Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet AEP podkręcamy do 400 fps.


Recommended Posts

Tak z czystej ciekawości po co Ci ( komuś?) pistolet 400fps? Czy sprawdzasz tylko wiarygodność jakiejś historyjki ?

 

Nie żadna historyjka. Bardzo lubię klamki i się zastanawiałem czy by się dało karabin szturmowy zastąpić klamką. Jak znacie jakiś temat jak zrobić taki tuning to podajcie proszę.

Link to post
Share on other sites

Cóż, gdyby to się opłacało, ludzie by tak robili ze zwględu na mobilność. Ale to jest trochę bez sensu, ponieważ pistolet jest bardzo mały, i ciężko tam nawet wydajną baterię wsadzić. Ale sam pomysł ciekawy, choć moim zdaniem nie będzie to tanie - czyt za te pieniądze złożyłbyś mocny karabin. Więc jeśli planujesz takie coś to myślę że jedynym sensownym pomysłem byłoby robienie części/pistoletu na zamówienie, a i słyszałem że dla małych wartośći FPS dobra jest lufa gwintowana Tanio Koba, jednak są dosyć drogię. Jeśli lubisz klamki to możesz mieć zawsze fajną broń boczną, albo kupić sobie pma, ale jeśli uprzesz sie na stworzenie takiego pistoletu - fajnie jakbyś podzielił się wynikami :)

Link to post
Share on other sites

Ok jeszcze jakieś pomysły? Może wymiana sprężyny? Chociaż z tego co wiem to 400fps nikt nei upchnie w klamce.

 

Jeśli lubisz klamki to możesz mieć zawsze fajną broń boczną,

 

Tylko włąsnie planuję zakupić nową replikę i na broń boczną by mi raczej nie starczyło już, a jeśli się da zrobić taką klamkę to wole na nią wydać =]

 

 

Kolejny post ma wnosić coś do tego tematu czyli "AEP podkręcamy do 400 fps" bo inaczej leci do koszalina.

W przypadku braku konkretów przez XXX czasu temat zamykam.

S1

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Wg mnie sprężyna stockowa (repliki pistoletu aep) dająca 200 fps ma siłę potrzebną do ściśnięcia tak na oko sprężyny m120, więc by aep miał zamiast 200 - 400 fps to chyba inne przełożenie zębatek trzeba zaprojektowac. Do tego trzeba znaleźć odpowiednią silniejszą sprężynę no i oczywiście pomyśleć o silniku neodymowym - taki co ma scorpion JG. Oczywiście już nie mówię o mocniejszym tłoku i prowadnicy - bo to w tym wypadku podstawa.

Po tym wszystkim trzeba się modlić by szkielet nie klęknął po 1 strzale o ile taki nastąpi.

Link to post
Share on other sites

Czy któryś z was w ogóle tuningował jakiegoś AEPa? Maksymalnie można uzyskać w takiej replice ok 330-34FPS (najtwardsza sprężyna Nine Ball). Trochę części zamiennych jest:

-stalowe zębatki

-wzmocnione głowice (cylindra i tłoka)

-stalowe antyreversale

-stalowe łożyska

-wzmocnione tłoki (POM, aluminium)

-metalowe prowadnice (łożyskowane i nie)

Dodatkowo pasują do maluchów pasują szczotkowe silniki modelarskie, więc tak naprawdę możliwości tuningu są.

Niestety nie da się specjalnie nic zrobić z najsłabszym ogniwem - szkieletem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Są części:

-zębatki do szukania po różnych sklepach (SHS) - bo nie ma kompletów gotowych - pytanie czy są to zębatki do mp7 czy glocków, itp (inna budowa zębatki tłokowej),

-antireversal SHS

-zestaw głowic prometheus/laylax (tylko do mp7)

-silnik może w modelarskich sklepach

-łożyska kulkowe które nie pasują (SHS albo DF nie pamiętam dokładnie) - nie wiem jak ze ślizgami

-prowadnica prometheus/laylax

-cylinder firma j.w.

-sprężyna chyba 130%

- tłok aluminiowy pormetheus/laylax

 

 

mp7 jak i pistoletowe gearboxy nie sa wdzięcznymi obiekatmi do grzebania.

Link to post
Share on other sites

Co jak co ale fajnie by mieć elektryczne mp7 z 400 fps na pokładzie.

Grzebałem kiedyś w mp7 i wiem że:

Można w nim zastosować adapter baterii, a ogniwa podwiesić w pokrowcu na kolbie, na gearbox można by założyć obejmy (w stylu tych znanych v2).

Zębatki w moim starym mp7 były produkcji xyt.

Gdyby dotoczyć głowicę cylindra, kupić tłok i głowicę laylax-a porobić kilka patentów na gearbox, założyć aeg-ową lufę i gumkę ( sam taki zestaw w swojej miałem) To można by stworzyć bardzo fajny pm-ik.

Bardzo zainspirował mnie ten temat ^^

Link to post
Share on other sites

Zębatki shsa są (poza tłokowa do glocka a nie mp7a1), niemniej chińskie wersje mp7a1 wychodziły w większości ze stockowo zmienianymi zębatkami na stalowe.

Głowice tłoka są identyczne dla obu replik.

Łożyska robiła firma glaaxy, Kanzen, Nineball

Prowadnice najlepszer robi akurat DF.

Zmiana cylindra nie ma sensu (piszę z doświadczenia).

Tłok aluminiowy to strzał w kolano, nie dość że słabszy to jeszcze zabija GB niemal od razu. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest tłok. Promyka.

 

I nie zgodzę się z Tobą Kermit, AEPowe gb dają mnóstwo frajdy ze składania i są stosunkowo proste w obsłudze (szczególnie glocka Cymy). Jak się chce podkręcić aepa to się da, wiem bo sam to przerabiałem kilka razy :)

Link to post
Share on other sites

Trzmielor - widac ja mam za duże paluchy do tego małego draństwa albo czasami brakuje mi cierpliwości ;)

Gdyby skrócic ośkę silnika od silnika neodymowego JG od scorpiona tak by pasował do popularnego załóżmy deserta (gdzie jest w miare dużo miejsca na pakiet) to by przynajmniej jeden z problemów został rozwiązany - zasilanie takiego czegoś.

blysk - GB nie ma za bardzo jak wzmocnic bo wszystko wchodzi prawie na styk - niestety.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Czy któryś z was w ogóle tuningował jakiegoś AEPa? Maksymalnie można uzyskać w takiej replice ok 330-34FPS (najtwardsza sprężyna Nine Ball).

Dodatkowo pasują do maluchów pasują szczotkowe silniki modelarskie, więc tak naprawdę możliwości tuningu są.

Niestety nie da się specjalnie nic zrobić z najsłabszym ogniwem - szkieletem.

 

A jak przedstawia się wytrzymałość gearboxa przy tych 330 fps? Pociągnie trochę czy raczej się rozleci. Mam możliwość zakupu mp7 AEP Umarexa, ale jeśli nie da się tego wykręcić do 310-330 fps to nie widzę sensu - chodzi mi o niezawodne 310-330 tak aby obudowa gearboxa to przetrwała. Myślałem o odchudzeniu tłoka przez nawiercanie celem zmniejszenia jego masy i przeludnienia życia skorupy gearboxa.

Link to post
Share on other sites

Raczej losowa, są ludzie którym niby to działa (fora zagraniczne). Na bank gb TM'a pęka.

A swoją drogą nie ma sensu jechać do tych >300fps, na sprężynę DF m80 280fps wystarcza w zupełności do cqb.

Poza tym jeśli nie masz wtyków w Azji to raczej części tuningowe są nie do zdobycia.

Link to post
Share on other sites

Po zaznajomieniu się z tematem tuningu AEP rezygnuje z zakupu MP7 gdyż na AEP jest on zbyt duża. Natomiast poważnie myślę nad zakupem Scorpiona Vz.61. Wstępne obliczenia wskazują na to iż cena części przekroczy wartość repliki trzykrotnie ale co tam. Cel uzyskać 300fps. Postaram się informować o postępach. Przejrzałem znajome sklepy w Azji i faktycznie większość części niedostępna ale zobaczę co się da zrobić. Jakieś sugestie co do tej sprężyny DF m80 - gdzie jej szukać?

Link to post
Share on other sites

Jeśli planujesz dobić w okolice 300fps to szukaj sprężyny Nine ball (ew. Spring MAG 130%). Ja springa DFa kupiłem chyba na ehobbyasia. Prowadnice DF też są fajniejsze niż NB. Tłok NB jest koniecznością, jednak ze względu na inny montaż głowicy wymaga albo dorobienia takowej albo zakupu dedykowanej głowicy tłoka NB.

A jeszcze dwie cenne rady: Glock AEP i mp7/vz61 mają różna tłoki, a zębatka stalowa shs która niby ma spasować do AEPów pasuje tylko do glocków (inne umiejscowienie zębów popychacza dyszy!)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...