Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pęknięta kolba w CM.040


Recommended Posts

Witam, podczas strzelanki(było około -5C) chciałem oprzeć moją cymę o drzewo, lecz ześlizgnęła się i spadła na korzeń, podczas uderzenia pękła kolba. Próbowałem skleić ją klejem do metalu http://tanie-lakiero...-weld-epoxy.jpg lecz udało mi się skleić tylko dolną część. Górna część cały czas odpada, po kilku próbach z klejem poddałem się. Oto zdjęcie dscf8374k.jpg

.

 

W jaki inny sposób mogę połączyć górną część z korpusem(może być nawet na stałe)?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Te piny ( na body ) do tylko bajer . Odkręcasz chwyt i wyciągasz gerbox . Wcześniej oczywiście wyjmujesz front wybijając przedni pin . Uwaga bo przy spawaniu części znalowe palą się żywym ogniem i potrafią strzelać skurczysyny .

 

Kolbe przyspawujesz tylko do ścianek body i z dołu , a zresztą weź magnes i zobacz co masz z metalu .

Edited by musashi
Link to post
Share on other sites

Te urwane części można przyspawać bez tego bolca i kolby, bolec i kolbę można wsadzić po spawaniu bez żadnych problemów więc chyba tak zrobię. Możecie mi jeszcze polecić rodzaj spawarki? Z tego co wiem nie jest ich mało.

 

Może źle zatytułowałem temat, ale kolba jest nietknięta, wszystko z nią ok, pękły "tylko" elementy, które trzymają ten bolec a jak wiadomo na bolcu obraca się kolba.

Edited by Maydan
Link to post
Share on other sites

Masz rację, magnes odpada, może spróbować to zlutować bądź podgrzać? Z tego co wiem można to zespawać spawarką do aluminium lecz nikt w okolicy raczej takiej nie ma.....body w dobrym stanie też nie mogę znaleźć, będę próbował to podgrzać małym palnikiem, może się uda? Może podacie inny sposób by to naprawić?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...