Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary ochronne


Recommended Posts

Witam.

Zaczynam kompletować sprzęt do ASG i nadszedł moment, aby kupić ochronę dla oczu.

Jako, że w gunfire.pl maja aktualnie promocję, czy moglibyście pomóc wybrać mi coś co będzie skutecznie chroniło oczy, ale jednocześnie nie wydam na to kilkuset złotych? :)

 

Kolega powiedział mi, że nie warto kupować ochrony na oczy firmy ACM, więc na stronie gunfire eliminuje to wszystkie gogle.

Jak natomiast to wygląda z okularami? Wszystkie mają klasę wytrzymałości F, więc ciężko wybrać mi coś odpowiedniego.

 

Przykładowe okulary jakie biorę pod uwagę:

http://gunfire.pl/product-pol-1152193091-Okulary-ochronne-Peltor-AOSafety-QX3000-ZOLTE.html

 

Chętnie przyjmę wszelkie sugestie i rady :)

Link to post
Share on other sites

Ja z własnego doświadczenia mogę polecić Uvexy I-vo. Używam od ponad półtora roku i jeszcze nigdy mi nie zaparowały czy zsunęły się z twarzy. Strzelaliśmy do kilkunastu egzemplarzy z repliki 550FPS i wszystkie wytrzymały. Kosztują około 50 zł co też nie jest nie wiadomo jak wygórowaną kwotą.

Link to post
Share on other sites

Ja z własnego doświadczenia mogę polecić Uvexy I-vo. Używam od ponad półtora roku i jeszcze nigdy mi nie zaparowały czy zsunęły się z twarzy. Strzelaliśmy do kilkunastu egzemplarzy z repliki 550FPS i wszystkie wytrzymały. Kosztują około 50 zł co też nie jest nie wiadomo jak wygórowaną kwotą.

 

Kupujac Uvex I-vo nalezy zapytac sprzedawce czy okulary posiadaja potrzebne atesty bezpieczenstwa. Taka rada dla tych, ktorzy chca je kupic.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Okulary z szybkami poliwęglanowymi są naprawdę mocne. Moje grube na jakieś 6mm-8mm. Warunek to atest klasy F wyraźnie napisany na opakowaniu i oznaczony na soczewkach. Okulary 3M używam od lat. Podobna cena i design jak uvexy. To także firma zajmująca się od dawna produkcją ochrony bhp i też można ją śmiało polecić. Peltory to też ich produkt ale o jeszcze bardziej rygorystycznych normach wytrzymałości.

Link to post
Share on other sites

No przepraszam, dosyć mocno przesadziłem. Bardziej 2-4mm grubości w zależności od miejsca :icon_razz2: ale na poparcie wytrzymałości okularów o atestowanej klasie F mogę powiedzieć, że jedne, już dość mocno porysowane okulary chciałem wykończyć. Unieruchomiłem je i próbowałem połamać najpierw uderzeniami młotka, później również dłutkiem małym i punktakiem. Nie powstały na nich spękania, przynajmniej nie takie widoczne gołym okiem. W końcu się poddały i to w miejscu gdzie dwie połówki soczewek łączą się w jedną szybkę. Byłem pod wrażeniem ile może wytrzymać taki kawałek plastiku o wadze raptem parudziesięciu gramów.

 

http://bhpcentrum.pl/okulary-3m/141-okulary-3m-2740.html

Dokładnie takie, cena 30 zł można znaleźć dużo taniej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...