Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Parujący problem...


Recommended Posts

Witam wszystkich. Słuchajcie mam taki mały problemi. Niedawno kupiłem okulary ESS ICE z tym, że z wkładką korekcyjną, którą uzupełniłem u mojego optyka. Występuje o mnie problem parowania i wiem, że okulary ESS mogę załatwić pastą do mebli i będzie super. Wiem też, że o wiele bardziej paruje wkładka korekcyjna (nie okulary). Czy ktoś już załatwił tego typu problem? Czy potraktowanie tej wkładki pastą do mebli będzie dobrym wyjściem? Czekam na opinię i dziękuję z góry

Link to post
Share on other sites

Mój brat jest nurkiem, i z tego co mi mówił, to plują do googli żeby nie parowały . Może to jakiś sposób ? ( ale to tylko propozycja, i zaznaczam że trzeba rozetrzeć ślinę po całym okularku ) . A co do pasty do mebli to nie próbowałem na korekcyjnych ( bo fizycznie ich nie mam )

Link to post
Share on other sites

Tiaa, pasta do mebli, tuż przy oczach :hahaha: pomysły rewelacyjne masz Kolego. Jak pod wpływem ciepła frakcje pasty zaczną się ulatniać będą drażnić gałki oczne :icon_exclaim: MIsaczku - kup płyn przeciw skraplaniu się pary wodnej na szkłach okularów, populrnie zwany anti-fogiem. Ten rewelacyjny produkt ludzkiej myśli techniczno-chemiczno-inżynierskiej dostępny jest w sklepach, czy to sportowych ( m. in. maski do nurkowania takowym się traktuje), tudzież w naszych hobbystycznych chociażby w Specshopie i wielu innych.

Link to post
Share on other sites

Ja mam gogle ess turbofan i wiatraczek nie owiewa mi wkładek. Antifog... hmmm. Coś daje ale przy wilgoci i 30 stopniach można go sobie między bajki włożyć. Przynajmniej ten od ESS'a. Przecierałem co jedną rozgrywkę, a i tak raz musiałem zejść bo kompletnie nic nie widziałem. Jutro mam zamiar wypróbować jakiś płyn od optyka - są takie przeciw parowaniu. Jak nie to może choleraa potraktuje je oliwką czy czymś tłustym - już wolę zniekształcenia niż ślepotę.

Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że też mam ESS Ice, tyle że bez wkładów korekcyjnych. Stosuję do nich właśnie anti-fog od Bolle (biała buteleczka), jest skuteczny jakkolwiek na maksymalnie 3 godziny, po czym muszę na nowo go nałożyć. W sprawie wkładów już niestety nie mogę pomóc.

 

@Siloeamistad nie wiem, czy ESS ma w ofercie anti-fog, ale najprawdopodobniej mylisz pojęcia... A między bajki włożyć możesz oliwkę czy coś tłustego bo tylko pogorszysz sprawę. Na pewno używałeś oryginalnych ESS? Bo jakoś z moimi okularami od nich nie ma problemu z parowaniem. Nawet bez dodatkowego płynu przeciw mgielnemu. No chyba, że używałeś rękawa munduru lub papieru ściernego, no to wtedy faktycznie trzeba byłoby często wycierać :D

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że też mam ESS Ice, tyle że bez wkładów korekcyjnych. Stosuję do nich właśnie anti-fog od Bolle (biała buteleczka), jest skuteczny jakkolwiek na maksymalnie 3 godziny, po czym muszę na nowo go nałożyć. W sprawie wkładów już niestety nie mogę pomóc.

 

@Siloeamistad nie wiem, czy ESS ma w ofercie anti-fog, ale najprawdopodobniej mylisz pojęcia... A między bajki włożyć możesz oliwkę czy coś tłustego bo tylko pogorszysz sprawę. Na pewno używałeś oryginalnych ESS? Bo jakoś z moimi okularami od nich nie ma problemu z parowaniem. Nawet bez dodatkowego płynu przeciw mgielnemu. No chyba, że używałeś rękawa munduru lub papieru ściernego, no to wtedy faktycznie trzeba byłoby często wycierać :icon_biggrin:

 

Jak ja nie lubię takiego wytykania. Pojęć nie mylę. Używam nasączonej ściereczki antifog ESS. Mam oryginalne Ess turbofan - gogle nie okulary, do których porównujesz - i działanie tego zestawu jest takie jak napisałem - paruje nawet wycierany wspomnianą szmatką. Wiatraczek dmucha głównie na szybkę gogli - nie zaś na wkładki. Przy okularach ICE - taki antifog może wystarczy i na ICE i na wkładki - jest większy przewiew więc jest szansa.

Edited by siloeamistad
Link to post
Share on other sites

Kombinacje. Najlepszy sposób na parowanie jest najprostrzy i najtańszy.

Idziesz kulturalnie do łazienki, bierzesz żel pod prysznic/mydło w płynie, kawałek papieru toaletowego. Kilka kropel mydła (potrzeba minimalnej ilości) i delikatnie przecierasz papierem, żeby było przejrzyste. Idealnie klarowne staje się po chuchnięciu. Tak potraktować trzeba wszystkie powierzchnie wewnątrz gogli. Efekt? Spokój przez całą strzelankę, zdarzało mi się, że na dwie starczyło jak zapomniałem.

Do wprawy się dochodzi po 2-3 próbach, ważne też wcześniej umyć gogle wodą z mydłem i dokładnie wysuszyć (np. owinąć ręcznikiem).

Link to post
Share on other sites

1. http://allegro.pl/anti-fog-plyn-b-clean-bolle-anty-fog-50ml-i2494558811.html

2. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7593&name=ESS_-_Sciereczka_-_NO-FOG_Cloth_-_740-0209

3. http://allegro.pl/sciereczka-revision-zapobiegajaca-zaparowaniu-i2511961700.html

 

 

To kilka propozycji. Ja sprawdziłem ESS - szmatkę. Jest nieźle, ale co jakiś czas trzeba przecierać (1/30min - przy temperaturze 30stopni, wilgoci jak w lesie i średnim stopniu pocenia się). Płyn może działać dłużej. Nie wiem też jak szmatka revision - ale będzie to mój następny zakup w tym temacie. Jednak szmatka jest o wiele wygodniejsza od płynu.

 

Pozdrowionka

P.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...