Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bolle X500 vs Bolle X800 vs ESS Profile NVG


Recommended Posts

Nie mam hełmu, w najbliższym czasie nie planuję. Z czystej ciekawości zapytam jakie to ma znaczenie ? :icon_smile:

 

Priorytetem dla mnie jest jak najmniejszy fog. Teraz biegam z czymś takim http://www.specshop...._Clear_-_SILPSI

 

Niestety strasznie mocno się pocę na twarzy, pomyślałem że porządne gogle zaradzą parowaniu.

Edited by Kacik
Link to post
Share on other sites

Za x800 przemawia to,że możesz je wyjąć z zaczepów i powiększyć te szczeliny,dzięki temu będzie jeszcze lepsza wentylacja (niekoniecznie musi być wystarczająco dobra dla Ciebie). Tylko trzeba to zrobić z głową żeby Ci się kulka nie dostała przez te szpary. Mam X800 od początku ASG,fabryczna powłoka antifog była ok,ale zniszczyłem ją niestety szybko (tutaj warto dokupić do gogli jakieś ściereczki z antifogiem lub sam płyn),ale jest trochę sposobów na parujące gogle jak coś :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

X500 mają wysoki profil, a NVG to podobna klasa co X800, aczkolwiek te ostanie wydają się nieco niższe. Zależy co komu jak pasuje. Dla zwykłego użytkownika to wyłącznie kwestia estetyki. Dla okularnika - priorytetem będzie wysoki profil (jeżeli nie nosi kontaktów).

 

Przez 2 lata używałem X800. Pewnie do teraz bym ich używał, gdyby nie to, że niewygodnie było mi jednocześnie w nich i w masce na twarzy.

 

Antifog Bolle jest godny polecenia. Wspomagam go szmatką ESS i już kilkukrotnie okulary zaciekły mi konkretnie, ale nie zaparowały. Jedno nałożenie wystarczy mniej więcej na cały dzień. Tylko trzeba uważać, żeby faktycznie kupić antifog, a nie płyn do czyszczenia szkieł.;p Wielu ludzi na forum odradzało Chemax 2. Ponoć niszczy powłoki (nie wiem, nie sprawdzałem). Dobrym rozwiązaniem jest także żel pod prysznic. Od 2008 do 2011 stosowałem na okulary Nivea Cool (kiedyś dostałem bezpłatną próbkę) i po umiejętnym nakładaniu było git (zależy od okularów). Przesiadłem się dopiero na Bolle'a.

Link to post
Share on other sites

Ja nosze okulary razem z Bollami X500.

 

X500 ma bardzo ograniczone parowanie, ponieważ między zewnętrzną a wewnętrzną szybą (tj plastikiem) znajduje się warstwa powietrza. Dlatego google mają tendencję do słabego parowania. Dodatkowo, po usunięciu gąbek przeciwpyłowych, wzrósł przepływ powietrza pomiędzy twarzą a wewnętrznym szkłem tak podczas siedzenia w miejscu jak i w ruchu. W połączeniu z właściwościami wspomnianej powłoki, google sprawdzają się znakomicie. Dodatkowo chronią spory obszar wokół oczu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...