Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobór kolimatora


Recommended Posts

Witam.

Piszę w sprawie pomocy doboru kolimatora do MP 5.

Głównie zależy mi na w miare niskiej cenie, kompatybilności oraz po prostu dobrego wyglądu na replice.

Nie chcę nie wiadomo jakiego celownika do wiatrówek po 1000 zł bo w asg i tak repliki nie mają takiej dokładności.

MP 5 jest dosyć małe więc ACOG-o podobne odpadają celowniki.

Cenowo max 150-200 zł

 

Co myślicie o tych celownikach :

 

http://allegro.pl/profesjonalny-otwarty-kolimator-laser-4-tryby-o-i2880162045.html

( na razie faworyt u mnie ze względu na cenę :icon_biggrin: )

 

dobrze znany http://allegro.pl/as...2852640904.html

 

oraz http://www.bron-mili...etition-ii.html

 

To moje propozycje powiedzcie co o nich myślicie :icon_smile: oraz to co moglibyście polecić, aprpos czytałem inne podobne tematy ale nie uchwyciłem tam moich zapotrzebowań.

Edited by Luxfores
Link to post
Share on other sites

Żaden z Twoich linków nie działa, więc nici z pomocy :icon_smile:

Mi jakoś działają

 

 

Brałbym walthera z ostatniego linku, przy markowym masz pewność, że jest porządnie zrobiony. Tym bardziej się opłaca, że jest w promocji.

 

Edit: jeżeli nie masz szyny ris, to wtedy musi być specjalny kolimator na repliki mp5

Edited by kamilll3
Link to post
Share on other sites

Szynę dokupię tą specjalną do MP 5 właśnie.

A co myślą ludzię o tym Zosie ?

Bo cena dobra i niby dużo stopni regulacji różne wzory :D, wydaje się być interesujący

Miał ktoś go ?

Walther też mi się podoba tylko że ma tylko 2 stopnie regulacji jasności plamki która jest zielona ;/

Link to post
Share on other sites

Pierwszy najlepszy, jak dobrze pamiętam to na deltashopie był praktycznie identyczny, tylko że z wyborem podświetlenia czerwony/zielony i sensowniejszymi punktami celowniczymi, bo duża kropka sensu zbytniego nie ma. Fajne są, bo szybki nie przyciemniają obrazu, kolimator nic nie zasłania i ogólnie jest cacy.

 

Mi jakoś działają

 

 

 

Bo autor tematu, po przeczytaniu mojego posta poprawił, sprawdź sobie czas edycji.

Link to post
Share on other sites

Brałbym walthera z ostatniego linku, przy markowym masz pewność, że jest porządnie zrobiony. Tym bardziej się opłaca, że jest w promocji.

 

 

 

Proszę, opanuj fantazję bo mi zajady ze śmiechu pękają. To taki sam chińczyk jak i reszta tylko z logiem waltera.

Acz przyznam że wygląda ciekawie.

 

Luxfores po pierwsze to montaż. Bez montażu nie zdziałasz nic. Potem koli. Unikaj tych "dedykowanych" z integralnym montażem bo to strzszna kupa. ZOS z pierwszego linka spokojnie da radę. Więcej lansu oczywiście da ten "eotech" ale te najtańsze nie są zbyt dobrej jakości i optycznej i mechanicznej.

 

A i unikaj tych "profesjonalnych" sklepów bo zdrowo przepłacisz.Osobiście polecę zakupy w sklepach Azteko, BBMax i Cytadela bo mają sensowne ceny i dają gwarancję na sprzedawane gadzety.

 

 

Edyta: Tak to ten sam koli ino z Michałem zamówiliśmy kolimatory bez loga ( bo logo DeltaShopu było zbyt drogie w wykonaniu)

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

No okej dzięki Arend za pare info.

W każdym bądź razie będę brał ten z Deltashopu za 100 zł.

Sporo regulacji jasność, kropki full metal cóż wydaje się wszystko ok, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce ale asg to nie jest strzelectwo wyborowe to powinno chyba spokojnie wystarczyć :) No kupuje raczej na Gf jak są promocje ciekawe np. ostatnio 23 % było ^^

Wiem, że na "profesjonalne" nie powinno się oglądać :D

Link to post
Share on other sites

Można ale chyba mówiąc o cenach mamy na myśli te w Polsce. Między chininą a firmówkami jest przepaść cenowa. Są cinciki, długo długo nic a potem firmówki. Oczywiście cinciki bywają tańsze, droższe ale w ASG w ogle celownik jest rzeczą cokolwiek umowną. Więc bierze się to co a) ładnie wygląda b) nie przeszkadza (fioletowe szkła... brrr) c) jest szpanerskie.

Link to post
Share on other sites

Ja chyba wszystkie możliwe kolimatory przerobiłem do mojej MP5 i ostateczny wybór padł na ten z 1 linka.

Dexter doradził mi kolimator otwarty (ten w 1 linku) i po wieluuu wymianach kolimatorów kupiłem sobie podobny. Moim zdaniem najlepszy do MP5 jaki może być.

Zalety:

-mała waga

-muszka nie włazi nam w obiektyw

-małe wymiary

-fajnie wygląda na replice

Najważniejsze jest to, że muszka nie przeszkadza w celowaniu. Fajny był też aimpoint t1 na niskim, ale na replice "znikał" i muszka właziła w obiektyw. Reszta dla mnie była albo za duża, albo za ciężka. Też mi się podobał typowy 1x30 kolimator, fajnie wyglądał na replice.

Link to post
Share on other sites

Napisze tutaj bo akurat rozmowa dotyczy interesującego mnie kolimatora.

Posiadałem kolimator zos 1x40 na swoim ak, jednak spaliłem go podczas swoich eksperymentów z wymianą źródła zasilania.

 

Jak jest z wytrzymałością tego kolimatora? Ile fpsów ono wytrzyma i czy istnieją jakieś dedykowane plastikowe nakładki jak w eotechach?

Link to post
Share on other sites

Oczywiście mam na myśli wytrzymałość przy postrzale, dlatego się pytam o to czy istnieje jakaś osłona na wizjer aby do tego nie dopuścić(widziałem już parę pękniętych szybek w eotechach)

W zamkniętym koli po prostu wycinało się kółko z pleksi i dawało pod zakrywki na szkła z obu stron.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...