Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [DragonCustoms]


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Ja mogę dorzucić swoją opinię o wykonaniu zewnętrznym DG06T bo postrzelać nie miałem jeszcze z niej okazji (kumpel kupił taką parę dni temu).

 

Plastik wszędzie. Najbardziej boli plastikowa lufa zewnętrzna, prowadnica kolby oraz szyna ris na body. Na szczęście post muszki i szczerbinka są metalowe, tak samo magazynek. Jeżeli chodzi o wygląd nie jest źle - spasowana jest całkiem nieźle, przy wstępnych oględzinach nie mogłem znaleźć chyboczącego się elementu, sam kolor na zdjęciach nie oddaje prawdziwego koloru repliki (w rzeczywistości jest ciemniejsza, naprawdę fajny kolor) no i jest bardzo lekka. W porównaniu z jakimkolwiek BOYI czy JG jest wręcz lekka jak piórko, ale to może też być zaleta.

 

Mam nadzieję że będę miał okazję ją przestrzelać i dobrać się do jej bebechów bo jak na replikę za 320 zł prezentuje się jako świetny konkurent dla kałaszy od CYMY :)

Link to post
Share on other sites

Siemka wszystkim.

Wczoraj dotarła do mnie paczka z gunfire, a w niej: DG05T. Repka mimo, że plastikowa, z zewnątrz to praktycznie tego nie widać (plastik sprawia wrażenie metalu). Karabinek mimo tego, że nie najcięższy (2,5kg), jest całkiem masywny i nie ma się wrażenia, że przy pierwszym upadku rozpadnie się na 30 części. Co do strzelania, to dokładnej ilości FPS nie znam, gdyż nie mam chrono, jednakże na kulkach 0.2 wg. mnie te 390-400FPS wyrabia spokojnie. Gearbox pracuje całkiem dobrze, a kulki wylatują z miłym dla ucha lekkim hukiem. Bateria stockowa, jak to stock - cudem świata nie jest, ale na batce w pełni naładowanej ROF jest niezły. Magazynek podaje kulki bez zarzutu.

 

Plusy:

+ Cena !!

+ Dobrej jakości wykonanie, masywność.

+ Moc stockowa (~400FPS)

+ Ładny kolor :icon_razz: (Tan podchodzi lekko pod Olive)

+ Mechaniczne przyrządy celownicze (poprostu dobrze zrobione)

 

Minusy:

- Fakt, że jest w baardzoo dużej części z plastiku. (Jednakże dobrej jakości.)

- U mnie złożona kolba ma luzy (3-4mm - małe, ale są).

- Zaczep na zawieszenie (jest jednopunktowe) jest na końcu kolby, (a w dużej części emek jest przy chwycie pistoletowym) co przy moim niskim wzroście sprawia, że jeśli zawieszenie zakładam normalnie emka dotyka lufą ziemi. Muszę kombinować i zakładać zawieszenie w sposób nieco mniej wygodny ;p

 

 

Generalnie, repkę polecam z całego serca - zwłaszcza takim jak ja - początkującym. Zresztą widać, że ma dużo na plus, a minusy to są błachostki. Godny konkurent dla cymy i przykład na to, że Airsoft wcale nie musi być drogi ;)

Edited by michalnwl
Link to post
Share on other sites
- U mnie złożona kolba ma luzy (3-4mm - małe, ale są).

Czy można to nazwać wadą w przypadku tak taniej repliki? Gdzie droższe P&J, Boyi mają takie luzy? Nie wiem jak EA i inne.

 

- Zaczep na zawieszenie (jest jednopunktowe) jest na końcu kolby, (a w dużej części emek jest przy chwycie pistoletowym) co przy moim niskim wzroście sprawia, że jeśli zawieszenie zakładam normalnie emka dotyka lufą ziemi. Muszę kombinować i zakładać zawieszenie w sposób nieco mniej wygodny ;p

 

To dokup ucho montażowe na kolbę. To się czasami nazywa "montaż CQB" czy jakoś tak. Zdejmujesz kolbę i zakładasz na prowadnicę ;)

Link to post
Share on other sites

Hmmm. to ciekawe co piszesz.

Mój znajomy z teamu też zamówił tą replikę, w kwestii wykonania mówił, że była całkiem w porządku, natomiast kiedy przeszedł do bardziej praktycznej czynności, czyli do strzelania, to już podobno tak różowo nie było. Zasięg z tego co mówił śmiesznie mały (niestety nie podał żadnej wartości w metrach) a sama replika charczała jakby za chwilę miała wypluć tłok przez lufę.

I teraz nie wiem, czy to jemu zdarzył się słaby egzemplarz, czy kolega michalnwl jako początkujący chwali coś co nie jest dobre (Broń Boże nie odbieraj tego jako hejt:) )

Możesz podać zasięg twojej emki w metrach?

Był bym zobowiązany :)

Link to post
Share on other sites

No więc pomierzyłem. Metry niestety liczone krokami, ale patrząc na wymiary podwórka, to odległość się mniej-więcej zgadza. Celowałem w nadruk na śmietniku (szer. ~70cm, wys. ~40cm) i oto wyniki:

 

35m - żadnego problemu

45m - żadnego problemu

55m - kulka minimalnie schodzi w dół.

60m - kulka schodzi trochę więcej w dół, jednak przy kolejnych strzałach biorąc poprawkę da się spokojnie trafić.

65m - bardzo ciężko trafić w cel. Po części to wina wiatru i zbyt lekkich kulek (strzelam 0.25).

Podsumowując wg. mnie zasięg skuteczny wynosi około 55m. Wyżej zaczynają się schody. Zasięgu max nie mam jak zmierzyć, bo mi już podwórka zaczynało brakować.

 

A i jeszcze pytanie - czy przy mierzeniu zasięgu HU się reguluje, czy sprawdza się na "odkręconym"? Bo ja za każdym razem minimalnie "dostrajałem"

Link to post
Share on other sites

A mnie zastanawia co innego. Jak wygląda w tym przypadku np montowanie lufy precki czy wymiana korpusu na metalowy? Chodzi mi o to, czy fakt, iż jest to full plastik ogranicza jakoś ostro możliwość tuningu? Fakt faktem, że próba podrasowania karabinu za 300zł nie należy do najlepszych pomysłów i lepiej od razu kupić coś konkretnego, ale pytam głównie z ciekawości.

Link to post
Share on other sites

A jak te emki wypadają w stosunku do tych od A&K:

http://gunfire.pl/pr...-Sportline.html

http://gunfire.pl/pr...go-AK-16A3.html

http://gunfire.pl/pr...ego-AK-933.html

http://gunfire.pl/pr...ego-AK-4A1.html

http://gunfire.pl/pr...go-AK-4RIS.html

http://gunfire.pl/pr...K-4SSYSTEM.html

 

Czytałem tutaj na forum (a dokładniej w temacie: http://forum.wmasg.pl/topic/110680-m4-cqb-ak/) iż sprawują się dobrze (mowa glównie o http://gunfire.pl/pr...go-AK-4RIS.html) tylko, że głośno pracują.

Edited by Skowyra
Link to post
Share on other sites

Mam od kilku dni tą M4 dregon CQB i to co mogę powiedzieć:

strzela słabo. zasięg ok 40m, celność dużo gorsza niż stockowe G36c JG.

Do repliki zalecam kulki 0,20. 0,25 są za ciężkie. Hop up powyżej pewnego ustawienia zaczyna wariować.

Za taką cenę jest ok. po wymianie hopa powinno wystarczyć do budynków, tyle że niby ma 420fps :F

 

Plasticzne A&K też miałem.

Sprawa zasięgu i celnosci wygląda podobnie.

 

Wykonanie zewnętrzne dragona oceniam na 6/10 (bardzo brzydka klapka i blaszka wyrzutnika łusek czy jak to tam się nazywa, dźwięk przeładowania to jakaś porażka, słychać długie bzyczenie sprężynki po puszczeniu)

 

A&K 7/10, wykonanie całkiem estetyczne.

 

Na wstępie odrazu wymień gunke hopup i dystanser, bo stockowe są do niczego.

Żywotności nie mogę ocenić, bo A&K zwróciłem a dragon dopiero do mnie przyszedł.

 

Może ktoś ma inne doświadczenia z tymi replikami.

Jak to mówią chińczyk to loteria - szczególnie gdy zamawiasz na gunfire, bo raczej nie sprawdzają replik.

Link to post
Share on other sites

Milekh... Te eMki kosztują tyle, co kiedyś CM.028, to chyba oczywiste, że zewnętrznie jest kupa. Zasięg 40m na tak tanią replikę to dobry wynik, kup kulki 0.23g od Guardera, bo nie wiem, czy G&G czy Madbull takie produkują i sprawdź wtedy. Postaraj się też zmienić gumkę, jeżeli tego nie zrobiłeś.

 

Powodzenia w dalszym testowaniu DG ;).

Link to post
Share on other sites

Przepraszam jeżeli nic nie wniosę do tematu ale chciałem dodać że moja koleżanka i kolega mają emki od A&K i to ostatnia replika którą bym kupił. W OBU przypadkach replika posypała się na części i to nie z winy użytkownika. a przy temperaturze około 0 stopni kulki nie strzelają lecz wypadają z lufy, a jeżeli strzela to tylko na auto. może po prostu 2 kiczowe egzemplarze? nie wiem..

 

Mam tylko nadzieję że wypowie się więcej osób i replika okaże się być znakomita w stosunku do jej ceny :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...