Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 -> HK416


Recommended Posts

Poszukuję frontu do eMki (M4A1 TM) który będzie podobny bądź taki sam jak ten stosowany w HK416. Po zdjęciach trudno ocenić czy będzie się nadawał więc prosiłbym o pomoc.

 

Mam nadzieję że dacie radę :icon_smile:

 

Front HK będzie wyglądał dziwnie z body M4 - szyna na nim nie zgrywa się wysokością z body

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

VFC jest najlepiej wykonane, ale ma dośc awaryjne bebechy. Chociaż ma się pojawić lub już jest nowsza seria, więc może poprawili się. GFC/JG jest wykonane dość słabo, ale ma pancerne bebechy. Boyi trochę lepiej wygląda niż JG, ale ma najgorsze bebechy. A jak jest z G&G/Top Tech nie wiem, ale po zdjęciach wnioskuje, że nienajlepiej odwzorowują HK416

Link to post
Share on other sites

Ja używam HK-416 Umarexa ( w rzeczywistości jest to VFC ) i bardzo go sobie chwalę. karabinek ma naprawde spory przebieg, kilka lat na karku a sprawuje się cały czs dobrze. No i drobiazgi w stylu oznaczeń HK czy działającej atrapy Bolt Catch - a

Jeśli chcesz upodobnić swoją "Emczwórkę" do HK zakup sobie front Daniel Defence ( czy jak to cholerstwo się pisze ).

Edited by danesz
Link to post
Share on other sites

to super BOYI HK416 to jakoś tak nie bardzo jest takie super

wiem bo mam - kupiłem typowo do cqb, u krakmanów ze słabszym spring guardera zamówiłem

i przyszła paczka, otwieram, wstępne oględziny - muszka się rusza - dokręcam co by nie zgubić i śrubka poszła

to był dopiero początek, hehe :D komora do kitu (żle kręciła, no i nie każdy magazynek pasował o podawaniu nie mówiąc - poszła do wymiany na elementa), klapka jakoś tak se spasowana (bez atrapy zamka) sama się otwiera, ogólnie body też takie nie do końca ładnie spasowane (mam stare M4 od PJ i jest lepiej) no plus dla body że ładnie matowe, na kolbie (chyboce się) nadlewki plastiku więc

nie róbcie z tego jakiegoś super guna, to tylko BOYI :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

danesz pewnie chodzi ci o MK18 od DD.

 

7800568ur8d.jpg

 

dsc06145e.jpg

 

Z daleka pewnie można się pomylić.

 

to super BOYI HK416 to jakoś tak nie bardzo jest takie super

wiem bo mam - kupiłem typowo do cqb, u krakmanów ze słabszym spring guardera zamówiłem

i przyszła paczka, otwieram, wstępne oględziny - muszka się rusza - dokręcam co by nie zgubić i śrubka poszła

to był dopiero początek, hehe :icon_biggrin: komora do kitu (żle kręciła, no i nie każdy magazynek pasował o podawaniu nie mówiąc - poszła do wymiany na elementa), klapka jakoś tak se spasowana (bez atrapy zamka) sama się otwiera, ogólnie body też takie nie do końca ładnie spasowane (mam stare M4 od PJ i jest lepiej) no plus dla body że ładnie matowe, na kolbie (chyboce się) nadlewki plastiku więc

nie róbcie z tego jakiegoś super guna, to tylko BOYI :icon_biggrin:

 

Masz tą wersję z pełnymi oznaczeniami czy tylko z napisami auto, semi? Nikt nie mówi, że wewnętrznie jest to super, a wręcz przeciwnie, to taki sam syf jak VFC. Body bije natomiast na głowę GFC/JG/AGM. A to, że trzeba coś dokręcić itp to nawet nie warto wspominać.

 

p.s

W mojej wersji nic nie lata, wszystko jest ładnie spasowane :icon_smile:

Edited by Aiven
Link to post
Share on other sites

@Aiven

mam tą wersję bez jakiś oznaczeń - tylko opisy selektora ognia tłoczone ale nie wypełnione farbą , no i nr fabryczny na body

co do szyn, to są świetnie wykonany, ich spasowanie z body bez zarzutu, atrapa suwadła też mnie mile zaskoczyła :icon_razz2:

aha, no i magazynek hicap, hehe super wersja mi się dostała , podkręcana tylko przy pomocy kluczyka, nawet zębatek nie ma z dołu (są ale nie wystają z dłuższego o około 5mm korpusu magazynka, otwory też brak) :hahaha:

Link to post
Share on other sites

@Aiven

mam tą wersję bez jakiś oznaczeń - tylko opisy selektora ognia tłoczone ale nie wypełnione farbą , no i nr fabryczny na body

Miałem to to w łapach i trochę się różnie od wersji z napisami na nie korzyść, wersji bez napisów

 

co do szyn, to są świetnie wykonany, ich spasowanie z body bez zarzutu, atrapa suwadła też mnie mile zaskoczyła :icon_razz2:

W body miałem już wymontowaną atrapę ( kupiłem używkę). Generalnie masz rację - jest kichowa. Ale wymontowałem także ten mechanizm z KA gdzie ta atrapa jest na super poziomie. Cóż skoro nowy szkielet GB nie chciał wleźć :(

Moje szyny nie ruszają się nawet na jotę. W GFC potrafią się poruszać na 2-3 mm.

 

aha, no i magazynek hicap, hehe super wersja mi się dostała , podkręcana tylko przy pomocy kluczyka, nawet zębatek nie ma z dołu (są ale nie wystają z dłuższego o około 5mm korpusu magazynka, otwory też brak) :hahaha:

taki sam magazynek dostaniesz w HK od GFC :).

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Hej mam pytanie

Również mnie naszło żeby moja emka udawała hk :D Jak że jest to kwa i niestandardowa komora garebox itd nie mam zamiaru wymieniać body - wiem że to nie będzie hk bo sa różnice choćby na body no ale cóż... Na szczęście da sie w kwa zdemontować górną szyne od upper a i mam pytanie czy jeśli kupiłbym gdzies od kogoś szyne do hk np jg czy agm czy co tam będzie to będzie to pasowało do frontu hk? Inna sprawa, na jakiej zasadzie siedzą szyny w hk? W mojej sytuacji gdzie mam emke co musiałbym dokupić (mówimy o froncie) żeby on siedział, czy są jakieś specjalne delta ringi do hk czy coś w tym stylu?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...