Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miałem porównanie kilkunastu replik, kilka moich, kilka przerabianych na Beryle dla ludzi, powiem tyle, że zawsze wybiorę Boyi.

 

podobno ma o wiele lepszy gb.

Lepszy ma tylko silnik, który pociągnie M150, Boyi ciągnie M130. Ale i tak przy takich przegiętych tuningach wszystkie części idą precz, więc to żaden argument. Boyi z kolei jest lepiej złożone, ma wyższą kulturę pracy, mniej walące się selektory, w związku ze słabszym silnikiem styki dłużej żyją. Ogólnie pod względem GB obecna seria Boyi wygrywa z Cymą.

 

nie wiem dokładnie jak jest boyi wykonany

Jest stalowy. W sensie obsada kolby i lufy wykonane są ze stali, w Cymie te elementy latają jak Żyd po sklepie i łamią się aż miło.

 

Jeszcze czytałem o ułamujących się elementach, a już mam ich dosyć w innej replice.

 

boyi bezdyskusyjnie wygrywa pod względem ilości narzekań w komentarzach.

Ponieważ Boyi repliki stalowo-znalowe robiło w czasach, gdy szczytem osiągnięć Cymy była CM028. Cyma stoi obecnie wykonaniem na poziomie Boyi z 2008 roku, a głównie o tych replikach znajdziesz informacje w komentarzach. Więc jeśli boisz się pękania części, to kup SW Boyi, na Cymę będziesz tylko narzekać.

 

zresztą w CM040 to mało jest znalu co ciekawe...

Mało, ale w najbardziej wrażliwych miejscach - mocowanie lufy niszczące szczelność i celność, mocowanie kolby powodujące, że kolba lubi odpaść, podstawa szczerbinki z uszami odpadającymi po tygodniu.

Link to post
Share on other sites

No to zaufam i wezmę BOYI, tylko, że nie ma "czarnego" ak74 w ofercie boyi, można dokupić jakieś części, żeby takowego zrobić?

 

@Ok, znalazłem jednak na zbrojowni całego czarnego pod modelem RK-05, można ten model brać? Nie wiem które to SW/W, czytałem, że te najlepiej brać.

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

Ja mam rk-05 sprawuje się świetnie ale nie jest wykonany cały ze stali, można powiedzieć że najważniejsze elementy ma wykonane ze stali a jeśi koniecznie chcesz mieć czarną broń to kupujesz pożądną farbę i idzie to zrobić ale dużo zabawy z tym. Przy czym w rk na starcie polecam wymiane gumki na systeme energy bądź ludzie chwalą sobie G&G zieloną i dysze możesz zmienić ja gwarancje straciłem w pierwszy dzień ( nie ufam rączką kitajców wole jak ktoś zaufany mi poskłada broń)

 

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/rk-10s-boyi.html to:)

Edited by ssnejker
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz całe czarne ak to możesz też wybrać rk-02. Ja mam, polecam. Strzela bardzo dobrze. Celność jest zadziwiająco zaj***sta ale na dobrych kulkach. Ja używam GG 0.25. Co do wykonania to wszystko jest na jak najwyższym poziomie. Nic nie lata, trzeszczy itp.

Link to post
Share on other sites

Mam CM 0.48, przypadkowo pieprznąłem wręcz bokiem lufy o kamień i jakoś mi się nie złamała. Tyle razy mi upadała i na ziemię i na beton, że nie zliczę - ma tylko rysy i to też uszkodzony tylko lakier. Absolutnie nic mi nie klekocze, dekiel jest równie sztywno osadzony co kolanko gazowe. Jedynie kolba ma tragiczne wręcz mocowanie w korpusie. Poza śrubami dwiema trzymają ją jeszcze dwa delikatnie przedłużone krawędzie, osadzone w korpusie. Jeden się złamał i teraz bez porządnego dokręcenia śrub kolba lata wręcz na boki :P. Ze Zn-Al'u mam tylko lufę, muszę i jakiś jeszcze element, którego nie pamiętam.

 

Nie wiem, może trafiłem na jakiś uber egzemplarz, ale moja Cymka była zdecydowanie cichsza i płynna niż jakikolwiek Boyi który miałem okazję spotkać. Nawet, gdy miałem jeszcze kompletnie fabryczne części lepiej się zachowywała. Ani jednego zgrzytu, chociażby pisku i bardzo dobrze działający hop-up.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, zależy mi na AK74 (nie 47) i najlepiej, żeby było całe czarne, ale jeśli ma to być kosztem jakości/stali, to wolę wziąść to rk-06 wymienione powyżej i ewentualnie potem dokupić chwyt przedni z plastiku i do tego stałą kolbę. Mam jeszcze pytanie, właśnie odnośnie kolby. W rk-06 jest kolba stała, więc ze składaną się pożegnam, ale czy można wymienić na stałą, czarną, z plastiku?

Link to post
Share on other sites

tak, ale rk06 jest całe stalowe ? żeby tak było po nazwie powinno być "s", kolega mówiący że ma tyle stali w cymie jak to sprawdział magnesem czy po "dotyku" ?

 

Jak masz brać rk-06 i bawić się w jakieś zmiany to weź rk-02 to tez jest 74

Edited by ssnejker
Link to post
Share on other sites

Cytat z gunfire:

Replika karabinu szturmowego RK-06 wykonana jest z elementów stalowych, drewnianych oraz tworzywa, bardzo dobre odwzorowując oryginał . Ze stali wykonano korpus, lufę, atrapę rury gazowej, przyrządy celownicze oraz stopkę kolby. Z tworzywa wykonany jest natomiast chwyt pistoletowy oraz magazynek. Łoże przednie (góra i dół) oraz kolba są drewniane

 

W RK-02 mi się w ogóle kolba nie podoba, jak już to te RK-05, tylko nie wiem, czy nie lepiej wziąć stalowego 06 i dokupić te czarne okładziny i kolbę.

 

@No proszę, RK-05 też jest całe ze stali.

Cytat ze zbrojowni:

Karabin AK74M Full Metal produkcji DBoys. Do elementów metalowych w replice zaliczamy m.in. stalowy korpus, lufę z tłumikiem płomienia, przyrządy celownicze, selektor ognia, język spustowy, pokrywę zamka.
Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

to nie jest wszystko ze stali, w boyiu zatrzask jest ze znalu to jedyna bolączka ale to kwestia 20zł a rk-02 a rk-05 to tylko różnica kolby ramowej, nie sugeruj sie opisami sklepów "full metal" bo jest troche tego znalu ale już mniej niż w cymie wersje full stell to rk-10s i inne z dopisami s, sw, ws.

Link to post
Share on other sites

są takie kolby ale ciężej z dostępnością musiałbyś poszukać, wiem że łatwo kolbe od beryla można tam upchać gdyby Cie to interesowało.

http://azteko.pl/gg-...030-p-3190.html chociażby takie coś :icon_smile:

http://azteko.pl/kol...wana-p-878.html

Okładziny to najmniejszy problem najlepiej kup jakies z risami i chwytem.

http://azteko.pl/chwyt-przedni-okladzina-ak-ris-p-46.html takie cos lub co tam Ci się podoba.

Edited by ssnejker
Link to post
Share on other sites

Zbrojownia do swoich "Beryli" pakuje takie chwyty, tylko przykręca im metalowe szyny. Czyli się da.

 

A co do metalu Cymy, to jest tylko jeden problem. Materiał nie jest zły, za to nie jest odgazowany. Pęczherzyki powietrza siedzą w środku.

Edited by Winiacz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...