Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4, M4 SOPMOD [BOLT]


Recommended Posts

Od razu mówię, że nie wiem czy dobrze zamieściłem temat więc jakby co proszę moderatorów o przeniesienie:)

Również mówię, że nie widziałem takiego tematu na naszym pięknym forum:)

 

Już chyba 2-3 tygodnie temu zauważyłem na stronie gunfire.pl coś takiego:D

 

,,Rewolucja w świecie asg, specjalny system dający odrzut w karabinkach jak żaden inny. Składa się.... Innymi słowy chodzi o M4 nowej korporacji BOLT AIRSOFT. Emeczki tejże firmy cechują się ponoć nowym systemem odrzutu który jest połączony z systemem blow back.

http://gunfire.pl/product-pol-1152196794-Replika-karabinka-BOLT-Airsoft-B4A1.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152197112-Replika-karabinka-BOLT-Airsoft-B4A1-MAGPUL-edition.html

 

No i tu się zaczynają schody. Należę do tego grona maniaków asg, którzy bardzo ale to bardzo cenią sobie realny ogląd strzału itp,itd:)

No więc po zobaczeniu czegoś takiego serce się rozradowało no i zaczną się pytania jak do każdej emki jaka wchodzi dopiero na rynek asg.

Chciałbym aby ten temat był ogółem o tych emkach ewentualne porady,recenzje itp.

 

Za niedługo pewnie pojawią się pytania na ile ten system jest awaryjny, jak z wytrzymałością gejboxa, jakie osiągi... zachęcam do pisania:)

 

Znalazłem jeszcze coś takiego

http://www.bolt.tw/

Po obejrzeniu filmiku to gęba się uśmiecha bo patrząc na odrzut to w niektórych tańszych gazówkach tego nie ma:)

Link to post
Share on other sites

Ja wiem że nie gryzie ale myślałem że to forum jest właśnie do tego żebyśmy nie musieli szukać niczego co nam potrzebane w ASG:) Ułatwiajmy sobie czasem życie więc chciałem aby tutaj powstało farum na temat tejże repliki:)

Link to post
Share on other sites

To google jest właśnie ułatwieniem życia. Jeśli nie ma tematu o tej replice, to ok, można założyć, ale warto najpierw sprawdzić, czy ktoś już tego nie opisał i ew. podlinkować.

 

Możesz też poprosić przez PW o skrobnięcie recki (i zamieszczenie w temacie) maniaka, któremu się najwyraźniej ta emka znudziła: http://wmasg.pl/pl/consignment/show/288215

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No właśnie też chciałem się coś o tym dowiedzieć ale jak na razie to forum mi nie pomogło:D ale pewnie po prostu jest za wcześnie żeby się dowiedzieć o żywotności repliki itd bo za mało osób tą replikę posiada jak na razie nikt pewnie nie miał z tym doświadczenia ale jak mówią inni możliwe niestety że to będzie awaryjny system chociaż TM zastosowało w nowej emce podobny tylko tyle że sprawdzone TM a nowe niewiadome nikomu BA no to jest różnica:) przynajmniej może się części będzie od TM dawało dostosować do Bolt.... ale niech się wypowiedzą dogłębni znawcy tematu:)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Powiem tak mało osób miało doczynienia z ta replika. Założyłem taki sam temat jak twój i miałem 4 odpowiedzi w tym 2 bezsensowne... Jednak jedną z odpowiedzi mnie zaciekawila ponieważ zawierała link do zapowiedzi prezentacji tej repliki przez jakąś tam grupę straszydeł. Jak wrócę że szkoły podeśle ci linka do tej zapowiedzi bo na dniach powinna znaleźć sie pełna prezentacja. A moim zdaniem replika wygląda solidnie i realistycznie, zapewne po oddaniu pierwszego strzału będziesz zadowolony jak dziecko. W sklepach airsoft pisze że replika posiada 390fps jednak na testach wypada znacznie gorzej tzn maksymalnie osiąga 323fps co jest dużą różnica bo broń o takich kosztach powinna mieć conajmniej 350fps.

Wypowiedź ta jest oparta na testach z youtube, nigdy repliki nie miałem w rękach, lecz dużo o niej czytam bo mnie zainteresowała. Przepraszam jeżeli napisałem coś źle i nie kieruje się własnymi doświadczeniami a opisami i filmikami.

Edited by EricSs0n
Link to post
Share on other sites

Rozumiem ale ukaże się jakaś polska recenzja tej repliki poruszająca temat bebechów, zasięgu, ilości fps?? Bo oglądałem tylko zagraniczne testy na których replika osiągała max 326fps i tego się boję bo za 1400zl wymagam chociażby te 350 fps.

 

Tutaj jest test fps na którym niestety karabin osiąga o wiele mniej fps niż na stronach sklepów. Może to wina tego że karabin nie był dobrze zachartowany jak tak można rzec.

A co wy myślicie o tym teście??

Edited by EricSs0n
Link to post
Share on other sites

Bolt produkuje 2 wersje mocowe - 90m/s oraz 120m/s. My mamy wersję mocniejszą. W środę kręcimy chronowanie oraz przy okazji sprawdzimy rofa na lipolach 7.4 i 11.1

 

Ode mnie mogę powiedzieć tyle, że po zabawie z Boltem, normalny aeg to już nie TO.

 

Nie jest to gbbr, ale po prostu inny wymiar aega.

 

Zresztą, co ja gadam. Zobaczycie w materiale SCDTV.

Link to post
Share on other sites

EDIT :

W polsce na to wygląda trudno jest dostać wersję słabsza tzn 95m/s (310fps). Chyba że po prostu sklepy przekłamują i sprzedają słabsze wersję pisząc że posiada 390fps, chociaż mało prawdopodobne to jest. A teraz pytanie jesse jedno jest B4A1 Magpul droższy o 500ZL i tu moje pytanie co się zmienia w tej wersji magpul na lepsze?? Czy dopłacam 500zl za fajowy kolorek??

Aha jeszcze jedno jak byście mogli mi podać link do najbardziej zaufanego sklepu w którym dostanę te replikę. Czy airsoftguns.pl jest warty uwagi?? Od bliskich znajomych słyszałem że dbają o klienta i że nie ma problemów. I jeszcze co do nich ciągnie to to że za każde wydane 100zl otrzymuje 10 cZyli ją wydając 2700zl będę miał ok 270zl do przeznaczenia na takie pierdułki jak magazynki i kulki.

Edited by EricSs0n
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Napisze tu na forum, aby takie pytania się nie ponowiły ;-).

1. Otóż używaliście baterii Li-Po 11.1v i nie było większych problemów ? Bo producent poleca używanie 7.4v.

2. Kolejne pytanie, a raczej prośba :icon_biggrin:, moglibyście podać wymiary baterii którą ledwo tam wepchneliście?

3. Kolejna rzecz, znacie może przybliżony czas działania BOLT'a na tej bateri 7.4v 2400mAH której używaliście w testach?

4. Jeszcze mała prośba, jak byście mogli podać parę firm produkujących magazynki które pasują do bolta. Jakieś 3 małe linki moglibyście dać to już bym miał z czego wybierać ^^.

To chyba na razie wszystko, jestem wdzięczny za recenzje bo naprawdę długo na nią czekałem aż jest.

I Warto było czekać na takie coś.

Dzięki! :icon_biggrin:

Edited by EricSs0n
Link to post
Share on other sites

To ja trochę rozwinę.

Co do baterii, to na strzlance, na której biegalem z go pro, wystrzelałem ok 1000 kulek. W replice siedziała batka lipo Power Bean 7.4v 2400 mAh, 15C. Spokojnie dawała radę przez całą akcję. Jednak nie dałbym głowy, że ta batka wytzrymałby drugą taką akcję z rzędu. Raz, że nie jest to super hiper pakiet, dwa - Bolt wydaje się jadnak trochę bardziej prądożerny niż normalne AEGi. Z drugiej strony na pojedynczym sticku lipo 7,4 1200mAh 20 C, Bolcik też ładnie strzelał, choć ROF nie był porażający. Tyle, że tej baterii nie katowaliśmy ponad kilkasek kulek, więc nie wiem ile by maksymalnie wytzymała.

 

Należy pamietać (jest o ty mowa w recce), że prowadnica kolby zajęta jest przez system odrzutu, przez co ograniczone jest miejsce na baterie. Jednak problem leży bardziej w upchnięciu kabli przy złączce, a nie samych ogniw. Dotyczy to wersji SOPMOD z kablami na tył, do wersji zwykłych ze złaczką przy lufie, zastosowanie mają wszytkie patenty AEGowe wypracowane przez tysiące lat.

 

Co do magazynków - to na pewno dobrze dziłają droższe Magpule. Zarówno P-Magi jak i E-magi. Gniazdo jest dosyć specyficzne, jeżeli magazynek nie pasi, to po prostu sam wyskakuje z zaczepu. To właśnei dziej się z moimi staruśkimi lowami od KA oraz nowiuśkimi DYTACami. Jak replika wóci do nas to potestujemy z innymi magami (BOYi, G&P i co tam w ekipie znajdziemy).

 

No i zdradzę, że replika lezy teraz u ANRa, kóry ugryzie temat bardziej z technicznej strony.

 

Pozdrowienia !

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...