Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 Katana System [WE]


Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Witam, ja też nie nacieszyłem się oryginalnymi zębatkami poleciały mi przy przebiegu około 3000 bbs teraz test łożysk kulowych i nowych zębatek z zeszlifowanymi 3 zębami.Ogólnie replika fajna ale po każdym użytkowaniu trzeba spuszczać sprężynę .Zębatki oryginalne bardzo delikatne.

Edited by ppszejdi
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam tłok SHS 14 zębów,zębatki JG/GE niby wszystko ok,strzela. Niestety po złożeniu nie ma SEMI. Po zmianie przerywacza nadal nie ma semi. Co jest grane,pomocy! Pozdrawiam

 

Na 99% musisz zrobić to

https://goo.gl/photos/HL5SQ76zGKJzw4YX7

 

U mnie zadziałało też nie było SEMI.

Blaszkę wygnij ładnie pod kąt płetwy o którą zachacza przerywacz

Wkleiłem na Poxipol wyszlifowałem żeby nic nie chaczyło i śmiga tylko blaszkę daj dłuższą żeby aż pod bolec styku weszła musisz sobie wyżłobić taki "rowek" żeby to siedziało i wkleić.

 

Dany patent działa na 3 różnych przerywaczach i na oryginalnych zębatkach

Może komuś pomoże.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie, mam pytanie, najlepiej jakby odpowiedział doświadczony użytkownik systemu Katany. Mianowicie planuję wrzucić wg. instrukcji na wmasg.pl kolegi Szelmy cylinder PTW do vfc 416. Wszystko mniej więcej wiem ale mam problem z jedną kwestią związaną z zębatkami. Buduję replikę typowo do lasu, czyli szary cylinder, komora prowin, cylinder SHS PTW pasujący do katany (ten z rowkami smarującymi)- 15 zębów, i w tym momencie pojawia się mój problem. Jakie mam dać zębatki do tego? SHS 16:1 i odciąć jeden tryb w zębatce tłokowej? Kilka stron wcześniej jest jasno napisane że cylindry SHS PTW pracują dobrze ale tylko przy stockowym zestawie (a w stocku były 13 potem 15 zębów) natomiast odnośnie prowadnicy z zestawu FTK nie mogę nic więcej się dowiedzieć. Może ktoś ma sprawdzony zestaw który działa w 100% i jest optymalny jeżeli chodzi o AOE które w stockowej systemie jest mizerne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie, mam pytanie, najlepiej jakby odpowiedział doświadczony użytkownik systemu Katany. Mianowicie planuję wrzucić wg. instrukcji na wmasg.pl kolegi Szelmy cylinder PTW do vfc 416. Wszystko mniej więcej wiem ale mam problem z jedną kwestią związaną z zębatkami. Buduję replikę typowo do lasu, czyli szary cylinder, komora prowin, cylinder SHS PTW pasujący do katany (ten z rowkami smarującymi)- 15 zębów, i w tym momencie pojawia się mój problem. Jakie mam dać zębatki do tego? SHS 16:1 i odciąć jeden tryb w zębatce tłokowej? Kilka stron wcześniej jest jasno napisane że cylindry SHS PTW pracują dobrze ale tylko przy stockowym zestawie (a w stocku były 13 potem 15 zębów) natomiast odnośnie prowadnicy z zestawu FTK nie mogę nic więcej się dowiedzieć. Może ktoś ma sprawdzony zestaw który działa w 100% i jest optymalny jeżeli chodzi o AOE które w stockowej systemie jest mizerne.

..cylinder???..chyba chodzi o tłok.
Link to post
Share on other sites

System jest wdzięczny i bardzo go lubię. Szkoda tylko, że tak mało części jest. Chociaż na Evike jest preorder na gearbox. Pewnie inni też go będą mieli.

 

http://www.evike.com/products/44423/

 

Moja replika działała do tej pory dobrze, ale niestety stało się to co na zdjęciu

 

Cylinder nie wytrzymał M130 z zestawu i pękł. Nie wiem jak długo tak było bo ostatnio nie zmieniałem cylindra na inny. Przemielił jakieś 10K może 15K kulek. Dobił go pewnie rof rzędu 25k/s i niska temperatura. Spróbuję to zespawać i wrzucę fotki. Podobno to jest wada tych cylindrów. Mogli zrobić troszkę grubszy bo na samej krawędzi przy gwincie ma 0,3mm a to trochę mało. Myślę teraz nad jakimś sorbo lub grubszym zderzakiem na głowicy cylindra. No i zmniejszyłem rof do 15k/s.

 

gatCKKW.jpg

 

Myślałem że tylko mi się to przytrafiło...w moim przypadku czerwony ścięło równiutko za gwintem a w szarym już mam mikro pęknięcia i pod światło widzę gwint...daj znać czy udało się to pospawać.

Edited by Pioxi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie szybkie pytanko. Z racji, że na dniach planuję zakup klasycznej M4 chciałbym się dowiedzieć, czy opłaca się inwestować w Katanę przy założeniu, że chce się korzystać tylko i wyłącznie ze stockowych bebechów i osiągów. Miałem upatrzone 3 inne repliki ale dzisiaj wskoczyła 4 opcja z racji chwilowej promocji cenowej. Chodzi o model Katana WEM-4.

Link to post
Share on other sites

Tzn z samym dokupowaniem cylindrów w celu dostosowania się do limitów FPS na rozgrywkę nie ma problemów. Bardziej chodzi o kulturę pracy i stockowe osiągi. Potrzebuję solidnej repliki, od której oczekuję przyzwoitego działania prosto z pudełka. Nie zależy mi po prostu na podkręcaniu fabrycznych bebechów. Ta opcja wydała mi się ciekawa z tego względu, że gdy kiedyś będę potrzebował więcej mocy to wystarczy dokupić kolejny cylinder i po sprawie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Jeśli komuś coś od cylindra katany potrzeba to posiadam, mogę sprzedać za grosze, bo mi pękł cylinder, a bebechy z niego są sprawne. Obecnie w mojej katanie siedzi normalne v2 a upper złapany na trytytki :icon_razz: Kto wie, może kiedyś wrócę do tego systemu. Moją replikę zabiło fatalne spasowanie. Klejenie na taśmę wszystkiego byleby nie latało i łapało osiowość to była mordęga. Jak ktoś coś się chce spytać to walcie, bo trochę się z tym omęczyłem. Straszna szkoda że nie ma za dużo info o tym na anglojęzycznych forach, tylko żabojady się z tym bawią, a tłumaczenie tego na pałę i rozszyfrowywanie co translator miał na myśli to tragedia. To naprawdę fajny system, jak komuś się jeszcze fajna sztuka trafi co nie ma 1mm szpary w body to cudeńko. Moim zdaniem najfajniejsze w tym systemie to dźwięk strzelania :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...