Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CO2 a GG -bardziej technicznie:))


Recommended Posts

Wiem że sporo pisaliście już o wyższości jednego nad drugim ,ale nigdzie nie znalazłem faktycznego przeliczania wydajności i kasy.

Miałem TW 1911 na stalowe kulki i CO2 . Część gazu idzie na Blow Back . Strzelając z niego w normalnej temperaturze w lato spokojnie z jednego naboju CO2 wystrzeliwałem 4 magazynki po 16 kulek z zadowalającą siłą.Daje to 64 strzały za 2 zł, bo tyle średnio można przyjąć koszt naboju.

Jeśli przyjmiemy, że do GG użyjemy zasobnik 1100 pojemności(bo chyba takie są najbardziej popularne) to ile z tego można wystrzelić kulek?.Zakładam cenę takiej pojemności ok 34 zł , bo chyba takie widziałem w sklepie ostatnio-czyli równałoby się kosztem 17-naboi CO2.

 

1 nabój CO2 =60 strzałów(uśredniając)

czyli

17X60=1020 przyjmijmy że 1000 kulek

 

Za gaz zapłacę 34 zł , za kulki około 16 zł czyli daje nam to 50 zł za gaz i 1000 z przyzwoitą prędkością wystrzelonych pocisków.

Ciekawi mnie ile GG potrzeba na wystrzelenie 1000 kulek i jak to wygląda w kosztach.

Ktoś to przeliczał z was?

Link to post
Share on other sites

Blow Back jest zbędnym bajerem który pochłania gaz, bez niego na jednym naboju wyciśniesz ponad 100 k. Oczywiście nie w każdej replice. Ja sam nie bawie się w przeliczanie tego, po prostu używam to co mam. CO2 jest bardziej poręczny, idz na rozgrywke z ponad litrową butlą GG, gdzie będziesz ją chował? A CO2, weźmiesz 4 naboje i wystarczy w zupełności, no i wejdą w kieszeń bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie pomogę Ci z wyliczeniami.

Gdybyś jednak chciał poczytać, to w zeszłym tygodniu wałkowaliśmy podobny temat TUTAJ

W szczególności polecam szósty post w temacie, zamieszczony przez kolegę Errhile.

Jego odpowiedź to esencja treści, dalej czytać nie musisz...

Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze, że wyliczanie ile wystarczy gazu nie jest nic warte. Ile oddasz strzałów zależy od ogromnej ilości czynników, szczelności układu, dokładności i powtarzalności jego działania, temperaturze na zewnątrz, stanie uszczelek i zaworów. Każda replika ma inną "gazożerność", zależną od konstrukcji, BB itp. Zależy tez od stylu strzelania, czy strzelasz szybko powodując marznięcie zaworów czy oddajesz strzał raz na jakiś czas. Z tych wszystkich powodów możesz podać co najwyżej wynik dla jednych określonych warunków, które będą trudne do odtworzenia w trakcie normalnego używania repliki.

Link to post
Share on other sites

to może inaczej popatrzmy na to pod kątem opłacalności: przyjmijmy, że gazożerność i wydajność obu gazów (gg i co2) jest podobna (choć na prawdę nie jest, ale przyjmijmy).

1100ml w miarę dobrego jakościowo greengazu czyli ok. 250g (pełna butla waży 375g, pusta 125g) kosztuje średnio 33zet. Natomiast 250g co2 w kapsułkach - czyli 21 kapsułek, średnio po 1,80 wychodzi 37zet. Różnica niewielka ( a w przypadku gazu guarder 44zł za 1L i 80zet za 2L, który jest bardzo dobry do ciężkich replik, ggaz wychodzi nawet drożej niż co2)..

 

Natomiast w przypadku, gdy troszkę się ktoś wysili, zainwestuje w dodatkowy sprzęt i zastosuje zasilanie zewnętrzne co2 z butli lub napełnianych kapsułek (można zrobić, były robione, działają), koszta wychodzą iście śmieszne - 6kg co2 to koszt ok 20zł w jakimkolwiek punkcie z gazami technicznymi.

Link to post
Share on other sites
Guest dante44

Czemu ten temat jest ciągnięty ?

Dex słusznie napisał że na CO2 nie ma dobrych replik krótkich. Kolejny nowy który będzie latał po budynkach z rugerem super blackhawk lub dan wesson z 500 fps bo to tanie i fajne,

Link to post
Share on other sites

Czemu ten temat jest ciągnięty ?

Dex słusznie napisał że na CO2 nie ma dobrych replik krótkich. Kolejny nowy który będzie latał po budynkach z rugerem super blackhawk lub dan wesson z 500 fps bo to tanie i fajne,

 

Bo może oprócz pistoletów są jeszcze karabinki?

:icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Dante

....Czemu ten temat jest ciągnięty?....

Chyba dlatego że kilku kolegów ma coś do powiedzenia właśnie na ten temat, a ja ponieważ jestem nowy w temacie ggazu czytam wszystkie opinie i staram się wyciągnąć wnioski tak aby dokonać rozsądnego wyboru.Do tej pory strzelałęm z klamek na CO2 i byłem zadowolony.Niestety albo stety:)) zamierzam postrzelać IPSC w wykonaniu air soft i tu muszę się przesiąść na inny sprzęt, o którym nic nie wiem. Nie jestem kasiasty więc nie mogę sobie pozwolić na kupienie czegoś na chwilę...a jednocześnie nie chcę wydać np 800zeta na coś co tylko wygląda:))...więc męczę paru ludzi na priv pytaniami jak również rzuciłem ogólny wątek na forum:))...przepraszam jeśli kogoś to denerwuje:))

 

Dexter

...nie jestem do końca przekonany czy na rynku nie ma dobrych klamek na CO2...pojawiło się ostatnio Tanfoglio Limited Custom zasilane właśnie na CO2 i strzelające plastikiem(dostępne głównie na BB-s ,ale jest też typowo na BB)....miałem ją w ręku ale jako wiatrówkę...układa się w chwycie miodnie, jednak ponieważ to w miarę nowe to nie ma za bardzo opinii -czy się psuje...czy jest celne...itp..będę wdzięczny jeśli ktoś coś wie:))

Słyszałem również przyzwoite opinie o CZ75 z systemem 7...ale nie mogę tego nigdzie trafić...znajduje starsze wersje.

Myślę więc że coś by się przyzwoitego znalazło. Oczywiście chętnie ptrzytulił bym Hi-Capa 5,1 R od TM lub klocka Custom od tej samej firmy ale z dostępnością w kraju sam wiesz jak jest , no i cena mocno powyżej 800 zł które chce przeznaczyć...muszę więc pójść na kompromis:))

 

Mendi

....idealnie by było aby móc uzupełniać CO2 po każdym przebiegu toru IPSC tak jak to jest w przypadku ggaz...zapewniło by to w miarę stabine strzały w zakresie każdego maga, bo przecież utrata siły na ruchu zamka i coraz słabsze kolejne kulki pod koniec każdego naboju, to moim zdaniem jednyny minus CO2. Niestety Tanfoglio, które mi się podoba ma taki magazynek, którego nie można przerobić. Nie wiem też jak to wyglądałoby od strony technicznej . Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę że mamy do dyspozycji magazynek w pełni zabudowany ,tak jak do ggaz...czy wtedy zmiana napędu ma sens ...no bo inne dużo większe ciśnienie...inny mocniejszy zawór...inne uszczelki.... czy to wszystko wytrzyma?...jakie ewentualne koszty.

 

Ogólnie dzięki za udzielanie się w tym temacie. Artykuły na forum + wasze tutaj posty pozwalają mi trochę lepiej się poruszać w nowym dla mnie temacie jakim jest air soft . No i ciągle się uczę :icon_smile:)

Edited by konrad-m
Link to post
Share on other sites

Chcesz postrzelać IPSC więc tym bardziej potrzebujesz dobrej klamki.

 

...nie jestem do końca przekonany czy na rynku nie ma dobrych klamek na CO2...pojawiło się ostatnio Tanfoglio Limited Custom zasilane właśnie na CO2 i strzelające plastikiem

 

Ty nie jesteś przekonany, ja naprawą klamek zarabiam może nie na chlebuś ale jednak ;].

 

miałem ją w ręku ale jako wiatrówkę...układa się w chwycie miodnie

 

Owszem. Osobiście wolę klasyczną CZ ale to jest bardzo zbliżone. Ale to nie jest kwestia "techniczna".

 

czy się psuje...czy jest celne...itp..będę wdzięczny jeśli ktoś coś wie:))

 

Psuje się jak każda klamka KWC czyli nie przesadnie szybko ani często ale jak zdechnie to ciekawe gdzie sobie części kupisz...

 

 

Oczywiście chętnie ptrzytulił bym Hi-Capa 5,1 R od TM lub klocka Custom od tej samej firmy ale z dostępnością w kraju sam wiesz jak jest

 

80% rzeczy w naszym hobby jest niedostepnych w Polsce więc albo się godzisz na ściaganie zza granicy albo... Albo słabo to widzę na jakimś sensownie wysokim poziomie sprzętowym.

 

 

cena mocno powyżej 800 zł

 

Kwestie cen w tym hobby, mimo że mnie bolą również, dość jasno rozumiem. Nie stać Cię? Szkoda, kup tańsze. Ale też nie można wtedy oczekiwać tego czego po sprzęcie lepszym. Sam niestety muszę sporo odkładać na kolejne zabawki ale zamiast 10 "takich se" wolę 5 "dobrych". To sie potem zwraca w naprawach heheh.

Link to post
Share on other sites

Dzięki uprzejme za ten link na Colta ale właśnie zbyłem drogą sprzedaży identyczny tylko na CO2 i stalowe kulki.Teraz chciałbym posmakować czegoś innego mimo że na Colta złego słowa nie powiem...dał mi wiele fanu przez ponad rok:)). Oczywiście producentem nie było TM tylko Cyber Gun ale nie miałem z nim żadnych technicznych kłopotów.

Link to post
Share on other sites

Zamów sobie Hi-Capę 5.1 od TM z echigoya guns, wyniesie Cie to z wysyłką 150$ czy 160$ (nie pamiętam teraz dokładnie). Dojdzie do tego cło i vat. Sam tam brałem, taniej nigdzie nie znalazłem.

Masz tu linkę:

http://echigoya-guns.com/guns/index.php?route=product/product&keyword=hi-capa&product_id=225

 

Kończę właśnie składać pistolet do IPSC na bazie 5.1, jak coś pw.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...