Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hukowe amunicje


Recommended Posts

E tam - ja myślałem o żarniku w atrapie tłumika, który rozgrzewałby wystrzeliwane z repliki szklane albo metalowe kulki. Poza tym może APFSDS? Np. z igieł od strzykawek. Możnaby przestrzeliwać kamizelki z karimatą. Jak z prawdziwej broni.

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam, że "hukowe" airsofty nie mają wielkiej przyszłości. Rozwiązania tego typu istnieją od dłuższego czasu, ale nie przyjęły się ze względu na niską skuteczność rozwiązania (zasięg około 10m) i problemy prawne w wielu krajach. Sam osobiście wieki temu za dzieciaka bawiłem się w coś takiego - używało się rewolwerów na kapiszony nabitych jarzębiną - efekt był podobny jak w obecnych replikach "cap fire".

 

Z drugiej strony "jak prawdziwa broń" stosuje się z powodzeniem trenażery strzeleckie - systemy simunition i podobne. Problem jest znów w skuteczności, gdyż zasięg jest mniejszy niż w airsofcie, a jest to już klasyfikowane jako broń palna.

 

Jeżeli (na gruncie akademicko-forumowych dyskusji) szukamy czegoś, co miałoby być "lepszym airsoftem", to osobiście skłaniam się w stronę systemów laserowych. Repliki na kształt replik PFC, czyli na kapiszony, z hukiem, nabojami, prawdziwymi magazynkami i wyrzutem łuski, ale nie strzelające niczym, poza wiązką lasera. Z drugiej strony lufy byłby człowiek z czujnikami. Czujniki byłyby podłączone do czegoś na kształt symulatora postrzału (maszynka do robienia efektów specjalnych a'la Hollywood). W wersji rozwojowej widziałem takie urządzenia podłączone do stymulatorów mięśni, które przy strzale nie tylko dawały efekt sztucznej krwi, ale również powodowały skurcz i ból u trafionego.

Takie rozwiązanie daje możliwość bardziej realistycznej zabawy (huk wystrzału, sens tłumików, większy zasięg) przy zwiększonym bezpieczeństwie (nie ma ryzyka przy strzałach z bliska, brak zagrożenia dla grzybiarzy i innych postronnych osób) przy zachowaniu naturalnych odruchów (trafienie boli, inaczej niż w obecnych systemach laserowych, które tylko piszczą, albo odcinają broń).

Link to post
Share on other sites

E tam - ja myślałem o żarniku w atrapie tłumika, który rozgrzewałby wystrzeliwane z repliki szklane albo metalowe kulki. Poza tym może APFSDS? Np. z igieł od strzykawek. Możnaby przestrzeliwać kamizelki z karimatą. Jak z prawdziwej broni.

To może od razu kupmy sobie strzelby i ładujmy loftki po swojemu?

Link to post
Share on other sites

Link, błagam!

Jak do tego dotarłeś? :icon_biggrin:

Jako, że temat i tak nadaje się raczej do Hydeparku niż tutaj, łapcie:

http://youtu.be/ViAdSuFtI40

 

Amunicja ze spłonką i temat Zoraków był już poruszany na tym forum w temacie o "nowym, rewolucyjnym" systemie replik. Wszystko rozbija się o (wspomniane zresztą wyżej) 2 problemy: mierną skuteczność i ustawę o broni i amunicji.

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Jako, że temat i tak nadaje się raczej do Hydeparku niż tutaj, łapcie:

http://youtu.be/ViAdSuFtI40

 

Amunicja ze spłonką i temat Zoraków był już poruszany na tym forum w temacie o "nowym, rewolucyjnym" systemie replik. Wszystko rozbija się o (wspomniane zresztą wyżej) 2 problemy: mierną skuteczność i ustawę o broni i amunicji.

 

O mamo... made by day bro!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...