Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wtyki tamiya a tdeans


Recommended Posts

Końcówki deans mają wytrzymalszą konstrukcję, mechanicznie zniosą więcej niż tamiya. Do deansów przewody się lutuje, w tamiyach zaciska (przynajmniej w teorii :icon_razz: ). Jeżeli chodzi o paramerty techniczne to niestety nie przytoczę specyfikacji. Generalnie deansy oferują mniejszy opór, więc mniej się grzeją i prąd płynie efektywniej, że tak to ujmę :icon_razz2: . Jak sądzę przekłada się to w jakimś minimalnym stopniu na polepszeniu reakcji spustu i zwiększeniu rof.

 

Zaznaczam, że nie jestem specjalistą-elektrykiem, a moja opinia oparta jest na tym co pamiętam z czasów kiedy bawiłem się w składanie modeli.

Link to post
Share on other sites

Tamiya to były dobre konektory dla stockowych AEGów CA czy TM gdzie siedziała sprężyna w okolicach M90-100.

Nie tak dawno robiłem RPK-74N na M150: silnik neodymowy, zasilanie Li-po, przełożenie zębatek standart. Efekt był taki, że stockowy wtyk mini-Tamiya po około 20-30 strzałach robił się wyraźnie ciepły. Później dodałem mosfet, a konektor zamieniłem na najtańszy, chiński "deans" typu T za 5zł. Efekt? Pomimo większego prądu na silniku(dzięki mosfet) t-connector się nie grzeje, nawet przy długich seriach.

Link to post
Share on other sites

Z dobrych konektorów proponuję jeszcze Traxxasa, chyba zapewniają jeszcze większy prąd maksymalny.

 

Fakt bardzo dobre konektory ale sa jeszcze lepsze ;)

Astro zero loss - w sumie nie ma juz ich w polsce a jak bedą to ok 60zł za komplet ale konektory na prawdę high end :)

Link to post
Share on other sites

Zamiast super-hiper-mega konektorów lepiej mieć standardowe żeby móc pożyczyć batkę. Obecnie na strzelankach tamiye są głownie w stockowych chińczykach a przy pierwszej okazji wymienia się wtyczki na deansy. Mocniejsze konektory w większości przypadków nie są potrzebne - to nie zawody RC, gdzie potężne pakiety się rozładowuje w 20-30 minut.

 

A jeżeli chodzi o różnice, to wg producenta:

T Deans - max prąd - do 30A (chwilowo do 50A)

Tamiya mini - max prąd - 5-10A

Edited by Kantek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...