Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dorabianie części repliki ze stali


Recommended Posts

Witam, wiecie gdzie jest możliwosc dorobienia identycznego elementu tyle, że obecnie jest wykonany ze znalu a chciałbym żeby byl ze stali dlatego, że obecnie nie jest dość wytrzymały, która firma podjeła by sie temu zadaniu ?

 

Prawa strona KSC_Glock_Original_Part_No_267_Auto.jpg

 

Lewa strona KSC_Glock_Original_Parts_No_87_Semi.jpg

 

Tył Parts_KWA_17_87_sm.jpg

Edited by alex90023
Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem, to pewnie mały element, więc może być trochę trudno zrobić. A cena zależy od tego na kogo trafisz (i rozrzut może być znaczący).

W każdym bądź razie życzę powodzenia w poszukiwaniach.

Tak w ogóle to ile planujesz wydać na tę część?

 

PS. Jak Ci się uda dorobić to napisz za ile :icon_biggrin:

Edited by 14100715
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam

Mam pytanie odnośnie dorobienia częście z jakiegoś lepszego metalu niż znal.Gdzie i czy wogóle można coś takiego zlecić??Chodzi mi o podstawe dwójnogu do m60(ta wersja z Vietnamu, jak każdy wie łamie to się od razu i dwójnóg dosyć beznadziejnie pracuje)i jeszcze o rączke do noszenia.Próbowałem dodzwonic się do G&H bo słyszałem że dorabiają ale nie udało się:/Byłem u lokalnego tokarza/operatora cnc to powiedział mi ze najwczesniej za 4 miesiące i będzie to kosztować jakieś 500 zł.Wie ktoś gdzie można takie coś zleić i tak zeby nie wydać fortuny?

Link to post
Share on other sites

To idź do jakiegoś majsterkowicza. daj mu zdezelowaną rzecz i niech dorobi :icon_smile:

abced86fc76f0ademed.jpg

 

7e80b4f965df257dmed.jpg

 

44b3a30a9e88d1c9med.jpg

 

obraz013yd.th.jpg - ostrze zrobione z rozklepanej bieżni łożyska, rękojeść to... stare "dżinsy" i żywica epoksydowa ;)

 

 

dcbf3c192648671.jpg

- otwieracz do puszek i wyciągacz do gwoździ z tytanu. Wycięty kątówką i wyprofilowany małą szlifierką. Wzorek robimy flamastrem i podgrzewamy. :icon_smile:

 

Wszystkie te noże powstały w piwnicy przy użyciu palnika, młotka, kowadła, kwasu, flamastra itp.

 

I nie mów że się nie da :)

Link to post
Share on other sites

Poszukaj najbliższego Pana Henia z tokarką i frezarką. Dorobi Ci to najtaniej. Jeśli zlecisz to na CNC to cena będzie kosmiczna, bo koszt pracy maszyny jest wysoki i do tego trzeba jeszcze program napisać. Pan Henio powinien dać sobie radę jeśli przyniesiesz mu starą część. Najlepiej jednak jakbyś się pokusił o zrobienie rysunku technicznego elementu. Ja już co nie co dorabiałęm właśnie w takich małych zakładach i może nie było zawsze za flaszkę, ale na pewno taniej niż w dużych firmach. G&H np. nie przypadło mi do gustu, gdyż ceny jakie mi podawali były dość wysokie w stosunku do tego co mieli zrobić.

Link to post
Share on other sites

ja dorabiałem zawór u miejscowego tokarza. Dałem mu za to flaszke i było ok . co do CNC . Tak jak pisali przedmówcy , samo napisanie programu jest czasochłonne i tutaj głównie za to się płaci, poszukaj po forach może ktoś Ci taki projekt ogarnie za niewielką cenę i wtedy uderzaj do tokarza cnc , myślę , że będzie duużo taniej .

Link to post
Share on other sites

Oj tam Seger, szybko to dosyć idzie. Kolega poda wymiary. Ja muszę mieć rysunek bądź oryginał. Toczyć mogę (nawet i skomplikowane bo cnc mam), z frezowaniem gorzej bo na razie nie mam na czym. proste rzeczy przefrezować to mogę i na tokarce, ale to tylko jakieś pierdółki.

 

Inaczej: przejdź się jeszcze do lokalnego frezera ale na zwykłą maszynę. Jak nie, pisz na pw to Ci postaram się znaleźć jakiegoś wysyłkowego.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Mi jako pierwszemu i chyba jedynemu montaż dwójnogu robiło G&H, i wyszło jako tako - wymagało mojego wkładu w dopasowanie(za to tanio). Alternatywa jaką znalazłem jest to: http://shop.ernstarm...48&categoryId=8 myślę że warto, jak półtora roku temu pisałem to nawet zgodzili się wysłać do PL. Na stronie nie mają, ale mieli egzemplarze w stanie dobrym za nieco mniejszą kasę - napisz do nich!

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...