Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładownice i kabury FOBUS, UNCLE MIKES


Recommended Posts

Witajcie

 

Czy ktoś z was używał ładownic i kabur firm Fobus i Uncle mikes do ASG? Zastanawiam sie nad kupnem, pytanie tylko czy broń i magazynki ASG będą dobrze w nich siedzieć. Jeśli ktoś może się podzielić wrażeniami, zwłaszcza właściciel gazowego glock 19 KWC to bym był wdzięczny.

 

Dla niezorientowanych:

FOBUS

botach_1843_57791524.jpg

botach_1843_57691721.jpg

 

Uncle Mikes

botach_1740_7927448.jpg

botach_1843_102669641.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja i Hargin w tamtym roku sprawiliśmy sobie po fobusiku do naszych glocków :twisted:

wszystko działa i ma się dobrze - wprawdzie glocki są KSC, ale nie sądzę, żeby z KWC były jakieś problemy...

Kapral też ma fobusa do swojej beretty i też mu działa bo inaczej pewnie by rzucił parę kurwa na tym forum ;)

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedź. Moja pomyłka, miałem na myśli glocka KSC :wink:

Zapytałem się, bo mój znajomy miał glocka 17 sprężynę, która nie wchodziła dobrze do safarilanda i fobusa, a magazynki od niego w ładownicy fobusa się nie trzymały, a byłem ciekaw czy z gaziakami sprawa wygląda tak samo.

Link to post
Share on other sites

od poltorej roku noszem ja sobie fobusa do Bererty.

no i kuzwa, dobry jest. tzryma sie jak penis, wytrzymaly.

ALE - Japrostsza wersja nadaje sie ino do cywila pod kurtke i pod marynarke. Noszona u boku przeszkadza przy noszeniu wiekszej kamizelki czy plecaka. Nie zalozy sie go na grubszy pas glowny.

 

Kabury roto maja wiecej mozliwosci, bo sa i adaptery na udo i som jakies tam uchwyty do auta. Ale generalnie, bajeranckie kaburki dla tajniakow.

Taka moja opinia.

Jak kto nie ma na sobie duzio spzretu, to se kupi i jest zadowolniony.

 

Natomiast Uncle Mikes, no niby taka supper penisiasta firma, swietny kydex itp. ale nie ejst nachylona pod katem i mi sie nie podoba.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

jesli chodzi o FOBUSA w ASG to troche jest problem

 

repliki ASG i real steel delikatnie sie roznia wymiarem. Mam glocka KSC i jest on ciut za "gruby" co powoduje BARDZO scisle siedzenie w kaburze - co utrudnia wyjmowanie. Oczywiscie z czasem sie wyrobi, ale ta metoda wymaga wielu "dobyc" :)

 

tak samo sie ma sprawa z pouchem na magi - tez te ASG sa ciut wieksze. Tez ciezko sie je wyjmuje (jak sie chce szybko wyszarpnac, to mozna wyciagnac magazynek wraz z ladownica :) )

 

te same kabury uzywane do broni ostrej nie sprawiaja takich problemow

Link to post
Share on other sites

Lekko porysowana powłoka zamka metalowego wygląda rasowo, natomiast jeśli zamek jest z tworzywa jak w mojej replice, to już niekoniecznie. Z tego powodu nie podejmowałem prób siłowych.

 

Za wulgaryzmy przepraszam. Będę się pilnował.

 

P.S. Ten Tarchomin to z trudem przechodzi mi przez gardło. Dopiero się przywyczajam. Kupiłem tu mieszkanie zaledwie trzy lata temu i nadal gdy ktoś pyta "skąd jesteś?" odpowiadam "z Chomiczówki". Tarchomina nie znam wogóle i wiem tylko na jakiej ulicy mieszkam :wink:. Mimo to miło, że jakiś sąsiad ma podobne zainteresowania. Pozdrawiam Hargin.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Odebrałem dzisiaj kaburę Fobusa do Glocka 19 dla mańkutów;P

Geez wyjącie pistoletu z tej kabury graniczy z cudem;P Macie może jakieś rady co zrobić, by łatwiej się to wyjmowało? Chyba, że może ja źle to robię?

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi doradził, jak z Fobusika kochanego szybko sprawnie i poprawnie wyjąć Glocka;-)

Pozdrawiam

BoT

Link to post
Share on other sites

ja mam od jakiegos czasu kabure Fobus GLT19RP - nie mam najmniejszych problemow z jak i wyjmowaniem jak i wkladaniem - jestem w stanie zrobic to szybko i plynnie bez dodtakowych prob oraz poprawek. trzyma mocno i nie musialem jej jeszcze poprawiac. dodatkowym utrudnieniem jest jeszcze fakt ze do glocka mam lampe glocka na szynie - wiec w polsce wszyscy sprzedawcy mnei olali, badz wyslali na drzewo mimo grzecznych pytan. zatem za 130 pln mialem z przesylka kabure i nikomu nie dalem zarobic.

 

jedyne co to mozna sie przyczepic do glocka - bo muszke na klej musialem przykleic :)

 

dla ciekawych tak wyglada - uprzedzamy pytania - ze otwartym klispem mozna w niej biegac, skakac, upadac ( narazie tyle doswiadczylem ) bez samowypiecia

467485_d.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam

Poszedłem za radą barteza i psiknąłem do środka troszkę smaru silikonowego. Tak jak pisał, wyciąga się świetnie i trzyma świetnie. Nie ma żadnych problemów. Dzisiaj wypróbowałem w boju i nie żałuję zakupy. Rasowo rysuje metalowy zamek, więc jest full wypas - to co tygryski lubią najbardziej. Trzeba ją jeszcze troszkę Glockiem "wyjeździć" od wewnątrz, ale jest super.

lh.jpg

(Roto Holster LH, Glock-17/ 19)

Pozdrawiam

BoT

 

Mały edit:

Tak jak i Alex, też musiałem dokleić muszkę (ale to było przy innej kaburze)i tak jak Alex zaznaczył wina leży po stronie Glocka, a nie konkretnych kabur;P

Całe szczęście widziałem kiedy wypadła;-)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Bardzo przepraszam że odświerzam ale chyba lepiej to zrobić niż otwierać nowy topic :wink: Poszukuje właśnie fobusa na glocka 19, model z klipsem (tak żebym mógł mieć założoną latarke). Na military.pl są tylko modele wsuwowe. Gdzie i ew. za ile dostane taką kabure?

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Spokojnie, przez pierwszy tydzień będzie mu złaził paznokietek z kciuka, a może sobie nawet wybije... zanim obczai co i jak z SLSem. :wink:

 

A i tak skłaniam się do przerobienia 6004 na kaburę noszoną bardziej na biodrze niż na udzie. Problemy zaczynają się bowiem przy zejściu do niskiej jeśli pas udowy się zegnie. Oczywiście nie każda konfiguracja oporządzenia na to pozwoli, generalnie czasem wystarczy usunąć górną taśmę, ale jak ktoś ma potrzebę to przyciecie i przerobienie "płetwy" też wchodzi w rachubę.

 

Najprosciej to zaprezentować: (u kolegi z LF)

 

mini_1139858071.jpg

mini_1139858288.jpg

mini_1139858073.jpg

 

u militarymorona (no hotlinking) przerobiona "płetwa" Safarka noszona wysoko.

http://www.militarymorons.com/equipment/img/ucr10.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...