Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Świeży początek


Recommended Posts

Witam, postanowiłem rozpocząć swoją przygodę z ASG od nowa, dokładnego budżetu jeszcze nie jestem w stanie podać bo robotę zaczynam od przyszłego miesiąca. Jak jeszcze ze dwa lata temu się interesowałem to w oko wpadły mi dwie repliki, http://gunfire.pl/product-pol-1152189838-DropZone-CM032-.html oraz http://gunfire.pl/product-pol-1152189528-Replika-karabinka-szturmowego-JG0448A.html w jakim stanie są te repliki teraz? Czy nadal są warte zakupu tak jak kiedyś?

Dodatkowo po dyskusji z kolegą zainteresowałem się jeszcze http://gunfire.pl/product-pol-1152191227-JG100-A3.html lecz nie mogłem na temat tej repliki nic znaleźć na forum. Z góry dziękuje za wszelaką pomoc

Link to post
Share on other sites

1. M14 [CM] jest repliką przyzwoitą, bardzo "klimatyczną" i piękną. Dobrze, że nie interesuje Cię snajperstwo bo w stocku snajperką nie będzie, ale do szturmu też nadaje się średnio z uwagi na długość nieprzymierzając standardowego pagaja.

2. AUG jest wręcz paskudny (przynajmniej dla mnie), więc pomijam go.

3. G3 [JG] jest repliką przyzwoitą ale bebeszki GB V.2 i podobnie jak M14, bez tuningu snajperką nie będzie, a niemal podobnie "długaśna".

 

Nie będę Ci pisał co ja doradzałbym, bo zostanę natychmiast rozszarpany na strzępy, że Ty chcesz M14 a ja doradzam G36 albo, że Ty chcesz karabin a ja doradzam MP5SD6 - więc nie doradzam nic. :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

M14 jest fajne, ładne i tak dalej, ale niezbyt praktyczne. Dość ciężkie, długie, dziwnie wyważone, osiągi nie zachwycają, gearbox jest ciężki w tuningu i kompletnym wrzodem na dupie w złożeniu. O strzelaniu w budynkach zapomnij. Podobnie w przypadku G3.

G3 też fajnie wygląda, ale jest klonem TMa który zbyt udany nie był, więc trudno wymagać, by klon był lepszy. Trzeba włożyć sporo pracy, by zrobić z tego przyzwoitą replikę.

Z replik, które podałeś wybrałbym AUGa, za względu na wygodę użytkowania i dobre bebechy.

 

Na początek polecałbym również RK-01 SW Boyi, ze względu na stalowy szkielet i dużą dostępność części.

Edited by Pan_Flint
Link to post
Share on other sites

Może inaczej, te repliki co podałem to są te które wyglądowo mi przypadły do gustu są inne (nie ak, nie m4 czy m16) to że g3 jest długie to mi nie przeszkadza, tak jak pisałem snajpić nie mam najmniejszej ochoty a i rozumiem że większość osób biorąc m14 przerabia to na m21 potem. Na wszelkie propozycje jestem otwarty (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, mimo iż nie wiem ile zarobię to i tak nie chce fortuny na 1 replike wydawać :P) z tego co napisaliście wnioskuje że g3 albo m14 to brać warto po to żeby kiedyś tam z tego zrobić coś na wzór snajperki. Co do AUGa to czytałem na forum że w stocku trzeba dużo pogrzebać żeby jako tako to pluło.

Link to post
Share on other sites

to ok, wystarczy mi tyle pora teraz do pracy i wkrótce będę mógł się pobawić AUGiem, a tak tylko zapytam a propo gogli: http://armyworld.pl/product-pol-1484-Gogle-Defender-Balistyczne-Wojskowe-Bolle-Oryginal-Nowe-Zestaw-Szybek-.html Foka w jakimś temacie polecał te gogle ale zaskoczyło mnie jedno, są to BOLLE ale dziwnie tanie jak na bolle ;p coś ktoś może o nich powiedzieć?

Link to post
Share on other sites

Żeby nie zaśmiecać forum 100 pytań i tematów. Czytałem na temat tego AUGa na forum i ludzie raczej pochlebne opinie pisali, ale dziś spotkałem się z kilkoma osobami związanymi z ASG które zarzekały się że miały to w rękach i że to bardziej pluje kulkami jak strzela. Jak to w końcu z tym AUGiem jest, warte to zachodu? Po powiedzeniu tymże ludziom, że przecież i tak jeżeli chodzi o celność to wiadomo, gumkę HU, precka, uszczelnienie, wymiana sprężyny i powinno cacy być zostałem obrzucony tekstem "dołóż lepiej i kup sobie jakiegoś od CA czy inne!"

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za rozwianie wątpliwości :icon_smile: Zdecydowanie biorę tego AUGa, kupię go ze zbrojowni bo wzmacniają tam zębatki i jakiś specjalny tłok dają (nie wiem co to ale dają to biorę :icon_razz:) do tego tak jak ktoś polecał zieloną gumkę G&G i precke madbulla na start, potem coś jeszcze się pobawie w jakieś tuningi nie tuningi. Jeszcze tylko się a propo magów spytam, mid capy od KA do tego AUGA warte coś? http://zbrojownia.linuxpl.com/product_reviews_info.php?products_id=641&reviews_id=602 czy juz lepiej low/high

Edited by Roxah
Link to post
Share on other sites

Precki madbulla to loteria, weź promyka, a już w ogóle najlepiej pdi. Ewentualnie systema.

co do madbulla to właśnie wczoraj jakieś 20 minut przed twoim postem przeczytałem na ich temat i jakoś nie chciało mi się w Madbull Lotto bawić, poszukałem i znalazłem precke systemy raptem 40zł droższą.

Co do magazynków KA to straszna lipa, mają problemy z podawaniem nawet przy stockowym układzie.

Battleaxe są dość dobre, przy dużym rofie mają lekki problem, ale spokojnie spełniają swoją role.

 

Nie rozumiem jak można wzmacniać zębatki? ;d

Do zębatek to nic nie powiem bo sam nie wiem, jak to mówią "jak dają to bierz jak biją to s...laj" ;p

A co do magazynków to dzięki wielkie za info, raczej ROF nie będę zwiększał, jedyny tuning nad jakim myślałem to wzmocnienie repliki do 420-450 fps nie więcej oraz wymiana lufy i gumki ewentualnie komorę HU na metalową i wzmocnienie GB żeby się nie rozpirzyło ale to i tak dopiero za jakiś czas.

 

Ogółem wydaję mi się ze temat jest już chyba do zamknięcia, jestem bardzo wdzięczny za wszystkie informacje, zdecydowałem się na AUGa A3 od JG (z całym przodem orisowanym) i mundur DPM, tylko pytanie mam co do munduru, czy są jakieś pasujące kamizelki co do tego rodzaju kamuflażu? Czy bardziej szukać pasoszelek?

Edited by Roxah
Link to post
Share on other sites

Kontraktowe brytyjskie kamizelki to assault vest - na siatce z tyłu i z ładownicami z przodu, dostaniesz je w kamuflażu DPM. Ciężko je trafić w dobrym stanie i w dobrej cenie. Są podróbki, ale opinie o nich są bardzo złe. A dodatkowo w kwestii użytkowej- jak w lesie przyglebisz, bo przeciwnik w Ciebie strzela, to ciężko będziesz miał z dostępem do ładownic, żeby np. się doładować.

 

Najczęściej wśród moich znajomych są używane paso-szelki czyli system PLCE. Do wyrwania używane w dobrym stanie na allegro za około 100 pln, może trochę więcej...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...