Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Izraelskie M4. Co to za magazynek i jak się tego używa?


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio oglądając dokument w TVN zobaczyłem dziwny łącznik (?) magazynków, czy co to tam jest.

IDF-M21CH.jpg

 

Zastanawia mnie:

Jak się tego używa?

Jak jest sens używania tego?

Jak to się nazywa?

Nie rozumiem tej idei, po co magazynek pod takim kontem, ponadto zwróćcie uwagę, że nie wejdą tam dwa takie same magazynki STANAG. Ten który jest aktualnie załadowany musi być krótszy (10 nabojowy) i tym samym nie rozumiem takiego zastosowania, skoro logicznym wydaje się być używanie zwykłych łączników magazynków, gdzie są one jeden obok drugiego.

Link to post
Share on other sites

Ale na zdjęciu chyba jest cywilny klon.

Nie ma trybu auto.

A cywilne klony często odbiegają od oryginału.

mg34.

Zakupili partię 653. Oraz M16A1. Te ostatnie bardzo często zostały przerabiane na karabinki skracano lufy.

Na zdjęciu jest więc jakiś cywil bo z m16a1 na pewno nie powstał.

Link to post
Share on other sites

Na jakimś forum (chyba ar15) jest lepsze zdjęcie. I o ile dobrze pamiętam nie ma tam osi ognia ciągłego.

Poza tym w Merkaz shikum veAhzaka nie robili takiej modyfikacji. Wiec jestem pewien, że to nie oryginał armijny tylko klon.

No i zawieszenie wygląda jak ze sklepu dla wędkarzy ;-)

Link to post
Share on other sites

Dla 653 pierścień chwytu miałby być płaski a tu nie jest. A 653 to, też nie jest ze względu na deflektor. Tym bardziej nie jest to katsar czy menusar.

W IDFie takie coś nie powstanie bo nie ma takiego upper receivera.

O zawieszeniu się nie wypowiadam bo pojęcie issue w IDF'ie ma inny wymiar.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

to jest zwykły łącznik magazynków , widzieliście oczywiście magi złączone taśmą w czasie akcji na filmach he he , to coś ma to same zadanie i gdzieś już to widziałem , ma na celu trzymanie zapasowego maga pod ręką o ile maki góra dół trzeba obrócić o 180 stopni a w tym celu obrócić rękę przy wypinaniu i zejście z lini celowania o tyle te łączenie wymaga obrotu magów o 90 stopni i można zmienić mag bez większych problemów mając cel , dodatkowo przy tak głębokim gniezdzie magazynka jak w M4 i klonach dwa złączone magi są długie i niewygodne , na zdjęciu jest tylko jedna dziwna rzecz mag dolny został wciśnięty amoo do środka i cały sens tego urządzonka poszedł w piach .

Link to post
Share on other sites

to jest zwykły łącznik magazynków , widzieliście oczywiście magi złączone taśmą w czasie akcji na filmach he he , to coś ma to same zadanie i gdzieś już to widziałem , ma na celu trzymanie zapasowego maga pod ręką o ile maki góra dół trzeba obrócić o 180 stopni a w tym celu obrócić rękę przy wypinaniu i zejście z lini celowania o tyle te łączenie wymaga obrotu magów o 90 stopni i można zmienić mag bez większych problemów mając cel , dodatkowo przy tak głębokim gniezdzie magazynka jak w M4 i klonach dwa złączone magi są długie i niewygodne , na zdjęciu jest tylko jedna dziwna rzecz mag dolny został wciśnięty amoo do środka i cały sens tego urządzonka poszedł w piach .

 

 

Padłem ze śmiechu ...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...