Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Rolnik - bierz preckę.

Jestem tu nowy, ale sam sobie strzelam w lesie. Baaardzo dużo strzelam.

Uwierz, przy strzelaniu na 50 m celownika ... "mechanicznego" całkiem wystarczy.

A na stoku dalej / celniej / efektywniej nie postrzelasz = optyka bez sensu.

Zainwestuj w:

- lufę

- mocniejszą sprężynę

- komorę HU

- gumkę HU

Dopiero potem kupuj lunetę.

 

P.S. ponieważ mam 2 lewe, szukam majstra, który poleci mi konkretnego producenta wyżej wymienionych części (z uzasadnieniem), pomoże to tanio kupić i założyć. (chyba że rodzina znów wszystko zje :) )

Link to post
Share on other sites
  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

-guarder/system(tańsze rozwiązanie lub prometeusz

-spring guarder zależnie ile chcesz wiatru

-komora no to czeska w sumie

-nooo tutaj różnie.

 

Jeśli chodzi o majstrowanie przy SWD to pogadaj z Mendim. Jest czarodziejem od tych replik, a wiem, że ma komore czeską na spyl.

Link to post
Share on other sites

A więc kupiłem sobie to coś.

Tak w nagrodę za zdanie szkoły średniej.

 

Pierwsze 5 strzałów - nie no, tak się nie da. Imbusy w ruch, wyjęta lufa z komorą, między lufę a srebrną obudowę kawałeczek izolki, skręcić solidnie, srebrną obudowę do korpusu jeszcze solidniej, na razie trzyma się pięknie. Aż szkoda mi wyciągać do sfazowania komory w miejscu gdzie dysza wchodzi, bo potrafi się czasem przyciąć jak nie ustawi się idealnie osiowo.

 

A dla inżyniera który wpadł na pomysł jednoczęściowego przedniego chwytu, z dedykacją:

teraz pytanie. zakładał ktoś coś na spust co by go odrobinę poszerzyć? Ten drut pieprzony mi się w palec wbija konkretnie. Edited by Winiacz
Link to post
Share on other sites

Chyba jeszcze nikt spustu niczym nie owijał... kto by pomyślał Winiacz, że takie delikatne paluszki masz. Przy prawidłowym złożeniu spust powinien chodzić lekko nawet przy m190, natomiast jak się go zaczepi w niewłaściwy sposób (za głęboko) to faktycznie najlepiej łomu używać do zwolnienia springa.

Link to post
Share on other sites

To widać źle go złożyć musiałem, a i sama replika świeżutka, to się nie podocierało jeszcze. Rozłożyłem, złożyłem, postrzelałem, teraz to już pięknie chodzi. Ale i tak go poszerzę, przywykłem widać do takich (gieta, desert eagle).

Co do wyszczerbień na tłoku - mogą występować, bo na zaczepie tłoka dokładnie po środku może być nadlewka. U mnie była spora, po wystrzeleniu kilkunastu strzałów się zorientowałem i wyjąłem do podszlifowania. Wtedy mi też się ten spust twardy zrobił. Już jest git.

A chińczyka co wymyślił jednoczęściowe okładziny dalej nie lubię. Wal się człowieku na ryj.

Link to post
Share on other sites

Aha, czyli po prostu GF odpuściło sobie miedziany kolorek. Niemniej oferta dalej wisi.

 

Dobra, wleciało M175, podpolicznik inaczej poskładany, więc teraz z lewej strony już sobie siedzi, kolba napchana złomem i zalana klejem na gorąc, i wyważenie się poprawiło. Do tego szlif komory co by głowica cylindra niczego nie rozregulowywała, powiększenie średnicy wewnątrz dyszy i jest całkiem przyjemnie.

Do tego suwadełko na patencie mendiego z wężem hydraulicznym, do tego jeszcze wstawione 2 wkręty, podlane klejem na gorąco, jest duże i wytrzymałe.

 

 

Jako że na radziecką optykę mnie nie stać, będę leciał na montażu do AK, z patentem na przykręcenie szyny od spodu. Jak to wychodzi osiowo? nie jest przesunięte w którąś stronę? I jak ktoś to robił, to jaką wysokość ma ta część montażu do której będzie przykręcona szyna od spodu? Nie wiem jakie pierścienie do lunety brać, co by nie wypadło za nisko, bądź za wysoko.

 

 

 

 

I tak na offtopie: 8 czerwca na biegu terenowym młody się wpakował w bagno, jak patrzę wstecz na to jak się tam szarpał, to możliwe że mu złapanie się podanej kolby SWD życie uratowało. Ot, taka tam historyjka.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W stocku to różne springi bywają - zależnie od importera i sklepu.

Element nie taki zły jak mówią, mają cieńszy drut niż np. guarder, ale są za to długie i choć szybko się ubijają to za tą cenę można brać. Ciut lepsze wydają się być shs, a na tornado m170 (które według mnie najbardziej do sp170 guardera zbliżone jest) chrono pokazało 625fps.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...