na treningach. Spodnie wytrzymaly bez wiekszych problemow 4 lata. A kolory blakna w kazdym mundurze jesli sie go uzytkuje w miare czesto. Kontraktowy ACU tez mi mocno splowial.

Link to post
Share on other sites

Mogę się wypowiedzieć o spodniach Helikona jako częsty użytkownik.

Spodnie TCU Camogrom

Noszone od końca serpinia 2011 do teraz. Praktycznie codziennie, do szkoły, po domu, do lekkich prac, na strzelanki. Nie były przesadnie katowane - największą katorgą był skok na trampolinie - już po miesiącu pod kolanem zaczęły puszczać szwy.

Pomijam odpadanie guzików i słabe rzepy, bo to da się naprawić.

Stan po niecałym roku użytkowania ma się następująco : Spodnie mają już przetarcia na kieszeniach, w kroczu, w miejscach, które miały częsty kontakt z rękoma ( np. uda ).

Kolor traciły dosyć szybko, ale prałem je dosyć często.

Krój wygodny, dobrze przemyślany.

 

Jednak podsumowując drugi raz nie wydałbym tylu pieniędzy na spodnie takiej jakości. Wolę dołożyć 50-70zł i kupić sobie porządne spodnie dobrej marki. Nie polecam.

Link to post
Share on other sites

Ja zajechałem 4 pary spodni helikona, dlatego nie mam pochlebnych opinii o firmie. Moje najlepsze, najstarsze i jednocześnie najczęściej katowane to propery w wdl.

Jakby nie patrzeć helikon to odpowiednik ACM w ciuchach-taniej już się nie da.

Link to post
Share on other sites

Porównywanie Helikona do ACM to przesada aczkolwiek mógłby być lepszej jakości, jednak Ja na razie nie narzekam.

 

 

Tak jak napisał użytkownik Miszczo drugi raz nie wziąłbym Helikona bo wolałbym sobie kupić kontraktowego woodlanda albo taniego dobrego DPM'a jednak swój komplet mam już rok i jak na razie nic mi się z nim nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Ja tam na Helikona nie narzekam, szczególnie na nowsze modele. Mógłby ktoś udowodnić i podesłać jakieś zdjęcia, podać model itp? Jakoś wierzyć mi się nie chce (nie wiem, może ktoś miał starszy model), ale nie wyobrażam sobie, żeby Helikon był tak łatwy do podarcia, jak mokra srajtaśma. Mam kilka par spodni UTP i na treningach wszelkie kopnięcia, przykucnięcia, rozgrzewka itd. nie zrobiły na nich żadnego wrażenia. Nie mówiąc, że to jedne z najwygodniejszych spodni jakie nosiłem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z produktów od Helikona.

Link to post
Share on other sites

Z UTP jest taki problem, że po pierwszym praniu się "psują" :<

? :icon_biggrin: Mógłbyś powiedzieć jak się "psują"? Ja niczego nie zauważyłem.

 

 

@axelrybaczewski

Patriota mam, faktycznie jakość szycia jest makabryczna. Całe szczęście w nowszych modelach jest to wykonane o niebo lepiej, bardziej schlujnie i z o wiele lepszych nici. Przeraziłem się jak zobaczyłem co jest wewnątrz patriota, ale jakoś nigdy mnie nic nie uwierało, obcierało. Jedynie, co przeszkadza, to wygląd wewnętrzny i te "nici".

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

Jesli po powrocie do domu bede mial czas to zrobie foty zajechanych sfu. patriota tez zajechalem ale oceniam go bardzo dobrze bo mimo szycia z ceraty i kleju z cukru jakosc samego polaru jest niesamowita. Żeby nie było że jestem totalnie na NIE - helikon jest wygodny i nawet przemyślany. tylko mogliby dać lepszą jakość nici , szwów, klejów i sznurków kosztem wzrostu ceny. obecnie wole dac więcej za propers, truspeca czy AA..

Link to post
Share on other sites

Ja mam spodnie SFU w pustynnej panterze,których często nie używałem,tylko parę razy (ponieważ wolę zamiast nich używać spodni 5.11) i polar ,który się pruje,odkleja itd. oraz bluzę CS ,która też do najlepszych nie należy,ale tutaj można to znieść bo dałem za nową 79zł,ale 130zł za spodnie Helikona to dla mnie jest przesada i uważam,że niewiele dokładając można kupić lepsze rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Osobiście posiadam m65 helikona w oliwce i mam ją 2 lata i dalej wygląda jak nowa , ale prałem ją chyba raz ( wiadomo kurtka).

Trochę pomieszane odpowiedzi ale postaram się dobrze wybrać, nie stać mnie na MC czy camogromy kontrakty bo to koszt 200 zł a w dodatku mam rozmiar Small-long więc raczej rzadki. A w helikonowe small regular wejdę .

Link to post
Share on other sites

Generalnie mam wszystko helikona, Od spodni, poprzez bluzy, combat-shirty, beiliznę, kurtki i polary. I zdarzają się rzeczy wybitne (np. jednego soft-shella sobie bardzo cenię), zdarzają się normalne (spodnie, mam chyba z 5 par w różnym camo) a zdarza się nędza (jedna kurtka po prostu rozpadała się z dnia na dzień).

Generalnie moja opinia - firma w miarę młoda i dopiero nabiera doświadczenia, ale widać, że wyciągają wnioski z własnych błędów. Subiektywnie (podkreślam - subiektywnie) oceniam wzrost jakości o jakieś 30-40% w stosunku do tego co było 2-3 lata temu.

Jeśli chodzi o spodnie - stosunek ceny do jakości jest rozsądny. Jeśli chodzi o inne produkty - trzeba zasięgać opinii.

Generalnie jestem zadowolony, w skali 1-6 dałbym ogólną ocenę 4+.

W razie pytań - służę szczegółami i ew. listą posiadanych "ciuchów".

PS. We wszystkim chodzę na co dzień, więc eksploatacja jest "ciągła".

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...