Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki akumulator pasuje do mojej repliki?


Recommended Posts

Próbował ktoś upchnąć jakieś LiPo pomiędzy nakładką a lufą w AK? :) Z tego co wyliczyałem, to niby powinna wejść kostka 100x30x15, tylko czy ktoś próbował? Bo stoję przed wyborem i nie wiem czy postawić na batkę pod dekiel z mniejszą pojemnością, ale pewnością że wejdzie, czy eksperymentować z przodu :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam HK416 od BOYI (BI-HK416), do niego baterię trójdzielną nimh 9,6V (w kolbie SF). Czy jest sens przesiadać sie na lipo 7,4V (znalazłem taką dwudzielną, która wejdzie do kolby) czy zostać przy tym nimh? W replice wszystko stockowe, w przyszłości chciałbym założyć preckę i tyle, o sprężynie nie myślałem narazie.

Link to post
Share on other sites

Warto.

 

A czego mogę się spodziewać przy takiej zmianie? Chodzi mi o fire rate, ewentualny wzrost zużycia części itd... przewaliłem już dwa fora i kilkanaście tekstów na ten temat + różne opinie znajomych i cholera... w żaden sposób nie jestem mądrzejszy... tzw. "to zależy"

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Cześć.

Posiadam XM16E1 [JG1601T] i chciałbym do niego zakupić baterię oraz ładowarkę.

Skrócony opis producenta:

- wzmocniony gearbox (typu GX2)

- aluminiowa, łożyskowana głowica tłoka

- stalowe łożyska kulkowe 8mm

- wzmocnione stalowe zębatki z czterema zapadkami przeciwpowrotnymi

- stalowa prowadnica sprężyny

- wzmocniony poliwęglanowy tłok z 7 stalowymi zębami

- wzmocniony, chromowany cylinder

- wzmocniona, mosiężna głowica cylindra

- silnik typu Hi-Torque

 

Co polecacie do 400zł ale tak, żeby mi się mój karabinek na ciapatych nie rozsypał w dłoniach ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli to stock to jakikolwiek LiPo 7,4 przynajmniej 20C i pojemności przynajmniej 2000mAh wystarczy. Redox, Turnigy.

Ładowarka Imax B6 / Redox Alpha V2 (to to samo). Zmieścisz się w 250 zł. Być może potrzebna będzie przejściówka, ale niektóre sklepy i sprzedawcy na Allegro proponują wymianę na odpowiednią za drobną dopłatą. Jeśli umiesz lutować lub masz kogoś w okolicy kto to potrafi, możesz wykonać to we własnym zakresie. Najlepiej zmienić wtyki na T (T-connector / Deans). Mają mniejsze straty prądu niż Tamiya.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Kup sobie redoxa alfę i akumulator na przykład ten.

 

Z takim budżetem niby mógłbyś się pokusić o jakąś porządniejszą ładowarkę, ale moim zdaniem w warunkach airsoftu jeśli nie jesteś serwisantem, to trochę przerost formy nad treścią. Akumulator idealnie mieści się w okienku w kolbie i pociągnął u mnie nawet replikę z SP170. Przemyśl też zakup jakiegoś zapasowego aku (zima, awaria, kilku dniowa impreza), z Twoim budżetem stać Cię na 2 takie jak podałem w linku.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...