Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy aby na pewno?

Twardość przeźroczystego guardera wedle SpecShopu to 50°.

Natomiast te z DeltaShopu:

Biała: 70° silicon

Czerwona: 80° silicon

opis opisem, jeden z cycków przy 10-15 strzale (na chrono 500fps, kulka 0,40g), wyleciał razem z kulką.

Możliwe że była to sprawka płaskiego dystansera, chyba taki typu H lepiej by dawał radę, ale w swd cieżko coś takiego osiągnąć.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Dex.

 

To w takim razie trochę gorzej bo to nie lufa promyka jest niekompatybilna tylko komora/ stabilizator "dzyndzel".. no cóż pilniki w ruch jak ktoś chce przy stockowej komorze zostać. (albo można zmontować bez "dzyndzla" stabilizującego ale czy jest taki sens?)

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

@Mendi, wybacz, że dopiero teraz, ale ostatnie dni spędziłem u siebie w warsztacie odnawiając okładziny i szczerze mówiąc nic innego mnie nie interesowało :icon_biggrin:

 

Body zważyłem i sprawa wygląda tak:

 

81b0e44a7f4e2a30.jpg

 

Gdzieś na forum widziałem już zdjęcie zważonego body (wydawało mi się, że Ty je wrzuciłeś) i chciałem porównać wynik, ale nie pamiętam gdzie to było zakopane. Oświeć mnie jeśli wiesz :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Powodów może być wiele:

- krzywo dokręcona głowica

- wykrzywiona dysza

- źle wytoczona komora

- źle odlane suwadło

- źle odlany korpus

 

Większość mało prawdopodobna, ale wszystko powinieneś teraz sprawdzić (wszystko co może spowodować odchylenie od osi).

Link to post
Share on other sites

Napisz do sklepu.

 

Po co się męczyć z repliką jeśli może to wada egzemplarza? Może zaproponują naprawę, wymianę. Ale trochę dziwne, że tak niespasowane by było..

 

Na 100% wszystko jest prawidłowo dokręcone/ dopasowane?

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

@Kiekos

thx za fatygę, Twoje body waży tyle co w większości a&k, niemniej jednak były egzemplarze 700g i takowy posiadam.

 

@Pirero

jak nowe to odeślij, nie masz pojęcia to nie kombinuj - chłopaki już napisali, powodów może być kilka, to przecież mimo wszystko chińczyk jest.

Link to post
Share on other sites

Właśnie taki mam problem i nie wiem czy to w czymś przeszkadza czy traci 1fps bo nie mam na czym sprawdzić, a i tak nie mam z czym porównać. Czeska zamówiona już w czwartek ale żadnej odpowiedzi od nich nie mam.

Same otarcie nie wygląda źle ale kto wie co by się działo na tysiącach z szczelnością

Edited by PiPERo
Link to post
Share on other sites

Panowie - mylicie 1 podstawowy fakt: czeska komora NIE JEST szczelniejsza czy lepiej wykonana niż stockowa, jest jedynie ciut wygodniejsza w regulacji. Poza tym w czeskiej komorze łatwiej o nieosiowe ustawienie lufy (i krzywe podkręcanie kulki), bo nie posiada tego małego śmiesznego elementu centrującego. Dodatkowo jak ktoś za mocno powkręca 3 śrubki to można i lufę uszkodzić - nie Shamoth ? ;] Dystanser tez nie jest cudowny, trzeba się nakombinować by dorobić lepszy.

Co więcej - gazowa konwersja mancrafta ogranicza ruch suwadła do ok. 20mm i dostęp do pierścienia czeskiej komory jest mocno utrudniony. W przypadku zwykłej komory, wystarczy w suwadle nawiercić otwór - pokazane i wytłumaczone na stronie producenta konwersji.

 

Jeśli dysza trze o którąś z krawędzi otworu w komorze, to znaczy ze nie są centrycznie według siebie. Zwykle popuszczenie i dokręcenie ciut inaczej śrub na przedzie body (trzymających zespół lufy) rozwiązuje problem.

 

Budowa sprężynowego swd firmy a&k i gfc jest identyczna, różnić się mogą jedynie wykonaniem lub kolorem części - ale zasada działania jest ta sama. Niemniej jednak obszerna recka o swd zawiera najczęściej zadawane pytanie i problemy, oraz odpowiedzi i rozwiązania. Polecam poczytać.

Link to post
Share on other sites

Ale nikt nie mówi o czeskiej komorze a głowicy, która jest trochę inna.

 

BTW. komora stockowa jest ciutkę ciaśniejsza niż czeska. Coś jak kom. PDI do L96.

 

Edit:

- Panowie jajca, wg tematu o SWD A&K wychodzi, że to czeska komora jest ciaśniejsza. A ja wyraźnie czuję różnicę, że to stockowa...

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

No to stockowa komora się różni od tej z A&K bo jest ciaśniejsza.

 

A przypadkiem te głowice nie są podobne (bart_a i z AFpro tylko. że bart_a trzeba przeszlifować i polakierować no i może ten mm różnicy długości?) Bo wtedy taniej wychodzi kupno czeskiej jeśli kupuje się coś jeszcze z ich sklepu bo za przesyłki się nie dopłaca.

Link to post
Share on other sites

przejechać papierkiem wodnym to i czeską bedzie trzeba - jak i większość ich produktów. Podobne te głowice mogą być, a ten milimetr o którym mowa, często stanowi o szczelności. W razie czego zawsze można zeszlifować, dokleić trudniej...

Obróbka Bartowej głowicy (koszt samej z wysyłka to bodajże 35zł) to 5 min zabawy, a lakierownaie nie jest niby konieczne, mi na 4 egzemplarze 1 rdzewieć zaczęła - to ją polakierowałem ;p Przy czym przy ewentualnym zamówieniu, podajcie mu jaka jest średnica stockowej dyszy i otworu hu tych nowych swd.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...