Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wycena kompletnego umundurowania


Recommended Posts

Witam.

 

Chciał bym się dowiedzieć ile kosztuje kompletne wyposażenie(buty, mundur, plecak, etc.)

 

Jestem nowy na tym forum, a myślę że takie coś pomoże nakreślić kwotę

jaka trzeba wydać na kompletne umundurowanie(nie liczę sprzętu).

 

 

 

Wybrałem kamuflaż Multicam.

 

A to są następujące rzeczy jakie mi się podobają i chciał bym je kupić:

(dodam zdjęcia bo mogę z nazwami coś przekręcić)

 

Hełm (nie znam fachowej nazyw)

fastblk-1.jpg

Combat Shirt

AAAAAiHnwo0AAAAAASFYyw.jpg?v=1216951176000

Na to softshell(uwielbiam to)

a20791f1393572d423adc1_m.jpg

 

Spodnie zwykłe (chyba że to jakiś typ)

F521838377__37692_multicam_acu_combat_pants.jpg

 

Kamizelka taktyczna

(dylemat)

[Nie znam nazwy typu]

rothco_vest.jpg

Lub

force_recon_vest_ver_land_multicam_1.jpg

 

Plecak 9.11

911Dual%20Rifle%20Backpack%20Multicam.JPG

 

Do tego Camelback(najzwyklejszy)

camelbackmolle.jpg

Zwykle gogle

Revision-Locust.jpg

 

Ochraniacze

68500.jpg

Bonnie z osłoną szyi

kapelusz-multicam-helikon.jpg

Buty z zamkiem

opplanet-original-swat-1152-tan-04-0-classic-9in-side-zip-tan-tactical-boots.jpg

Maske ochronną

tmc-strike-steel-half-face-mesh-mask-version-2-multicam.jpg

 

 

I tak to wygląda, jeśli chodzi o rękawiczki pozostane przy myśliwskich.

To taki zestaw na start, nie myśle o super jakości,

po prostu wiem że sprzęt do "tyrania" zawsze się niszczy szybko.

 

 

P.S.

Liczę na pomoc w znalezieniu najniższej ceny.

 

Pozdrawiam.

Edited by Prepper
Link to post
Share on other sites

Hełm/kask to Ops-Core. Specshop ma kopie firmy Emerson,ale trochę inne. Najlepiej poszukaj tutaj http://www.ebairsoft.com/ . Kamizelkę to zostaw na koniec jak już będziesz miał co w niej nosić. Pooglądaj jakieś fotki tutaj http://forum.wmasg.p...wspolczesnosci/ lub na FB - https://www.facebook...8633824?fref=ts . Maskę ochronną to spokojnie znajdziesz sobie w sklepach. Buty również (wtedy tylko wbijasz na forum i sprawdzasz,czy nie zostały już opisane) całą resztę też. Wybierz to co Cię interesuje i poczytaj na ten temat. Proste.

 

Edit: Nakolanniki to ja bym wybrał na Twoim miejscu w Olive lub CB. Będą później w razie czego pasować do innego munduru.

Link to post
Share on other sites
Guest dante44

Buty z zamkiem ? Dla mnie fatalny pomysł. Co do szpeju zmierz się i allegro wita ;) Camel od Source. Multicam z Proppera. Ten duży plecak sobie odpuść na początku. Co do maski to podjedź do sklepu stacjonarnego i przymierz kilka modeli czy nie będziesz czuł w niej dyskomfortu. Pytanie poza konkursem : Masz replikę ? Strzelałeś już ?

Link to post
Share on other sites

Buty z zamkiem robi między innymi Bates. Nigdy nie używałem drogich butów z zamkiem błyskawicznych się nie wypowiem. Bo w zwyczajnych kozakach to faktycznie, zamek lubił się rozjechać. Mundur, kamizelkę i oporządzenie możesz zakupić m.in. na www.miwo-military.pl, bardzo wysoka jakość i polski wyrób. Ewentualnie szukaj od firmy Helikon, jednak jest to znacznie niższa półka (ale zdecydowanie niższa cena). Ochraniacze wybrałeś Alta Tactical, modelu niestety nie znam. Kopią kamizelki nr.1 będzie chyba Umarex UTG. Bezpieczne gogle spełniające (i znacznie przekraczające) normy bezpieczeństwa AS to gogle firmy Bolle lub ESS.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od firmy którą wybierzesz.

Możesz się ubrać w szpej CRYE i wydać parę tyś USD, a możesz się ubrać w szpej ACMa i wydać ledwie parę stówek.

Wyglądać będziesz nawet podobnie, gorzej z jakością wykonania i komfortem noszenia.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za szybką odp. linki zaraz obadam.

 

1.Tak strzelałem z asg/aeg, wiatrówek, ostrej(trafiły się proce, łuk i kusze myśliwskie też).

2. pieniążki są, ale życie już zmusza do kalkulacji wydatków.

3. buty z zamkiem to swietna sprawa jeśli komuś zalerzy na szybkim dostosowaniu się do terenu(lubie długie marsze)

4. Plecak musze kupić nowy a ten model przyda się również na dojazd z repliką na "strzelanke",

połączenie plecaka i pokrowca uważam za dobry pomysł.

5. Taki model maski wybrałem, jeśli mam biegać to wole mieć czym oddychać=P

 

Nie chodzi mi o jakość tylko cene, umiem szyć jak by coś sie podarło.

I nie chce dmuchać na sprzęt tylko ciorać go po ziemi=)

 

Co do replik to nie zdecydowalem do konca.

raczej mp5sd6(aeg), psg1 lub g28(asg)[tak jestem entuzjastą H&K],

krótkiej jeszcze nie wybrałem na pewno na gaz i jakiś rewolwer.

Edited by Prepper
Link to post
Share on other sites

Bo chodzi o najniższą cenę, jaką mogę zapłacić za ten sprzęt.

Pytanie ile mogę wydać to jak pytanie o zarobki.

Tak jak pisałem, prowadzę życie z innymi obowiązkami, nikt mi za to nie zapłaci, a osobiście uważam że jeśli coś jest narzędziem potrzebnym mi do pracy do zainwestuje sporo. Zaś jeśli elementem potrzebnym do "aktywnego wypoczynku" nie warto przepłacać.

Link to post
Share on other sites
(...) Pytanie ile mogę wydać to jak pytanie o zarobki. (...) Zaś jeśli elementem potrzebnym do "aktywnego wypoczynku" nie warto przepłacać.

1. Nikt nie pyta Cię o zarobki, pytanie o budżet jaki możesz przeznaczyć na zakupy pozwoli na zoptymalizowanie porad.

2. Przepłacać nie warto, ale bardziej "nie warto" kupować badziewia, które nie zda egzaminu, albo rozleci się od samego patrzenia. :icon_confused3:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Prepper, jeśli nie powiesz jaki masz budżet, to Ci nikt nie będzie w stanie pomóc. Równie dobrze na oporządzenie można wydać 1500zł, jak i 5000. Jeśli nie chcesz współpracować, to sobie sam poszukaj. Rączki ma, internet ma, odrobinka wysiłku oraz dobrej woli i już sobie skompletujesz wymarzony zestaw. Dla mnie ten temat jest oznaką gigantycznego lenistwa i posiłkowania się innymi (kanibalizm?).

Edited by proteziaksaspl
Link to post
Share on other sites

Budżet mam "nie ograniczony", moge wydać 3000pln ale wole jak najmniej.

Dlatego pytam was bo wy w tym siedzicie i jesteście na bieżąco.

Ja się znam na innych sprawach. Był bym rad z podania ceny i namiaru na sklep.

 

 

A więć najtaniej:

Hełm Ops-Core-

Combat shirt-

Softshel-

Spodnie(nieznany model)-

Ochraniacze-

Bonnie z zakryciem szyi-

Plecak(strzelca?)-

Kamizelka taktyczna(no wlasnie jak sie nazywają te typy i który lepszy)-

Buty z zamkiem-

Camelback(3litrowy)-

Gogle-

Mesh Mask(dziwna nazwa)-

 

Naprawde nie chodzi mi o jakość bo nie zamierzam oszczedzać sprzetu,

a zaszyć coś to nie problem czy wzmocnić gdzie trzeba.

Naprawde jeśli coś jest do tyrania to nie rozumiem po co placić za logo.

Na takie wydatki mogą sobie pozwolić firmy które wyposażają ludzi

do specyficznych działań gdzie nie ma czasu na igłe i nitke.

Edited by Prepper
Link to post
Share on other sites
Naprawde jeśli coś jest do tyrania to nie rozumiem po co placić za logo.

 

Ano dla tego, że chińska kopia nie przeżyje tyle co wyrób Cryye, albo chociaż flyye, są one o wiele gorszej jakości, nie są tak wygodne, mają mnóstwo bardzo irytujących niedoróbek.

Jeżeli chcesz zapłacić jak najmniej możesz kupować chińskie oporządzenie np. z http://www.taiwangun.com/

Ostrzegam tylko, że połatanie tego po kilku użyciach może nie być takie łatwe jak ci się wydaje :)

Jeżeli jednak będziesz chciał wydać trochę więcej na szpej to polecam takie firmy jak np. Flyye, szyją jedne z lepiej wykonanych kopii dostępnych na rynku.

Jeżeli chcę ci się sprowadzać sprzęt z za granicy, to polecam TMC. Moim zdaniem stosunem jakość/cena jest rewelacyjny, szyją z cordury 1000 denirów i robią to dosyć dobrze.

Jeżeli chcesz sprzęt dobry jakościowo to polecam http://www.miwo-military.net/ lub http://www.miwo-military.pl/ obie firmy mają szereg zwolenników, a ich sprzętu używają chociażby polscy żołnierze na misji w Afganistanie.

Mam nadzieję, że to co ci napisałem chociaż trochę pomoże :)

Link to post
Share on other sites

Napisałeś, że masz budżet nie ograniczony, a potem, że możesz wydać 3000 zł.

Na pewno 3000 zł to dość ograniczony budżet, jeżeli chciałbyś go nazwać nie ograniczonym, musiał byś dopisać jeszcze jedno 0.

 

Na dodatek kamuflaż i ogólnie typ ubioru który wybrałeś, jest najbardziej "pro i elo" na czasie więc i jego ceny są wysokie. Co nie zmienia faktu, że w kwocie 3000 zł z chińskimi kopiami typu flyye powinieneś się zmieścić, i być zadowolony z jakości.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie pro-elo czy jak to tam w slangu się zwie wygląda tak

Fat-Soldier-Needs-To-Lose-Weight.jpg

 

Jeszcze bardziej pro-elo są ludzie którzy wydają majątek by upodobnić się do kogoś kim nie są.

Dla mnie to nie rekonstrukcja, tylko aktywny wypoczynek.

Gdybym miał tylko więcej czasu zamówił bym sobie materiał i sam uszył.

Dlatego powtarzam nie stanowi dla mnie problemu poprawić czyjąś prace,

jeśli dzięki temu moge zaoszczędzić. Poza chęcią sprawdzenia się na milsim,

mam wiele pokrewnych zajęć i myśle że to będzie kolejna cegiełka w moim hobby.

 

Może ktoś na oko wycenić poszczegulne cześci sprzętu?

Bo o to mi chodzi od początku. cenna najniższa.

Link to post
Share on other sites

Rękawiczki do około 70 zł. Buty, wyglądają jak moje Magnum, Ja kupiłem za 150 zł. CIRAS - dobry 350 zł, jeszcze lepszy kontakrt... pomarzyć można $$$ ;) Mundur US, komplet 120 zł, Hełm to wydatek około 100 zł, Bowman w zależności używka czy nówka, warto założyc do 150 zł, Okulary to koszt kilkudziesięciu złotych. Tak mniej więcej to może wyglądać, nie jestem aktualny w cenach :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...