Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Acog czy Eotech?


Recommended Posts

Skąd masz wiedzieć, czy będzie się wkurzać czy nie? Znam wiele osób, które z powodzeniem używają ACOGa na M4 i mam na myśli ten z przybliżeniem.

 

@Megakarolus, kiepska sprawa bo lunetę/kolimator dobiera się zgodnie z preferencjami. Możesz jedynie podać swoje typy, my zaś możemy odpowiedzieć, czy nie jest to syf.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Miałem kiedyś ACOG'a kolimator (czerwona/zielona kropka) ACM bodajże - technicznie złego słowa o nim nie powiem, nie psuł się czy inne takie choć miałem go krótko, źle mi się z niego celowało.

Obecnie mam Eotech'a 552, ACOG'a 4x (luneta) i lunetę ELCAN też 4x.

 

Jeżeli nie jest ci potrzebne przybliżenie to od siebie polecę Eotecha, znacznie wygodniej się go użytkuje niż ten cały kolimator-acog. Magnifer zawsze będziesz mógł dokupić w przyszłości :)

 

Różnica pomiędzy ACOG a ELCAN poza wyglądem to moim zdaniem pole widzenia - elcan daje ciut większe, ale z kolei trzeba bliżej przyłożyć oko (do acoga można patrzeć "z dalsza"). To takie moje subiektywne odczucia. W 90% korzystam tylko z Eotech'a :)

Link to post
Share on other sites

Wszystkie te chińskie kolimatory można o kant dupy.... .Poza stockowym koli P90 TM,nie widziałem jeszcze żadnego(kopie ersoftowe),w którym plamka by była cały czas na celu.Wiatrówkowicze to chyba nazywają błędem paralaksy czy jakoś tak.

 

W eotechu jest to drażniące,bo plamka pływa po obrazie w znacznym stopniu,to samo w aimpoincie g&p/KA(mniej),czy też chińskim acogu.

Ponadto regulacja eotecha w pionie,przynajmniej w moim przypadku była nie możliwa,lub też bardzo mała(2 egzemplarze 1 acm,drugi tomkowy).

 

Jedyny znośny kolimator jaki miałem dotychczas to aimpoint king armsa,jak i g&p.

 

A tak poza tym to temat troszkę odkopany.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Dwa podane przez autora tematu urządzenia do celowania, to zupełnie inne narzędzia, przeznaczone do zupełnie innego użytku.

Jeśli ktoś strzela więcej czarnej - poleciłbym Eosia. Jeśli więcej zielonej - raczej Acoga ( chociaż ja używam tu eosia, lecz ja żadnym autorytetem nie jestem ). Na trzecz Acoga przemawia powiększenie, które pozwala od biedy użyć go jako urządzenia do obserwacji. Dupa się straszna robi jak zamoknie ( a nie wierzę żeby zachowywał szczelność ) - a na przykład zaparowanego eota daje się spokojnie używać jak koli zamkiętego. Prawdę mówiąc ja bym polecał eotecha. Po kupnie przejrzeć, posprawdzać uszczelki, luty, poprawić kable i POPRAWNIE ZŁOŻYĆ, ponieważ zespół diody nie zawsze jest prawidłowo założony na krzywkę sterującą regulacją góra-dół.

I tyle.

Ale tak czy inaczej Acoga też sobie nabędę :)

 

Pozdrawiam.

 

 

BTW. Mój eot, celuje całkiem zgrabnie. Na testy posadziłem go na myśliwskiego pneumatyka i mimo iż przy bocznym spojrzeniu pozornie plamka wędruje to śpt pozostaje niezmieniony w stosunku do celowania w osi optycznej.

No ale po to przecież sa kolimatory :)

Link to post
Share on other sites

BTWa nie zrozumiałem... Jeżeli Ci chodzi o to, że po przekrzywieniu głowy dalej celuje się w to samo miejsce, to "no co ty, Sherlock". Ale z racji tego, że celownik się porusza nieproporcjonalnie do ruchu głowy, to nie wiesz, gdzie celujesz z tych chińskich kolimatorów.

Link to post
Share on other sites

Drogi "SirHawku". Jesli używa się szmelcu to faktycznie nie wiadomo w którą stronę jest skierowana lufa. Ze swoim chinolem jakoś problemów nie mam, ale na ostrą już bym go nie posadził.

A "Bajdełej" było dla ludzi, którzy niekoniecznie z kolimatorami mieli cokolwiek wspólnego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...