Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plecak Helikona


Recommended Posts

Z tym plecakiem nie miałem do czynienia, choć wydaje mi się, że to kopia jakiejś amerykańskiej konstrukcji. Poza tym jednak jego producentem jest firma Camo (co odnotowano na stronie), a nie Helikon. Wiele świadczy o jego jakości też cena. Dwie stówy płaci się za zdecydowanie mniejszy (ale wykonany z dobrych materiałów i z przyzwoitym szyciem - choć godnym poprawy) - Tasmanian Tiger Essential Pack. Lepiej chyba dołożyć parę dych do sprawdzonego Janysporta PP-20 czy PS 25 (mam i targam, choć się w nim pocę) czy polecanego na tym forum Wisporta Sparrow.

 

Mam jednak problem z Helikonem - jak zresztą wielu użytkowników. Z jednej strony bardzo dużo osób korzysta z ich mundurów, polarów czy wyposażenia i sobie chwali je w użytku airsoftowym. Po drugiej stronie barykady jest jednak spore grono użytkowników, którzy narzekają na jakość wykonania. Ostatecznie wszystko zależy chyba jednak bardziej od konkretnego produktu, a nie marki w ogóle.

Link to post
Share on other sites

To wygląda na jakąś wariacje na temat Maxpedition'a Falcon, zdaje się że II generacji sądząc po dodatkowych taśmach kompresyjnych.

 

Oryginalny Falcon II w Polsce kosztuje chyba z 600zł (Military.pl - 630zł). Mam jego kopię z MilitaryPro - jest fajny jako EDC, ale do lasu mi się nie sprawdza (tyle, że mój ma 30l, napchany robi niezłego garba) - ma miliard kieszonek i organizerów, które są bardzo miłe w sytuacji EDC, ale w lesie utrudniają spakowanie większych gratów.

 

Co do Helikona - nie iwem, w ręku nie miałem, ale za 130zł niecałe to nie będzie Cordura i zamki YKK jak w moim. Znaczy jakiś nylon i jakieś tam zamki. I jakieś plastiki. Dobre, trwałe materiały kosztują więcej (vide post Shardaca).

 

Jeśli już, to proponował bym rozważyć, teoretycznie 15-litrową kopię Falcona 1. generacji produkcji Chińskich Sprytnych Rączek z ACM - niecałe 75zł. Konstrukcyjnie, podejrzewam, to samo, a mniejsze, więc zgrabniejsze. Jakościowo - spodziewał bym się, że tak samo marny. Uwaga: przy kupnie tego plecaka nastawił bym się, że kupuję szajs - by zebrać doświadczenia, co mi w plecaku potrzebne. I używam, aż się rozsypie. Jakkolwiek słyszałem od użytkowników zaskakujaco dobre opinie o tych chińskich Faclonach.

A skoro i tak, i tak szajs, to wolę te 50zł zaoszczędzić.

 

 

Oczywiście, nie padło pytanie kluczowe - do czego Ci ten plecak ma służyć?

Zakładam, że jako ogólnego przeznaczenia plecak na strzelanki - czyli woda, kulki, kanapki, apteczka i ciuch od deszczu. Do tego się nada.

Jeśli szukasz plecaka na 24h wypad do lasu z noclegiem, obawiam sie że się nie sprawdzi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odkopię temat.

 

Używa/ł ktoś modelu Ratel lub mniejszego Raccoon ?

Plecak do targania na co dzień, na wypady za miasto i na strzelanki (bardzo rzadko strzelanki 12h+, na wypady z noclegiem mam inny duży plecak; chodzi głównie o przepak najpotrzebniejszych rzeczy + camelbak).

Jak widać plecak do wszystkiego. Akurat te 2 modele mnie zainteresowały i nawet cenowo fajnie to wygląda.

 

W sumie używam odzieży helikona i jestem zadowolony z niej, nie wiem jedynie jak sprawa wygląda z plecakami.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Jak za taką cenę są nawet niezłe. Ciorałem dość długo Ratela - mega pakowny jak na swoją pojemność. Tylko na miasto/EDC jest jednak za duży, do tych celów lepiej nada się Raccoon.

 

Idąc dalej tym tropem, w podobnej cenie co Raccoona można już wyrwać Wisporta Sparrow z Cordury...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...