Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór munduru


Recommended Posts

Po pierwsze, jak mundur, to oryginał lub sensowna kopia. Żadnej chińszczyzny czy innych MilTeków.

 

Po drugie, drogi autorze tematu, jest całe mnóstwo kamuflaży leśnych, które - zwłaszcza na Alledrogo - traktowane są nazwą "woodland". A z M81 Woodland wspólne mają tylko to, że są przeznaczone na tereny leśne. Który masz na myśli?

Link to post
Share on other sites

Autor tematu waha się pomiędzy woodlandem i multicamem, a wy mu polecacie wszystko inne. Moze mu jeszcze UCP polecicie?

 

Ja bym wybrał woodlanda, bo mimo ze jest typowo leśny, to wciąz jest całkiem uniwersalny (np. w wysuszonym jesiennym lesie wciąz się sprawdza przyzwoicie, w przeciwieństwie do np. DPM-a).

 

No i mieszkamy w Polsce, a nie w Afganistanie. U nas 90% strzelanek odbywa się na terenach zalesionych, a multicam powstał właśnie z myślą o Afganie, gdzie "przeplatają się" góry, lasy i pustynie.

 

No ale MC to wciąz dobre camo. Tylko Camogromu nie bierz

Link to post
Share on other sites
Ja bym wybrał woodlanda, bo mimo ze jest typowo leśny, to wciąz jest całkiem uniwersalny (np. w wysuszonym jesiennym lesie wciąz się sprawdza przyzwoicie, w przeciwieństwie do np. DPM-a).

 

Multicam również.

 

No i mieszkamy w Polsce, a nie w Afganistanie. U nas 90% strzelanek odbywa się na terenach zalesionych, a multicam powstał właśnie z myślą o Afganie, gdzie "przeplatają się" góry, lasy i pustynie.
Yy..ok. Chyba nie widziałeś tego kamuflażu w polskim lesie jesienią/zimą (pod warunkiem,że nie ma śniegu).
Link to post
Share on other sites

To ja się podepnę pod temat. U mnie wybór jest pomiędzy DPM, Multicam, i Wz.93, jakoś te trzy mi najbardziej podpasowały. Tylko tak - póki co nie mam za dużo kasy, ale paździerza też nie chcę kupować. Widziałem i czytałem, że DPM'a można w miarę tanio dorwać, jak Multicam, to za porządny będę musiał trochę kasy wyłożyć, natomiast o Wz. 93 znalazłem info że niby słabe wykonanie, niewygodne itp. Co byście tak na szybko polecili? Najchętniej posłuchałbym wypowiedzi kogoś kto miał te mundury i może z doświadczenia powiedzieć co lepsze i co najbardziej się opłaca. Co do terenu to zdecydowanie taktyka zielona. I może jeszcze dodam, że z czasem chciałbym do tego dokupić resztę szpeju (kamizelka, ładownice, plecak, itp itd). Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

DPM chyba najbardziej opłacalny jeśli chcesz dokupić później resztę szpeju (demobil,w miarę dobry wybór). Multicam też fajny,nie musisz później brać kamizelki w multicamie,możesz wziąć np. w RG lub CB.

 

Wz.93 mam,aktualnie z Currahee (spodnie) i wykonanie jest bardzo dobre itd. ,miałem kontraktowe spodnie bawełniane i służyły mi grubo ponad rok (poległy na drucie kolczastym),rip-stop jest też ok tylko trzeba się liczyć z kruszącymi się guzikami. Czasem można komplet wz.93 w rip-stopie wyrwać za dobrą cenę (lub osobno sobie skompletować). Chyba najbardziej odpowiedni będzie jednak DPM :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Panterka wz.93 ! <3 do tego dorzuć OLV i za 150-200 zł wyglądasz jak człowiek

 

Odważne stwierdzenie. Szczególnie o wyglądaniu w OLV jak człowiek. Ale de gustibus...

 

Natomiast powiedzmy sobie szczerze - OLV z ergonomią niewiele ma wspólnego.

 

...pojęcia nie mam, czemu w DPM i np. chest rig'u PLCE nie wyglądało by się Twoim zdaniem, "jak człowiek". Ale zestaw tani i w miarę sensowny.

Brytyjczycy mają bardzo fajne mundury - i materiał klasa, i krój wygodny, i kamuflaż sensowny.

No i w demobilu łatwo można dostać.

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak wybiorę chyba DPM. Teraz tylko pytanie, bo totalnie zielony w temacie jestem. Czy coś takiego warto brać?

 

http://art-fox.pl/spodnie-lightweight-dpm-kontraktowe-asg-paintball-stan-lepszy-p-122.html

 

I czy DPM brytyjski i holenderski będą razem jakoś sensownie wyglądały? Bo jak patrzyłem, to część sensownych rzeczy jest z holenderskiego tylko (będę szukał dalej, ale tak wolę zapytać z ciekawości).

Link to post
Share on other sites

DPM Holender od Brytyjczyka odrobinę się różni - jasny kolor na Holendrze jest bardziej żółty, na Brytyjczyku bardziej piaskowy, ale różnica jest tak o ton. Plamy mają ciut inny kształt. Ale widać to, jak się wie czego szukać. Więc możesz w spokoju ducha nosić je razem.

 

Taka uwaga - DPM Lightweight - jak te spodnie - jest cieniutki i mięciutki. Tak ma być, więc się nie zdziw. Zaplanuj kupno kalesonów na zimę pod te gatki :)

Link to post
Share on other sites

Taka uwaga - DPM Lightweight - jak te spodnie - jest cieniutki i mięciutki. Tak ma być, więc się nie zdziw. Zaplanuj kupno kalesonów na zimę pod te gatki :icon_smile:

Ja bym polecał zakupienie spodni z jakiegoś ciut grubszego materiału (jest taki w ogóle? niech się brytofile wypowiedzą), bo w spodniach lightweight to nawet pokrzywy parzą (!)

Link to post
Share on other sites

Temperate. Rzadko, ale bywa.

Mam wrażenie, że holenderskie spodnie też są grubsze od brytyjskich Lightweight'ów.

 

Z drugiej strony - na te pokrzywy, jagody czy co tam niewiele osób narzeka... ja spotkałem tylko jedną, która ze względu na roślinki odstawiła spodnie Lightweight na korzyść "bawełniaka" wz.93. Ale ekipa uznała, że dziewczyna może mieć fanaberie i już.

Dwie inne koleżanki z ekipy biegały (w jednym przypadku - latami) w Lightweight'ach i się nie skarżyły... :)

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na Brytyjskiego DPM. Zamówiłem mudur , chesta a kurtkę i spodnie przeciwdeszczowe dostałem za free.

ps.Wszystko jest oryginalne nie są to repliki.

pps.mundur świetnie się sprawuje w terenie , nie żałuję że nie wybrałem multicama.

 

Wszystkim udzielającym odpowiedzi na moje pytanie serdecznie dziękuje :)

 

Czyli jednak wybiorę chyba DPM. Teraz tylko pytanie, bo totalnie zielony w temacie jestem. Czy coś takiego warto brać?

 

http://art-fox.pl/sp...pszy-p-122.html

 

I czy DPM brytyjski i holenderski będą razem jakoś sensownie wyglądały? Bo jak patrzyłem, to część sensownych rzeczy jest z holenderskiego tylko (będę szukał dalej, ale tak wolę zapytać z ciekawości).

Wpisz w allegro ''mundur polowy woodland'' za 68zł z przesyłką wyszuka ci oryginalnego DPM Brytyjskiego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...