Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sniper- co i jak?


Recommended Posts

SR-25 jest kuzyna, który kupił go na allegro za 1200, jest to urx CNC firmy G&P, mój to bar10 JG czesko/polsko/tajwański, nie zamierzam jeździć po Polsce i udowadniać (ani dawać) czegokolwiek, bo po co. Jak ktoś chce zobaczyć to 28.10 na tetmajera, dam postrzelać, może nawet postrzelę jakby ktoś chciał.

Link to post
Share on other sites

Tyy ale jest detal- sam URX kosztuje jakieś 570 (cena z wgc) dolców. To jak z tunningiem zmieścić się w 1400zł? :D

 

Wiesz, Ty nie widzisz powodu, żeby udowadniać swoją śmiałą bądź co bądź tezę- ktoś może nie widzieć powodu żeby w nia uwierzyć. Tak więc w ten sposób ciężko przekonać nas, że się da.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że nie mam zamiaru za nikim latać, jak ktoś chce to przyjdzie, nikomu do domu nie zaniosę z pokłonem.

 

A to jest magia allegro, kupujesz urx'a z pełnym tuningiem (zębatki, BU, magnum) ze zjechanym tłokiem kupujesz sp170, lipola i tłok z GB, i wygrzebujesz z szafy 65cm kmheada (ew. zostajesz przy promyku 407 czy tam 455 który był w pudle) i tyle ;) Cieszysz się 640fpsami i bardzo dużym zasięgiem.

Link to post
Share on other sites

A, czyli to nie jest tak dokońca poskładać se URX tylko raczej "mieć za szafą 650mm KMH, trafić na okazję na allegro, dokupić kilka części..." i tak dalej :D. To chyba nie to większość z forumowiczów ma na myśli kiedy wymieniamy się kosztami "poskładania" snajperki bo używane fajne VSR wisi w komisie za chyba 1700 nawet :D.

Link to post
Share on other sites

Dex, ale w efekcie wydajesz 1400-1500pln za snajperkę, lufa kmheada to wersja "opcjonalna" :icon_wink: Niektórzy kupują używane karabiny, a niektórzy używane części :icon_wink:

 

Odświeżyłem pamięć i jednak była tam sp170 i nie magnum a turbo i silnik był wymieniany na elementa max torque czy coś.

 

A co do bara to:

-lufa promyk

-gumka actionarmy/lct

-części albo czeskie albo polskie, ale polecam bart_a, teraz brałbym od niego wszystko ale części z czech były b.tanie więc w sumie nawet ich nie licze

-sprężyna guarder/czeska

-jak lubisz dłubać i masz czas to poskładasz jakoś, jak nie masz czasu ani chęci albo sie wypaliłeś jeśli chodzi o grzebanie w replikach to serwis u Dexa, albo u bart_a, u dexa nic nie robiłem, ma renomę na forum, a o barcie sie wypowiem jak wróci do mnie karabinek (dopasowuje do siebie części).

 

Ale teraz kupił bym coś fikuśniejszego, nie vsrke TM tylko coś opartego o mechanizm vsrki, ale w ładniejszym wdzianku, myślę też nad zrobieniem karabinka, bo w sprężynach da się wszystko dorobić :icon_wink:

 

 

PS: do allegro mają dostęp wszyscy, tak samo jak do zakupów za granicą, oczywiście mógłbym udawać, że wydałem więcej na karabinek, bo wartość jest większa o niebo, ale po co?

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tak, HU działa ale:

 

Myślę, że "bardzo ciężka" kulka mijając wierzchołek gumki HU z "bardzo dużą" prędkością zostaje wprawina w ruch obrotowy ale o mniejszej prędkości niż zakręciłaby się lekka kulka. Dzieje się tak z kilku powodów, jak sądzę:

- jej masa i prędkość powoduje, że jest mniej wrażliwa na działanie HU

- mija gumke w otoczeniu szybciej przemieszczającego się gazu ( większe ciśnienie..? )

- w moim przypadku był to "zimny" co2 co mogło mieć też wpływ na powierzchnie gumki

W rezultacie ruch obrotowy kulki był słabszy co potwierdza jej powolne wznoszenie mimo znacznego dokręcenia HU. I dalej; ruch był wolniejszy ( ruch obrotowy ) ale znaczny ciężar kulki powodował, że szybciej traciła prędkość postępową w stosunku do obrotowej czego skutkiem bym wyraźny "lob" w okolicach 70-80m a to dlatego, że dopiero przy zmniejszonej prędkości postępowej ta różnica dawała efekt zwany hop-up.

 

Mogę się jednak mylić..

 

Pozdrawiam,

Lambert

Z prędkością obrotową masz rację - dla danej repliki i kulek o identycznej powierzchni powinna być ona z grubsza odwrotnie proporcjonalna do pierwiastka drugiego stopnia z masy kulki (zakładamy równy rozkład masy w kulce).

 

Natomiast zrozumiałem, że "efekt hop-up" to efekt Magnusa. Jeżeli dobrze zrozumiałem, nie może chodzić o samą "naturę" tego efektu - siła nośna rosnie wraz z predkościa ruchu postępowego (jest proporconalna do jej kwadratu). Może dopiero przy zmniejszonej predkości powietrze dobrze przylega do kulki i tworzy mniej zawirowań, przez co efekt się wzmaga? Na gładszych kulkach moim zdaniem siła nośna powinna być bardziej ustalona na całym torze lotu.

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobrze zrozumiałem, nie może chodzić o samą "naturę" tego efektu - siła nośna rosnie wraz z predkościa ruchu postępowego (jest proporconalna do jej kwadratu). Może dopiero przy zmniejszonej predkości powietrze dobrze przylega do kulki i tworzy mniej zawirowań

 

Myślę, że tak.

Podobnie rzecz ma się np. w grze w tenisa lub piłke nożną;

Gdy uderzasz w pilke podkręcając ją, zanim zacznie wyraźnie skręcać przebywa znaczny odcinek prawie bez wpływu na swój ruch obrotowy.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...