Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Muszę zareklamować replikę rk-06 zakupioną na Gunfire, ale potrzebuję podpowiedzi aby reklamacja trwała sprawnie. W co mam to zapakować, czy dołączyć coś oprócz podstawowych dokumentów, przez co mam wysłać (np.poczta polska (lub kurier po to przyjechał)).

 

Jak ktoś już reklamował tam swoją replikę to proszę opisać (najlepiej w punktach) co robiliście.

Link to post
Share on other sites

Ło, Toni doradził :D. Lol.

 

 

Jak reklamować? Ano napisz sobie pismo, dołącz kserokopię paragonu. W piśmie napisz (w zależności od tego co Ci przysługuje z tytułu niezgodności bla bla bla, doczytasz sobie w ustawie) czy żądasz naprawy czy wymiany na nowy egzemplarz. Powołaj się na te paragrafy i inne cuda bajery, dopisz, że załączasz kserokopię dowodu zakupu i czekaj na odpowiedź. Jak jest pozytywne to cieszysz sie nową repliką (lub np naprawioną jeśli wymiana Ci już nie przysługuje). Jak negatywnie to piszesz odwołanie informując jednocześnie, że w praypadku powtórnego odrzucenia Twojej reklamacji skierujesz sprawę np (bo opcji jest kilka ale osobiście polecam tą) do Państwowoej Inspekcji Handlowej (za jej pośrednictwem będziesz dochodził swoich praw najpierw na drodze ewentualnego dogadania się w polubownym sądzie konsumenckim). Pakujesz paczkę, pismo i kserówkę paragonu, wysyłasz. Potem tylko, jak juz wykłucisz się o swoje nie zapomnij przypomnieć sklepowi, że pokrywa koszty wysyłki również do nich ;]. Przegapiłem coś? Aha, NIGDZIE i NIGDY nie uzywaj słowa "gwarancja". Nie powołujesz się i nie korzystasz z GWARANCJI tylko z USTAWY i z niej wynikających praw. Powodzenia, jak by co- grzeb na stronach PIH lub Rzecznika Praw Konsumenta, Federacji Konsumentów itp.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...