Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Gdzie napisałem, że uważam za pomocne? Pisałem o dobrych chęciach.

Gdzie?

Dzięki za rzeczowe wpisy dla Mikundy, Dreada, Natha i Wiśni.

Może tutaj?

Jeśli nie, to znaczy, że mamy zupełnie inną definicję słowa "rzeczowy".

 

No właśnie tym dysponujemy :icon_wink:

Gratulacje. Teraz tylko trzeba wykonać kalkulację, ile bedzie kosztować wykonanie jednej np. komory spustowej i już będziesz wiedział mniej-więcej na czym stoisz.

Ale oryginał i tak będzie z wtryskarek.

 

No właśnie jestem ciekaw co jest zastrzeżone a co nie. Miałem nadzieję, że ktoś wie i powie. Jak na razie to każdy jakieś tam ploty słyszał. Ploty to słyszałem i ja. Konkretów nie ma.
Sęk w tym, że to nie ploty. W sumie, to nawet mógłbym poprosić R. Woźniaka czy K. Kozieła o takie dane, ale sa mi one po prostu zbędne. Jak poszukasz, np. w UP, to sam znajdziesz.

 

Tak.

Super.

 

Mógłbym odesłać parę postów wyżej do momentu gdy wspominałem o ludziach wolnomyślących i nie zrozumieniu żartu, ale poczekam aż parę kolejnych osób oburzy się, że MSBS nie jest kopią ACRa i Masady, że woda nie jest sucha, że ogień nie jest zimny. Może wtedy od razu hurtowo będę mógł podsumować umiejętność... w sumie to cholera wie czego, bo tu nawet już czytanie ze zrozumieniem nie jest nawet potrzebne. Rozumienia co jest żartem - absurdem - fikcją, a co nie? Nie wiem, kurna święta niedługo, pogadajcie z rodzicami, może wyjdzie na to że i Mikołaj jest nieprawdziwy? Broń boże nie oglądajcie komedii posługujących się absurdem, bo jeszcze pomoc psychologa będzie potrzebna.
Twój problem polega na tym, że zarzucasz innym braki w umiejętności czytania ze zrozumieniem, a u Ciebie samego z nią krucho. I to bardzo.

Uprzejmie proszę o wskazanie mi, gdzie ja pisałem cokolwiek o tym, czy MSBS jest rżnięty czy też nie. MOżesz to zrobić? Najlepiej palcem, bo ja widzę tylko mój wpis o tym, że Twój "żarcik" też nic do dyskusji nie wniósł, a co zarzucałeś moim postom.

Cała reszta (to o tym, że ja rzekomo odnoszę się d tego czy rżnięte czy nie) to jakaś twoja nadinterpretacja i próba polemiki z tym, co Ci się w głowie ulęgło.

Nie będę zatem przeszkadzał - jeśli Cię to bawi, to sam ze sobą dalej polemizuj. Zalecam jedynie na przyszłość więcej pokory w zarzucaniu komuś tego czy potrafi czytać ze zrozumieniem czy też nie. No i zdecydowanie nie czytaj nic trudniejszego, niż Plastusiowy Pamiętnik, bo możesz nie ogarnąć.

Bardzo prawdopodobne, że nie. Ale uważasz, że w ogóle nie powinniśmy próbować?

Szczerze? Mało mnie to interesuje czy zaczniesz czy nie. Serio.

 

PS. Teksty o rodzicach zachowaj dla siebie i swoich rówieśników. Zakładając, że podałeś prawdziwy wiek, to raczej ja mógłbym Ci wyjaśnić, że Mikołaja nie ma.

 

I radzę powstrzymać się od dalszej przepychani i wycieczek osobistych, bo po prostu taki post wywalę, niezależnie od tego, co w nim jeszcze będzie.

Link to post
Share on other sites

Panie Królik, daj Pan spokój...

 

Czachoslav, jak macie narzędzia i chęci, to weźcie się za coś, co chronione patentami nie jest, świat czeka na wiele pięknych replik, niekoniecznie musi to być MSBS. Jak uda się Wam sklecić coś ładnego, to pokażcie, pochwalcie się, wtedy będziecie wiedzieć na czym stoicie. Od siebie podpowiem, by szukać wzorów drugowojennych - wzięcie jest, a właściciele praw już dawno nie żyją ;)

Link to post
Share on other sites

Szczerze? Mało mnie to interesuje czy zaczniesz czy nie. Serio.

 

Jak na gościa mało zainteresowanego tematem, podobnie jak inni niezainteresowani tematem, wykazujesz ponadprzeciętną aktywność... stąd moja konsternacja ;)

 

Nie chce, po prostu nie chce już mi się polemizować, wyjaśniać, prostować. Mam dość. Skończmy to tylko na tym, że przeproszę za odwołanie do rodziców, (choć nie miałem intencji nikogo obrażać i chyba nic obraźliwego pod ich adresem nie pisałem) i damy sobie spokój. Jestem z natury wesoły, lubię żartować i do szału doprowadza mnie sytuacja, gdy rozmówca stara się wykorzystać żart, (który powstał z dobrej woli poprawy jego humoru), przeciwko mnie... a tu co tylko ktoś próbuje mi dogryźć to z uporem maniaka do tego wraca i stepuje mi po odcisku ;)

 

Do rzeczy;

Wykształcenie i główny nurt zainteresowań sprawia, że jako pierwsze projekty, które mam na celowniku, to sprawa zupełnie innej epoki ;) Miecze, tasaki, topory - sprawa prosta, popyt też będzie. Dalej zastanawiamy się nad piszczelami, hakownicami, może i muszkietami? Zastanawiam się nawet, czy nie zrobić w ramach ciekawostki garłacza na BB ;) Broń z XIX i początku XX w. też jest interesująca, ale tutaj jeszcze zostało mi spoooro do poczytania.

 

MSBS to temat dla nas bardziej niż bardzo odległy, w zasadzie tylko pomysł, zajawka, bez żadnej decyzji czy w to w ogóle wejdziemy. Wywiad środowiskowy - również w tym miejscu - ma być jednym z argumentów za lub przeciw. Pomyślałem o nim w ogóle tylko z tego powodu, że sam chciałbym z nim pobiegać, bez konieczności czekania zapewne kilku następnych lat, aż nasz kochany przemysł zbrojeniowy pomyśli o zdobyciu paru drobniaków poza kontraktami publicznymi. Stąd moje pytania do was, stąd zapewne niezbyt wysoki jak na wasz gust poziom profesjonalizmu... Nie znam się na specyfice rekonstrukcji uzbrojenia z najnowszych czasów, jestem z troszkę innej branży ;) i chciałem zaciągnąć języka tutaj. Co nieco się wyjaśniło, choć spodziewałem się trochę innych reakcji.

 

Głównym problemem z wieloma replikami chociażby z II WŚ byłaby możliwość dopasowania gotowego gearboxa. Nie chcemy rzeczy mechanicznych zbytnio modyfikować. Najłatwiej dla nas byłoby zdigitalizować kształt GB V3, wokół niego wykreować model body i rzucić na maszynę ... tak w ekspresowym skrócie. Wiele starszego uzbrojenia nie ma nowoczesnego układu z chwytem pistoletowym. Ale temat naturalnie będę dalej trawił i może coś się kiedyś urodzi.

Link to post
Share on other sites

No właśnie jestem ciekaw co jest zastrzeżone a co nie. Miałem nadzieję, że ktoś wie i powie. Jak na razie to każdy jakieś tam ploty słyszał. Ploty to słyszałem i ja. Konkretów nie ma

 

To może zamiast słuchać plotek, sam się dowiedz w Urzędzie Patentowym?

 

Edit: Nie zauważyłem, że Królik już to zasugerował, sorki :icon_biggrin:

Edited by Kudłaty
Link to post
Share on other sites

czechoslav- po przeczytaniu caleto tego materialu ktory znalazl sie tutaj na forum- prosze,zrob to normalnie a nie po polsku czyli od filozoficznego mendrkowania co bym nie zrobil gdybym mial i ogolnie wazam ja mam racje, a inni nie. Przez prawie 20 lat ogladalem takie podejscie do jakiejkolwiek sprawy i wiem jak to sie skonczy- tradycyjnie wyjdzie ci zakalec ulepiony z ( tutaj wpisz sobie dowolne slowo ).

 

Widze tylko jedno- nie znasz sie na sprawie ale usilnie probojesz sobie wmowic ze potrafisz zrobic cos o czym pojecia nie masz. Mi logika mowi,ze to spartolisz lub w najlepszym przypadku skonczy sie na mendrkowaniu na jakis tak fora i probie zbieranai oklaskow podczas proby podreperowania lub dowartosciowania wlasnego ego...

 

Na 99.9999999% uwazam,ze twoj projekt zakonczy sie na tym forum w formie takiej jakiej jest i nie drgnie nawet o 1 mikorn..

 

Link to post
Share on other sites

Johny. Przez jaki translator trzeba przepuścić Twój tekst żeby był zrozumiały ? Translator Google się wykrzacza ( nawet jak kliklam tłumaczenie ze suahili na nasz ), a w bibliotece pani Jadzia się na mnie pogniewała jak chciałem podpierając się Twoim tekstem wypożyczyć słownik Trolowo-Polski. Słownik tolkienowski też nie pomógł :( 

Edited by danesz
Link to post
Share on other sites

Brawo ! Brawo !

 

Kolejny temat na forum, w którym parę osób daje świadectwo swojej kultury. Tak, wyobraźcie sobie, że kultura nie przejawia się jedynie w mówieniu "dzień dobry" sąsiadom, albo ustępowaniu miejsca staruszkom w tramwaju.

Ale czego się spodziewać, skoro statystyczny forumowicz w tym kraju, to zakompleksiony młodzieniec w wieku ok. 25 lat, mieszkający z matką...

 

@Czachoslav

Jak widzisz, lepiej dać sobie spokój z tego typu tematami, bo od razu zostaniesz pogrzebany w typowo-polskim "hejterstwie". Bo przecież nic nie wiesz, bo przecież zgubiłeś gdzieś przecinek w zdaniu, itd. Dobra rada - chcesz rad ? Nie szukaj ich na forach internetowych, a przynajmniej nie polskich - na zagranicznych boardach hobbystycznych panuje kompletnie inny poziom kultury wypowiedzi, czego większość lokalnych mistrzów wszechrzeczy nigdy nie pojmie.

 

Więc jak już ktoś wcześniej napisał, zrealizujcie jakiś stricte hobbystyczny projekt, starając się uzyskać jak najlepszy efekt i potem, jeśli będzie to trzymać jakiś poziom, rozeznajcie z jakim zainteresowaniem może się spotkać.

 

Na marginesie - ten temat powinien zostać wyczyszczony i zamknięty stronę wcześniej.

Edited by koho
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...